» »

Prevrtanje procesorja?

Prevrtanje procesorja?

Tea Time ::

Lep pozdrav vsem...

Okej, morda malo čudno, ampak ne gre in ne gre. Rad bi prevrtal procesor, pa mi ne gre. Sem že parkrat poskusil, pa ne gre! Za obesek, takšen. Lep. :) Sem že poskusil na 486, P1... Prišlo je tako daleč, da sem ga dal vrtati v podjetje, kjer imajo ORODJE za to (so ga zraven hladili itd...). Ma so vsi poknili. Kakršnakoli pomoč? Nasvet?

lp
Have a break!

Brane2 ::

Za to ni zadosti vidia sveder, ampak rabiš diamantnega.

Ali pa kak vodni curek oziroma laser...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

#000000 ::

Na vrhniki imaš v obrtni coni eno firmo kera ima Vodni rez reže pa vse kamen, kovino, itd. do debeline, 70 mm mogoče bi tam šlo, kako se pa firmi reče sem pozabu, (v coni pa je tam kjer je ena razpadajoča barka) če te bo zanimal ti lahko eventuelno, najdem tud tel cifro da ti ne bo treba hodit tja.

"off topic, edin če imaš namen ob izviru iskat 10 mio sit pol se lahko tudi tam oglasiš " :D LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tea Time ::

:)))) Hvala... So poskusili z diamantnim. Počilo. Da bi pa prav podjetje za to prosil, da naredijo - seveda tudi plačal, se ve (v drugem so bili kolegi, valjda)... Ne vem. Nimam srca, da bi jih s tako stvarjo matral. A je komu že uspelo?

off topic...
En kolega me je prepričeval, da to on "kar doma naredi". Velik gobec (pardon). Da je on že veliko teh prevrtal in da še jih ima. No, pri meni mu začuda ni uspelo. In naenkrat je tiste, ki jih je imel doma, dal bratrancu. Mislil sem si: "Kakšno čudno naključje...">:D
Have a break!

#000000 ::

Aja ta vodni rez ni diamant to je Curek vode in (se mi zdi da kremenčevega peska) princip laserskega žarka, samo boljš ker ni pregrevanja materijala ipd. Ne vem sicer če lahko zvrtajo luknjo kr na sredini, je pa za uprašat, računajo pa po dolžini reza in pomojem več kot jurja za tvoj čip ne bi računal (če se seveda da) LP

Nejc Pintar ::

zakaj nebi mogli na sredini?
Lahko je biti prvi, če si edini!

IceIceBaby ::

Jaz imam obesek narjen iz enega starega čipa. Prevrtal sem ga z dobro nabrušenim svedrom za kovino in veliko potrpežljivosti :)

#000000 ::

Ja sej pravm da ne vem, pač kokr sem enkat gledu nekoga ki je z brenarjem eno plato rezu je djav da je treba na sredin lukno met ker kao nima od kje začet rezat, no ampak brenar je prot tem laserjem in vodi že skor tko kot bi s 'pestnjakom rezu' :D se je pa treba pozanimat. lP

infidel ::

torej glede na to kako so procesorji zaguljeni za vrtat razmisljam in sprasujem, ce bi jih lahko uporabil za izdelavo neprebojnega jopica? :D

Brane2 ::

Trdi so že, samo trdni niso zadosti.

Drugače pa sem jih rezal brez problema z diamantno žago. Vrtal jih pa resda še nisem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

TheHijacker ::

Podobno temo sem že jaz odprl daljnega leta 2001.

Luknanje procesorja

Meni ni uspelo. Ali uničiš sveder ali pa poči.
http://www.google.si

AndrejS ::

Jaz sem en CPU 386 prevrtal že pred leti, doma z samostoječim vrtalnim strojem. Brez problema, vrtal sem v kotu. In še danes ga imam, ko ga tako dolgo nosim ima že lepo zaobljene robe, ki sem jih pred tem spilil, ker je imel nogice na strani. Na samim čipu pa se ne vidi več napisov. 486 pa še res nisem probal prevrtat

Tomay ::

Sicer se mi zdi prevrtan procesor kot obesek za ključe malo "kmečki" ampak me je zanimalo, če je res tako težko.

In po petih minutah kot pri zobozdravniku sem ugotovil:

DA
SPLOH
NI
PROBLEM
!!!

8-)
Voodoo 4Ever

perci ::

In ti si to z dremlom prevrtal? Kak sveder?

Tomay ::

TO
ali pa
TO

Ne vem točno ker imam samo orodje nimam pa škatle.
Voodoo 4Ever

perci ::

Hehe, bo kar una druga varjanta, bi rekel >:D.

Tomay ::

Sicer tista prva je tudi za graviranje stekla, tako da bi teoretično moralo it z obema.

Orodje pa mislim, da je stalo okoli jurja.
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fake mail server

Oddelek: Programska oprema
151668 (1166) t3hn0
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317012 (10074) Zako
»

Slike skurjenih komponent

Oddelek: Strojna oprema
111967 (1398) stromar
»

router FBR-1418TX in fowarding

Oddelek: Strojna oprema
6990 (919) Tomay
»

Excel vprašanje...printanje n-krat...vsakič se avtomatsko poveča ena številka

Oddelek: Programska oprema
121171 (1054) Tutankhamun

Več podobnih tem