» »

MMC Snap-IN ?

MMC Snap-IN ?

n0name ::

Imam eno vprašanje,
in sicer zanima me kako spremeniti dovoljenja za zaganjanje in instalacijo programov, omejiti dostop do raznih in nastavitev, itd... se pravi določene omejitve za različne uporabike na istem računalniku.
vem da se to dela v mmc snap-in ampak kako to narediš za samo ENEGA uporabnika in ne za celo mašino (localhost)?

Hvala,
LP

nejc_ ::

pravice dolocas z group policyjem..
za mmc pa lahko naredis konzolo, ki je "pisana na kozo" za dolocen policy (role)... nimam zdele windowsov, zato ti ne morem tocno povedat kaj pokliki, da dobis taksno konzolo
ce ti ne bo slo, sporoci, pa ti bom jutri opisal postopek..

n0name ::

Ja za localhost se pravi da velja za vse uporabnike isto znam (no vsaj približno):D nimam pa pojma kak naj naredim za posameznega userja?

pls help.

nejc_ ::

Sorry, zgleda da je bilo ze pozno in sem spregledal podatek, da hoces narediti za enega.

A ce uporabnike dodas v skupine, ti ne zadostuje? Posamezni skupini lahko tocno poves, kaj in kje sme delati na disku - file permissions.
Poleg tega pa lahko v Local Security Settings/Local Policies nastavis se marsikaj za posamezne skupine/uporabnike.

Ce ti to ne zadostuje, pa povej, kaj tocno bi rad naredil, saj v kombinaciji tega dvojega lahko nastavis ogronmo enih zadev

n0name ::

Ja tudi skupine bi bile ok. Zanima me naprimer kako bi ustvaril novo skupino? Potem pa bi tej skupini dodeljeval pravice, kaj lahko poganjajo na rač, kaj lahko vidijo in kaj ne, itd. Se nova skupina ustvari z Tamplate al kako?
Ta prednastavljena skupina users je kar ok, uporabniki te skupine ne morejo nič brisat ali pa pisat po disku. Vendar me moti to ker pregledujejo pa lahko skoraj vso vsebino ki je na disku in zaganjajo vsak program ki je inštalitran.

pa hvala za odgovore

nejc_ ::

Skupine lahko ustvariš tako, da:
- z desno klikneš na My Computer/Manage/Local Users And Groups/Groups

Kaj pa skupina/user vidi na sistemu, pa je najlažje, da narediš tako:
- postaviš se na mapo/datoteko, za katero te zanimajo privilegiji
- desni klik/Properties/Security
- tukaj lahko določaš, kaj lahko kdo vidi in počne
- lahko pa klikneš na advanced/Effective Permissions in si ogledaš, kakšne pravice ima posamezna oseba (lahko je npr. član večih grup in tu vidiš seštevek pravic...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost mreznih map

Oddelek: Informacijska varnost
151844 (1363) videc
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222212 (2083) Mitja.GTI
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243176 (2598) Pyr0Beast
»

Filesharing in XP, Simple filesharing na OFF !

Oddelek: Omrežja in internet
121523 (1365) slokii
»

Limited user (w2k)

Oddelek: Operacijski sistemi
8861 (803) alesrosina

Več podobnih tem