» »

Kateri lcd monitor namesto tvja?

Kateri lcd monitor namesto tvja?

Pikolovska ::

Prosim vse načitane ali izkušene za pomoč pri izbiri 19" lcd-ja, ker me od 14 dnevnega buljenja v crt že pošteno oči bolijo, pa se še vedno ne morem odločit. Lahko rečem, da sem Samsunge v tem času predelala, ne vem pa dosti o LG-jih (kaj drugega pa sploh ne poznam). Vem torej, kaj bi rada, ne vem pa, koliko je izbire.
Monitor rabim za brskanje po netu, word, gledanje tvja preko tv tunerja in seveda divx. Poudarek je na kvaliteti slike za gledanje tvja in filmov. Zdaj pa nekako takole: MVA/PVA (za IPS ni denarja), 25 ms baje ne dela problemov za gledanje filmov, mora bit višinsko nastavljiv in met super barve, torej vsaj 600-700 kontrast in obvezno 16,7 mio barv brez tistih softverskih trikov. Vidni koti so pri teh matrikah sicer boljši kot pri TN, vseeno pa gledanje s postelje ni idealno in bi monitor skoraj moral met naklon naprej, da bi lahko gledala na ekran pod pravim kotom.
Po prebiranju forumov in testov (predvsem na tej strani) sta mi pri Samsungu všeč 910N ali 920T , pri LGju pa L1930P SUP . Zdaj pa vprašanja:
1. Kako se LGji obnesejo pri gledanju filmov, ker naj bi bili pretemni? Kvaliteta slike v primerjavi s Samsungom? Je res, da LGji nasplošno prikazujejo bolj berljiv tekst in pri scrollanju ne razmažejo črk?
2. Obstaja kakšen lcd z navedenimi karakteristikami v cenejši izvedbi ali pa kakšen namig, kdaj bojo trenutne cene padle za ca. 20% ?
3. Pa ne morem si pomagat, danes me je tale monitor zavedel s privlačno ceno v Big Bangu (82.990,00), ampak najbrž ni primerljiv z omenjenimi MVA/PVA za gledanje filmov? Bi rabla potrditev :\

Tkole no, v bistvu imam problem z budžetom in bi rada najboljši kompromis za ca. 80-90 tisočakov.

Prosim za pomoč poznavalcev.
Hvala in lep pozdrav!
Hvaležna za izčrpne odgovore :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD in 60hz v igrah -> :s

Oddelek: Pomoč in nasveti
101051 (1051) Matev
»

Igre in širokozaslonski 16:9 ekrani

Oddelek: Igre
352702 (1825) Jaffa
»

LCD 22" 1680x1050

Oddelek: Kaj kupiti
162209 (1532) Pesimist
»

20'1" Samsung 204B ali 19" Samsung 970P LCD PVA vs.TN

Oddelek: Kaj kupiti
151725 (1408) umetnic
»

nakup LCD za igranje iger

Oddelek: Kaj kupiti
161959 (1514) SergioGuru

Več podobnih tem