» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
6 / 26
»»

PaJo ::

Mene pa zanima kako na tem wlan thomsonu menajt defalut ip, omrzje 192.168.1.xxx mi ni najbolj vsec. Je tu kaka moznost to spremenit?
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

amigo_no1 ::

@Pajo
Samo kot admin lahko spremeniš IP routerja.

@_DK_
Kakšna je razlika med "AMIS custom build firmware" in originalnim ?

Kaj pa če zamenjaš geslo za up. ime , kako bo Thomson to zaznal ?
Imate vklopljen remote dostop do Thomsona >:D ?


saj vam na tak način ne bomo mogli zagotavljati vseh servisov ter kvaliteto teh servisov
Misliš IP telefonijo ?

Tile Thomsoni imajo zoprno navado da se rebootajo ko pride obremenjenost CPUja na okoli 90% [ukaz system debug stats] 8-)

Se da kje izklopit (sem že nekaj gledal CLI guide, vedar je okoli 700 strani :O ) da ne bi shranjeval vseh logov od vseh povezav (podoben simptom so imeli stari linksysi ko si ga po kakem tednu moral ugasniti, da se je ram izpraznil zaradi preveč p2p povezav))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

DeletedUser ::

Imate vklopljen remote dostop do Thomsona?

Imajo ja. 21,23,80 porti na modemu odprti celmu svetu.
Bo treba tole porihtat :)

Jackal ::

Mene pa zanima kako dolgo se približno čaka od prejema modema do dejanske priključitve na centrali?

S tem, da imam sedaj Telekomov ISDN + Siol ADSL in želim imeti Telekomov ISDN + Amis ADSL

Amisov modem imam pa doma že ca. 2 tedna.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

c00L3r ::

Jaz pa imam eno težavo s Speedtouch modemom. Pa me zanima ali jo imam samo jaz ali še kdo drug? Gre pa za to: Modem/Router ime nastaljen IP naslov 192.168.1.254, na njem pa teče tudi DHCP strežnik, ta pa dodeljuje IP naslove v rangu 192.168.0.1 - 192.168.0.253. Pri tem pa gre za 2 različni omrežni logični skupini, ki se med sabo ne vidita. Tako da moram ročno nastavit IP naslove na računalnikih ;((

Alexius Heristalski ::

Jackal, jaz sem na priklop čakal točno en mesec od prejema modema. Moje ugibanje je, da imajo Telekomovci enomesečni rok za priklop in čakajo vse do zadnjega. Lahko pa se seveda tudi motim.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ReNeGeJd ::

Jaz sem 11.12 dal prošnjo za adsl pri amisu, 15.12 sem prejel cd, upor. ime pa geslo, 19.12 pa je prišel telekomovec in mi vse zmontiral. Seveda internet je takrat že delal;)
Tako da če hočejo so lahko tudi hitri:)





LP

amigo_no1 ::

Ja , rok za priklop s strani Telekoma je 30 dni.

amigo_no1 ::

Še komu razen mene ne delata amisova dns serverja ?

[ Še dobro da arnesova delata :D : 193.2.1.66 in 193.2.1.72 ]

Tudi http://www.amis.net ne dela

Alexius Heristalski ::

Zdaj vse dela, sem pa ta večer imel težave (prvič), povezava je dol padla, ko sem modem ugasnil in spet prižgal, nisem mogel vzpostaviti povezave z internetom (DSL lučka je gorela normalno, brez utripanja). Nato je kar naenkrat prijelo in od takrat spet dela normalno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MiranRxx ::

Alexius Heristalski

Ne vem ce je to kaj povezano, vendar so vceraj bili izpadi napajanja v elektricnem omrezju v okolici MB in Ptuja.

icek ::

ja to je bilo to in kot je zgledalo, se nekateri serveri niso dobro zagnali??
Rider of Theli
www.air-tv.net

Malkec ::

Meni je tud vseskup padlo nekaj po 20 uri. Sem že mislo dvakrat poknit po modemu gor ker dela same probleme :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Sc0ut ::

Koliko dinamičnih ipjev dobiš pri amis adsl? tudi 4 kot siol?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

amigo_no1 ::

Za št. 2 vem da dela

DeletedUser ::

max 5 (jih ne prekinjajo po 24h)

amigo_no1 ::

S tem da se hitrost povezave deli.

Sc0ut ::

Imam že 4 leta adsl, tako da to vem:) :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

amigo_no1 ::

Zunaj je firmware v6.2 (prejšnja verzija na amisovih modemih 716 in 780 je bila 6.1.9.6)

http://www.speedtouch-forum.de/viewforu...

Iščem prostovoljce za testiranje :))

Zgodovina sprememb…

PtTp ::

Je ze kdo flashnu Thomsona 706i?

Kdo ve kaksne so razlike med firware-i 706i in 780... razen da je drug hw... ce so sploh kaksne?

jespren ::

Sorry, a sem bedak al pijem preveč ACTIMEL-a.....
Amis firmware sem zaovinkal pa naložil novega.....ampak kako se
pa naloži samo .bin na speedtouch-a 780 pa nimam pojma????
Bi ga z veseljem stestiral pa ga gor ne spravim!;(

Ja res ne vem vsega....
Kam sem že dal.....

