» »

MMC

MMC

Maria ::

Zanima me, kako spremenim nastavitev za MMC(W2k) policy, ki preprecuje odpiranje MMC v autor mode. Problem je, da tudi kot administrator ne morem odpreti MMC. Pomoc prosim

ToniT ::

Jaz bi preveril security settings od MMC.EXE in pogledal, če je administrator ali administrators group zraven in če slučajno nimaš kakšen Deny pri svoji grupi (ali celo pri Evereyone). Mogoče kak "take ownership" ....

ABX ::

Ne uspeš pognat MMC (run-->mmc) ali ne moreš dodajat/odstranjevat snap-ine?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Maria ::

Kot administrator sem si naredila lastno konzolo. Verjetno sem v policy napačno nastavila dovoljenje za odpiranje konzole in sedaj ne morem pognati mmc, ker javi, da je policy nastavljena, da je preprečuje odpiranje v autor mode. Se da nastavitev na kak preprosti način spremeniti

ABX ::

Ali spet definiraš v GPO da lahko odpiraš console v Author mode ali pa spremeniš obstoječe console v user mode (čeprav mislim da jih boš morala na novo kreirat v user mode).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Maria ::

ToniT: V Secutity settings je vse v redu, ni nikjer deny ali omogocanje prevzema

ABX: kje in kako v GPO nastavim dovoljenje, da lahko odpiram v Author mode. Problem je, da tudi originalne (default) konzole ne morem odpreti.

ToniT ::

Nastavitve najdeš v Local Computer policy-> Computer configuration->Administrative Templates->Microsoft Management Console in tam imaš možnost nastaviti

Restrict the user to entering author mode
in dodati userje...

Še to!
Ko dodajaš snap in z ADD/Remove Snap-in se pokaže kot Group Policy, medtem ko je v MMC prikazan kot Local Computer Policy

Kako pa lahko prideš do tega razen z MMC, pa ne vem

Maria ::

Ce sem prav razumela, je vhod v nastavitev le skozi MMC. Jaz pa nobenega orodja v Administrative Tools ne morem odpreti, ker mi pri vsakem javi, da politika prepracuje odpiranje v Author mode.
Mar to pomeni v koncni fazi, da moram na novo postavit sistem. Ali je mogoce na kaksen krajsi nacin odstraniti MMC in jo ponovno instalirati.

ToniT ::

Obstaja še ena varianta, ki zahteva poseg v registry - to delaš na lastno odgovornost:

Spremeni naslednjo vrednost v ključu:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\MMC

RestrictAuthorMode - vrednost mora biti 0.

Še enkrat: ne odgovarjam za posledice.

Maria ::

Hvala, si bom naredila backup in nato spremenila. Upam, da bo slo:))

Maria ::

Samo za informacijo. Ni bilo dovolj, da sem spremenila RestrictAuthorMode na 0, ampak tudi RestrictToPermittedSnapins na 0. Sedaj deluje. Hvala ToniT:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MMC Snap-IN ?

Oddelek: Operacijski sistemi
5897 (839) nejc_
»

Windows 2003 - kako konfigurirati GPO za OU

Oddelek: Operacijski sistemi
121544 (1414) pirx
»

ctr+alt+del pomoč.

Oddelek: Pomoč in nasveti
81171 (991) Mercier
»

Zapis stvari, ki so se pocele na racunalniku?

Oddelek: Programska oprema
121096 (803) darkolord
»

win2000 administrator

Oddelek: Programska oprema
221414 (1078) CWIZO

Več podobnih tem