» »

nevihta v celju

nevihta v celju

Tear_DR0P ::

kir šus, seka po blokih v moji okolici morm mašino ugasnat, ko mam ethernet kabl s strehe direkt v škatlo napelan
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

#000000 ::

U Lublan se tud neki štima Grmi ko hudič.

Super Sonic ::

v lublan je sonce - vsaj jest gledam kako zahaja, o nevithi in grmenju pa ne duha ne sluha...

govorim za bežigrad
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

#000000 ::

Ja velka je LJ :D v Sostrem grmi mogoče ne bo hudga ampak vsake tolk cajta ornk zabobni.

BikeFan ::

Tud ns Kodeljevem že kšne pol ure dobr seka. >:D

Drgač pa, letos nad Piranom: Slika 1
Slika 2
What doesn't kill you, makes you stronger!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BikeFan ()

tx-z ::

U Lj že nehal:P
tx-z

#000000 ::

Je nehal, sam ne še Ćizd

lukaz ::

BikeFan: a me lahko prosim kontaktiraš na luka666[at]gmail.com
Lp luka

BlazP ::

Auuu! v Celju je blo res gadno! Kaj takega... Ponavad ne delam panike ob nevihti, sam tokrat sm pa cist vse izklopu, taka shtala je bla. Macko je skor infarkt trofu zravn od grmenja. Zdej vem, kak so je un folk pocutu ob tistih 26 strelah na zacetku War Of The Worlds.

Microsoft ::

War Of The Worlds je nek bedn film.:\

Sicer sem pa jst ene par deset kilometrov stran doma, pa je enkrat vmes malo dezevelo a nic drugega. Kar zanimivo, kako je vreme lahko razlicno na tako bliznih lokacijah.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

McWolf ::

Pri nas je tud padal k pr norcih, pa toča pa vode je blo ful. 1,5km stran je pa padal ene pol ure manj k pr nas. Se je tud ze zgodil d je blo pol igrisca suhega pol pa mokrga. Zanimiv ja.
Go tell it on the mountains!

kopriwa ::

BikeFan hude slike, kako ti je pa ratal? (oz. a so to tvoje slike?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

TESKAn ::

Hehe, ja, najbolj noro je, ko stojiš na cesti na suhem, pet metrov stran pa dež veselo moči cesto:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BikeFan ::

Ja to so moje slike. Zaslonko sm mel odprto 15 sekund, pa sm sam čaku. Itak je blo strel tok, da si že težko falil. :))
What doesn't kill you, makes you stronger!

tx-z ::

Al pa greš s kolesom dam, in samo čakaš da se ulije kt iz "xxx" vmes pa že mau kapla,dežuje...pol pa pridš dam in se ulije pa še toča je:)) sm meu srečo:)
tx-z

Calligula ::

Bikefan v kaki resoluciji imas to fotko?

bond007 ::

A bi lahko dal slike v polni resoluciji na net? Zelo lepe slike drgač!!;)

kopriwa ::

ne bi se je branu/sramoval na ozadju...dej nekam jo uploadej :)

BikeFan ::

Evo sm uploadu polno resolucijo. (2592x1944):
Slika 1
Slika 2
What doesn't kill you, makes you stronger!

kopriwa ::

woohoo, tnx!!

tx-z ::

Pa spet lije tle u ljubljani......bemtiš:\
tx-z

M.B. ::

Če koga zanimajo realtime podatki o udarcih strel v sloveniji Kik!. Potrebna je nameščena Java. Včeraj je bilo prav zanimivo opazovat. Severno od maribora v pol ure 300 strel. Pa enkrat poleti v Italiji v 30 min 1500 strel.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

SebaR ::

Kako bi te strele slikal z navadnim digitalcem?

Slišal sem da profesionalci uporabljajo neka posebna tipala za svetlobo ki sprožijo fotoaparat ob streli.