Haby ::

Evo pa sm jst tud prklopu AMIS in prosim, če mi nekdo lahko pove kaj moram nastaviti na thomsonu 706i in ruterju da mi bo delal ruter. Računalnike bi rad preko ruterja povezal na thomsona.
Hvala.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Haby ()

Haby ::

Vse blo prav nastavlen, sam napačn kabl je bil prkloplen. Sm se mal zgubu v solati kablov:D
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

amigo_no1 ::

@jespren
http://www.speedtouch-forum.de/viewtopi...

Tudi novi (isti fajl) upgradeST.exe je uporaben za flashanje.

Ta novi firmware (v6.2.15.15.0) ni boljši od starega v6.1.9.6 (če uporabljaš p2p)

Svetujem da pusti stari fw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Jackal ::

Evo še en novopečeni uporabnik Amis ADSL. Zadovoljen :)

Podgodbo sem poslal 24.11.2006, sredi decembra je do mene priromala velika škatla z modemom in ostalim priborom.
5.1.2007 mi je telekom pobral siolov modem in me odlopil na centrali in me priklopil Amis.

Vzel sem 4Mbit paket. Prej sem imel na Siolu 2Mbit. Hitrosti so proti prej impresivne, cena je pa tudi enostavno super na Amisu. Prej na siolu sem dajal za 2Mbit okoli 9500 SIT, zdaj na Amisu za 4Mbit bo 5.900 SIT... poleg tega pa še prve štiri mesece brezplačno.

Od centrale sem pa oddaljen ca. 3km

speedtest.si pokaže sledeče

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 486.22Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.85Mb/s
Walking the way is something completely different than imagining the way.

MiranRxx ::

Jackal, tega pa ne razumem. 3 km si odaljen od centrale, pa imas taksno hitrost. Sam imam 2 km in ne morem boljsega paketa dobiti.

Jackal ::

Hja... zgleda mam srečo :))
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Matheeew ::

Če je OK parice in oddaljenost 3 km in ADSL 2+ res ne vidim razloga, da ne bi imel 4Mb...

markk1 ::

a ve slucajno kdo kje se da dobit cenika za amisDSL za poslovne uporabnike nekako ga nisem nasel na njihovi strani

lp

jespren ::

@jeje997

Bohloni za link, tu je pa vse vidim.
Praviš da ni revolucije; a je sploh kaj opaznih sprememb; napredkov?
Sam uporabljam 780-ko samo kot bridge za njim pa Asus-a 500gP z DD-WRT pa
P2Pji sekajo!

Hvala za nasvet.

LP
Kam sem že dal.....

amigo_no1 ::

Grafični vmesnik je malo bolj rdeč :D
Kaj novega napram prejšnji verziji (6.1.9.6) nisem zasledil.

Je mene tudi že imelo da bi imel 780-ko samo kot bridge pa mi je škoda 20 ksit 8-)
Rešitev sem našel tukaj: preverjanje net povezave z dos batch ukazi

//link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

matotej ::

No jaz sem pa čakal skor 3 mesce in po n klicih na Amis obupal nad vsem. Poklical sem na telekom u Stegne (tm k ma telekom glavni štab) in prosil Oddelek za priklope in še neki... Dobil sem neko prijazno gospo. Sem ji pojamral. Se mi lepo opraviči in mi obljubi povraten klic čez kako urco. Ko me pokliče mi obljubi priklop v torek(klical v petek). No in v torek sem bil okoli 13h priklopljen! Če bi čakal na Amis bi to še trajal. Lahko rečem, da sem vse zrihtal sam. Lahko bi to naredil že pred 2 mesecema in bi bil že zdavnaj priklopljen. Mislim, da bo ene vrste pritožba/reklamacija kmalu romala na Amis glede tega!

Vzel sem 4Mb/512kb paket. Zaenrat sem prek torrentev spravil DL mal čez 450kB/s. Solidno!

So mi pa na Amisu pojamral, da nimajo nobenega osebnega stika s Telekomovci in da jim vse sporočajo le prek raznih aplikacij. Baje sem bil 5x posredovan kot nujen priklop. SRY sam če ne zrihtajo po tolk časa, bi pa lahko na Amisu kdo kak telefon v roke vzel in se mal pobrigal.

snoopy20 ::

hy!

jaz imam eno vprašanje, prej sem imel preko triere/arnes 4M povezavo, sedaj pa se bom preselil k punci, kjer imajo siol adsl 1M povezavo! ko sem klical na triero so mi rekli da triera tam ne podpira kabelskega interneta, ampak da ima tam prek amis!ker smo se pogovarjali da bi siolov adsl odpovedali (je pogodba že potekla)!
sedaj me pa zanima kake so kaj vaše izkušnje z kabelskim internetom/Amis, vzel bi paket 4M za 6.300, sedaj plačujejo adsl 6300 za 1M povezavo!

edino to me še zanima, na to povezavo bi bla prikloplena 2. PC! kaj je boljše ruter al switch? ker sedaj majo ruter pa ne gre portov odpret za p2p in me zanima kako je če je switch (bi se naj povezava delila na pol al kak?)

