» »

Program za opazovanje interneta!

Program za opazovanje interneta!

DJ_Greg ::

Imam probleme z internetom. Imam ADSL in med sabo imam povezana 2 PC z rotherjem (Planet XRT-401D). Problem je v tem da mi vse lepo dela in čez par ur ko hočem z exlorjejem pogledat kako www stran ne morem.Na drugem računalniku imam MSN in se ob zagonu tudi noče povezati,ko hoče popraviti napako program se ustavi pri defult gate way in tudi www strani mi noče odpreti. Potem izkjučim adsl modem in stvar zaživi ponovno. To moram včasih ponoviti tudi 2x ali 3x! :\
Zanima me če obstaja kakšen program ki vidi kje je napaka in nadzoruje celotno povezavo med net-om??? Ne vem kje je probem al je v modemu ali v routherju ali...!!!

Kami ::

To ni napaka z netom ampak je kriv router ker preprosto zamerzne (ne zdrži "napora" :D).
Rešitev je, da ga resetiraš oz. modem.

To se ti bo dogajalo mnonograt, sploh če uporabljaš p2p, priporočam ti, da si nabaviš drugi ruter (iz lastnih izkušenj z tem).

DJ_Greg ::

Hvala ti za nasvet Kami! Zgleda da je res routher. Glih malo prej sem imel iste težave in izlopil modem pa resetrial routher in parkrat ponavljal da sploh net dela normalno.Vse mi zamrzne. Sam čudno za kaj pa lahko gledam iz enega v drug pc datoteke a net čist mrtu!? Kater routher mi priporočas Kami? Ta routher ima še garancijo imam ga komaj 8mescev! Od samega začetka 5mesecev mi je lepo deloval potem pa se mi je zgodilo da se je mu zmešalo in izgubil sem vse nastavitve za povezavo in firewall odprte porte in geslo je bilo tovarniško no tako kot bi ga kupil.;( No zdaj pa zadnje 1-2meseca mi to dela in mi gre pošteno na živce! Zgleda da bom mogu nest v trgovino da mi zrihtajo al pa dajo novga.
Zanimajo me še nastavitve Firewalla:
Private IP/ Type/ Port- Range/ Comment -> kaj moram tu dat!!!

Spc ::

Dosti je bilo govora o planet in LevelOne routerih da dobesedno freezenejo.
Nevem kdaj bo narod spoznal, da če kupiš poceni robo ala (Planet in LevelOne) ne deluje vredu ali pa deluje kake 4 mesece in nato začne crkovat.
Vsem priporočam 3COM robo ker je 3COM relativno poceni glede na kvaliteto samega izdelka.

Priporočam ti:
3Com OfficeConnect Cable/DSL Router 17.100 SIT

Ta router ima BroadComov chipset BCM6350 in je zato zelo kvaliteten.
Slika chipseta
:)

Tudi govorim iz lastnih izkušen.
Sem prvo imel planet mrežne in planet switch in je zadeva crkovala skoraj vsako uro ko mi je en dan "prekipelo" in sem šel kupit vse 3COM.
Od tistega trenutka ko imam 3COM nisem imel niti ene napake na lokalnem omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Slowenc ::

Če ti net ne dela, lokalna mreža pa, potem je po vsej verjetnosti kaj narobe z modemom.
-Ko se ti to zgodi v brskalniku odtipkaj ip routerja in pojdi pod status pogledat če je connected.
-Poskusi samo modem restartat in potem poglej če ti net dela. Če še vedno ne, rasetiraš router, če nato net dela, potem je res router en piss of crap.

PS. Piše se router in ne routher ! 8-)
Skiny gate.

Spc ::

Po mojem mnenju je router zato ker se vse nastavitve resetirajo na default.

Piše se: Router
Bere se: [ráuter]

Eni berete [ruter] kar pa ni pravilno.

:)

Slowenc ::

Spc: od kje tebi da se tako izgovori?
Jest vse ki jih poznam, izgovarjajo ruter.
Skiny gate.

Spc ::

Angleško Angleški Slovar poglej.

Če bi bil ruter bi se pisalo: Rooter

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

perci ::

v bistvu se r na koncu ne izgovori kot r ampak kvečjemu kot polglasnik

Spc ::

Iz wikipedije:
A router (pronunciation: rauter) is a computer networking device that forwards
data packets across an internetwork toward their destinations, ...


Root pa v angleščini pomeni: korenina / koren

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

perci ::

Vec moznih izgovorjav je. Britanci recimo izgovarjajo router kot ruter, ker tut route izgovarjajo kot rut.

Tko, da vsi, ki govorite ruter izgovarjate angleško različico, rauter oz. varjanta brez r pa američani, avstralci, novozelandci, če hočeš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Spc ::

Še v vsakem filmu (La feme nikita, 24, StarGate ... ipd) so rekli [rauter]
Nisem še videl filma v katerem bi rekel nekdo [ruter] routerju za network.
:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

DJ_Greg ::

OK! Router :D Ste veseli??? Bom jaz mal mogu to bolj prevert! Al je modem al router! Ja včas se mi zgodi da se tud z routerjem ne morem povezat!

perci ::

Spc: A je kateri od teh filmov angleški?

DJ_Greg ::

Danes sem mogu kr 2krat resetirat router in se mi je čist podru! Tako da sem mogu še enkrat unašat upor. ime in geslo,.... a je mogoče z gumbom ki imaš v uzadju router čist čist resetirat, da izgubiš nastavitve ali ne????
Danes bom še probu nadgradiz iz 3 .05 na 3.10 XRT-401D Firmware version 3.10.
Fix static route issue that cannot correctly transfer packets to destination IP. Pa da vidmo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sposobnost routera Planet XRT-401D ... ?

Oddelek: Omrežja in internet
71725 (1635) Spc
»

Kajo povezati 2 routerja ?

Oddelek: Omrežja in internet
92728 (2549) beerhunter
»

Router mi štekne...

Oddelek: Omrežja in internet
121569 (1333) strle12
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555196 (3926) plavko61
»

ADSL-Planet routa-problemi

Oddelek: Strojna oprema
81093 (958) vojkoz

Več podobnih tem