» »

problem z mrežo windows <-> linux

problem z mrežo windows <-> linux

sverde21 ::

Imam probleme z vspostavitvijo mreže med 2 računalnikoma in sicer mreža je delala BP ko sem imel na obeh računalnikih windows, sedaj sem pa na enega (apache server) naložil linux (SuSE)
Na windowsih mi napiše "Status: Limited or no conectivity", v linuxih mi pa napiše "Unable to find any workgroups in your local netvork", ampak sem pogledal na windowsih in imam vpisan work group |O .

BTW mrežno mi je zaznalo v linuxih...

Any ideas kaj je narobe??

Mreža bi morala funkcijonirati, ker je delala v navezi obeh windowsov.
<?php echo `w`; ?>

korenje_ver2 ::

> Imam probleme z vspostavitvijo mreže
povezava je vzpostavljena takoj ko vtaknes kabel v obe mrezni. temu sledi konfiguracija programske opreme. prvo preveri, ce so route pravilno nastimane. oz. ip in netmask na mreznih naj si bodo v istem podrocju. da preveris komunikacijo, pingaj oddaljeni racunalnik.

sverde21 ::

no če bi mal bolš prebral b vidu d komunikacija dela, ker mi je mreža windows < - > windows delala tako da ne vidim dj potrebe po pinganju :\
<?php echo `w`; ?>

korenje_ver2 ::

no prov, ce mislis da je isto. srecno.

SasoS ::

Naštimaj IPje, postvi DHCP server, etc...zakaj misliš da boš vklopil kabel pa bo vse kar delalo? Saj ne rečem, danes je burek narest mrežo proti naprimer kaj je blo 10-15 let nazaj. Takrat smo se jebali ko 100 mater da je kaj delalo...

sverde21 ::

SasoS lahko prosim malo bol natančno poveš, ker nism glih ekspert za mrežo :\
<?php echo `w`; ?>

SasoS ::

Naštimaj na eni mašini ip 192.168.0.1, na drugi 192.168.0.2, netmask 255.255.255.0 v obeh primerih in probaj ping. Bi moglo delat. Limited or no connectiviti pomeni da winsi nimajo IPja...

sverde21 ::

Ok zdej sm nastavu ip je in pingal:


ampak problem se pojavi, ko hočem pingati iz linuxa, kjer ne morem pingati drugega računalnika, sam sebe (isti comp) pa lahk :\ , tudi iz linuxa ne vidim diskov na windowsih, pa sem dal v skupno rabo, ko kliknem v linuxih na samba ikonco mi še zmeraj napiše da ne najde nobene "workgroup" :P pa sm naštimu v windowsih workgroup :)
<?php echo `w`; ?>

64202 ::

Probaj se firewall izklopit za prave porte, mislim da moras izbrat samba/smb client ali nekaj podobnega.
I am NaN, I am a free man!

sverde21 ::

kje naj izklopim firewall?? :|
<?php echo `w`; ?>

sverde21 ::

Oky sm ugotovl da sem imel probleme z zonealarmom, ki je ne vem zakaj dau mrežo na internet zone čeprav s prej nastavu da je trusted :|, vendar zdaj lahko vidim mrežo samo iz linuxov :( pa še to samo če napišem smb:/192.168.0.2 iz windowsov sploh ne vidim linuxov ;(

Kako naj zdej to rešim? Samba še zmer pravi da ne najde nobenga WORKGROUPa čeprav je na win mašini nastavlen :P, dela samo če napišem direkt pot :P
<?php echo `w`; ?>

64202 ::

> kje naj izklopim firewall??

v yastu :)
I am NaN, I am a free man!

sverde21 ::

Sej zdj sm že pprobleme z Firewallom, problem je bil zonealarm na win, dej dela ping iz obeh računalnikov na oba ipja, vendar mi mreža ne dela OK, iz windowsov sploh ne widim linuxov
<?php echo `w`; ?>

64202 ::

Pa si na linuxu probal se komplet izklopit firewall? Zdajle sicer nimam suse gor, se pa spomnim, da sem mel neke tezave s sambo.
I am NaN, I am a free man!

Spc ::

smb:/192.168.0.2 ??!

V windowsih moraš napisati: \\192.168.0.2
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

sverde21 ::

Oky bom probu izklopt FW na linuxu.

@Spc: probal sem to, kar si rekel in sicer \\192.168.0.1 vpisati not v naslovno vrstico in napiše nazaj:"Windows cannot find '\\192.168.0.1'. Checkthe spelling and try again, or try searching for the item by clicking the Start buttonand then clicking Search."

Pa še nekaj je, ko hočem v YaST u omogočit Remote Administration (VNC), dam tam OK in reče da moram v konzolo napisat "rcxdm restart" kar restarta KDE, potem pa grem pogledat, če je omogočil Remote Administration in vidim da ni omogočil :(. Zakaj noče prestavt tega |O ? BTW na linuxu lahk o dostopam do windows namizja preko VNC :P
<?php echo `w`; ?>

kriko1 ::

Remote admin se mora vklopiti, vendar tale remote admin ne dela iz windowsa- to je za kdm manager (login), izbereš remote login, in se ti pojavi namizje od oddaljenega računalnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311314 (6984) Tomi
»

Linux CC kot router... problem

Oddelek: Operacijski sistemi
141650 (1402) kitarist
»

Ubuntu & Windows XP deljenje pvoezave

Oddelek: Operacijski sistemi
141660 (1547) Poldi112
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371722 (1410) nimus
»

Skupna raba datotek & tiskalnikov

Oddelek: Operacijski sistemi
211076 (917) rok86

Več podobnih tem