SasoS ::

na kablu switch ne dela, nucaš router

snoopy20 ::

kaj še mogoče obstaja kaka druga varjanta?
ker mam pun kufer odpiranja teh portov!;((

marsovcek ::

He he, pri meni je šlo čisto b.p.: 27. 12. poslal papirje, po novem letu dobil paket. Glede na tukaj prebrano me je kar malo skrbelo, kdaj bo priklop, a so me presenetili že 8. 1. Deluje solidno in neprimerljivo z (dosedanjim) dial up-om :D

Mitja99 ::

Ali ima kdo AMIS-ovo telefonijo. Če jo kdo ima bi prosil, da napiše kako zadeva deluje. Hvala.

Malkec ::

Deluje bp. Nobenega odmeva, prekinitev, šumenja. Jaz ne vidim razlike z prejšno pstn telefonijo.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

ne_kdo ::

kak dolgo amis rabi da te priklopi na internet? kje se da dobit narocilnico da se narocis na amisdsl ?

lp

snoopy20 ::

kje se da dobit narocilnico da se narocis na amisdsl ?


pokliči na 080 20 10 pa jim povej naj ti pošljejo naročilnico za Amisdsl!

za INFO: do konc meseca majo akcijo, če se prijaviš maš prve 4 mesece zastonj!
več info na telefonski!

jutri pošljem izpolnjeno pogodbo, pol bomo pa vidli kaj bo?:\

amigo_no1 ::

@ne_kdo
Kaj če bi pogledal na amisovo stran ?? NEE, to bi bilo preenostavno :\

Boljše je težiti na forumu :\

http://www.amis.net/home/zasebni_1_0.php

ru7 ::

Jst isto, 28.12.06 oddal pogodbo, priklop 18ga. Bli so neki problemi, ker sem naroču 4mbit, pa dela glih 1mbit. Modem se na več sploh ne postavi (sinhranozira?). Sam da je.

Dela pa ql, prekinitev ni. Bomo vidli, zaenkrat nimam kej rečt :D 8-)

ne_kdo ::

@jeje997 btw Preverite ponudbo na vaši lokaciji to mene ne zanima. narocilnice pa na spletni strani ni.
caka se nekje maksimalno 3 tedne torej :)

Jackal ::

Ko vpišeš naslov za preveritev zmožnosti na lokaciji, te naslednji dan doma čaka debela kuverta z naročilnico in pogoji.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

amigo_no1 ::

@ru7
Svetujem da pokličeš na heldesk (tehnična pomoč) in pojasniš tvojo situacijo.

Najbrž 4mb na tvoji liniji ni možno oz je zelo na meji če je problem v (ne)sinhronizaciji modema.

Lahko pa tudi kontaktiraš blaza na amis forumu preko ZS

http://www.amis.net/forum/profile.php?m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

lalan ::

Ker ste tule bol Amisovci bom še tule povprašal o moji težavi:
Imam Amisov varovalni paket (fsecure) in ko instaliram nerota (originalni cd verzija 6) se Nero takoj po odprtju startsmart sesuje ( javi napako).Če varovalni paket izklopim pa deluje v redu.
Ko imam instaliran NERO se računalnik noče izklopiti (končavanje nekega programa okno).
Ko dam v Nerotu posodobitev, mi javi, da novejše različice ni.
Kaj lahko postorim, da mi bo delovalo v redu?

amigo_no1 ::

Tale fsecure 2006 ti precej zamori računalnik (poraba rama in cpuja).

Uninstall fsecure ?

Testiraj če CDBurnerXP Pro (freeware program za peko) dela ob vključenem fsecure.
http://www.cdburnerxp.se

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

lalan ::

Varnostni paket nebi dol dajal ker je licenca za protivirusni program in se nebi oz. se niti ne znam ukvarjati z drugimi rešitvami.
Cdburnerxp sem že probal in sicer deluje, ampak je kupico slabosti napram Nerotu.
Tule je screen okna ki se pojavi ob napaki:
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: jvolk ()

e-marko ::

Kaj pa če ne bi uporabljal startsmart? Zaženi Nerota direktno z bližnjico? Si poskusil naložiti Nero 7? Vsaj toliko, da poskusiš, če morda nima teh težav?

LP
...somebody, somewhere...

amigo_no1 ::

poglej v mapo
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\


katero verzijo apreg.dll imaš in kakšna je velikost fajla (pri meni je v1.1.0.0 , velikost 73728 bajtov)?


Nero Burning ROM
"C:\Program Files\ahead\Nero\nero.exe"


Nero Express
"C:\Program Files\ahead\Nero\nero.exe" /w

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()
««
6 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294549 (3308) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721866 (15637) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71287 (1187) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51663 (1620) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426233 (2592) KoMar-

Več podobnih tem