Pa kako je potem treba imeti nastavljen fotoaparat :8)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Brane2 ::

Jaz sem se ravno včeraj ponoči hecal s tem.

Pač v popolni temi daš občutljivost na nekaj srtednjega, čas pa recimo na 1s. Nato usmeriš fotoaparat nekam in tolčeš posnetek za posnetkom. Ni vrag, da se ne bi kje kaj ujelo... :D

Je pa finta v tem, da tam kjer sem ujel strelo, tega zaradi difuzne osvetljenosti ni videt. Slika zgleda, kot bi bila posneta podnevi...

Mogoče bi moral dat gor kak UV filter in polarizator. Bomo drugič še to probal...

No, bo treba elektronski prožilnik skup spacat.

Eh, ko bi le vedel, kaj zahteva Canonova 350-tka na vhodu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Arthur ::

wow, so strele res tako široke? na fotkah zgleda, da je "glavna veja" široka vsaj 10 metrov. al je to efekt pri fotoaparatu?
sicer pa so kar dobre fotke ja. sem enkrat snemal strele, ker pa sem jih lovil z nekim starim SLR-jem brez svetlomera, so bili bol švoh rezultati.

tx-z ::

Čas zaslonke tega posnetka je zihr bil dost velk, strela pa ni vedno pr mir....(kr hočm povedat, strela se je premikala med odprto zaslonko)...zato je tut tok debela..

jst sm pa z navadno kamero snemu, pol pa sam slikce vn pobrau pa je:))
tx-z

Avenger ::

Arthur, za strele ne rabiš svetlomera...

Brane2, če ma vsaj približno nekaj podobnega 10D ni tolk enostavno naredit... pač ni mehanski trigger, mora imet (predvidevam) pač nek določen impulz/impulze/jezik za komunikacijo s kamero, ker lahko na ta priključek nalimaš sprožilec, preko katerega lahko spreminjaš še zaslonko, čas, in še vsaj 5 stvari, ki se jih zdajle ne spomnim. So pa, menda nekje na netu navodila kako naredit sprožilec, timer bi si pa že sam potem naredil, da ti avtomatsko škljoca. Sam se mi zdi da je škoda fotoaparata za strele fotkat, men to ni neki hudo kreativnega, pač lepo si morš vse pripravit, sprobat in potem imet srečo in to je vse. Čeprav nekateri znajo naredit umetnost iz tega, recimo kolega tukile.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

CaqKa ::

kak jaz take strele slikam.. f naštelam na f/8 pol pa cajt variiram od 5 sekund pa vse do 30 sekund odvisno od tega kako svetlo je. ponoči lahko mirno na 30 napičiš ;)



nekaj pa imam tudi tu

samo kot rečeno rabiš stativ za take slike, pa fajn je če si naštelaš še timer, da nea na začetku slike zmigaš

BikeFan ::

Evo bom kr kopiru nastavitve fotoaparata za to sliko:

Camera Model: Canon PowerShot A95
Equipment make: Canon
Date taken: 13.7.2005 23:48:50
Color Representation: sRGB
Subject Distance:
Flash used: No
Focal Lenght: 7,81mm
F-number: F/2,8
Exposure Time: 15 sec.
Metering mode: Pattern
Exposure Compensation: 0 step
What doesn't kill you, makes you stronger!

Tear_DR0P ::

evo zej pa mam ko nism ugasnu compa - mislim da mi je zvočno usul, mi od nevihte dalje šumi v zvočnikih
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarjenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11215054 (4235) cresh
»

Barvna ozadja, melodije, pošiljanje SMS-ov, logotipi,... - linki

Oddelek: Mobilne tehnologije
3364057 (3041) Mitja358
»

Kolo - zadnja feltna kaput

Oddelek: Loža
193682 (3336) K0K0
»

Avt. povezava pri zagonu?

Oddelek: Omrežja in internet
81668 (1539) mtic
»

Road show v Ljubljani

Oddelek: Loža
7927 (832) Dr_M

Več podobnih tem