» »

subliminalna sporočila

subliminalna sporočila

Yohan del Sud ::

Kaj mislite o subliminalnih sporočilih? Ste že srečali kakega? Ali delujejo?

Yohan del Sud ::

Po moje nike ne.:D

ABX ::

Vsakič ko me kaka dobra cura pozdravi jaz vidim subliminalno sporočilo v stilu: gremo fukat?

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

kaj naj bi to sploh bilo (sicer poznam - nekej kot prikrita sporocila, sam ne vem, kako in kaj) in kako se jih "oddaja"/ "sprejema"?
I left my wallet in El Segundo

Aggressor ::

Subliminaln sporočila seveda obstajajo, delujejo pa po principu sproščanja signalov, ki jih oseba direktno oz. zavestno ne zazna, jih pa zazna podzavest, pri čemer se izrablja nekatere značilnosti čutil. Denimo, najbolj osnovna, je podajanje sporočila na gibajoči se sliki. Če je recimo na sekundo 25 slik in v dve ali tri vnesemo dodatno sporočilo, je velika možnost, da ga možgani zaznajo, ne da bi se mi tega zavedali.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

jeti ::

zelo zanimiva tema. No, enkrat sem bral tole (ne vem več kdaj in kje):
So delali en poskus. Študentom so v kinu zavrteli film, ki pa je imel vsako sekundo eno ali dve slikici, ki sta oglaševali coca-colo in nista imeli nobene zveze s filmom samim. Po filmu ne vem že točno, kako naj bi bilo, a so izpolnili en vprašalnik al so jih samo opazovali.
No, uglavnem, nekako so vsi imeli nadpovprečno veliko željo, da bi po filmu pili coca-colo, čeprav tudi sami niso znali razložiti, zakaj ravno to in ne kaj drugega.
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Thomas ::

Kolikor sem slišal - ni pa preverjeno - se v "Dosjejih X" pojavljajo take vmesne sličice - za doseganje močnejših učinkov.

Vprašanje kako močna je ta tehnika. Nekaj vpliva bi že znala imeti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Thomas: Do an experiment. Just do it. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Kakšen experiment imaš v mislih Sergio?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Thomas: naredi film... spoofaj vsako 25-o slikico, notri napisi "Transhumanism rox", pa poglej koliko ljudi ti bo POTEM ratalo spreobrniti. Or something simillar :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Avenger ::

Sergio, mislim da te morm razočarat. Sublimna sporočila imajo, kot vem, efekt le, če ne vemo da obstajajo. Če nam torej pred zčetkom filma pove da film vsebuje sublimna sporočila
-ŽEJNI STE
-PIJTE KOKTO
-KOKTA RULZ
-KOKAKOLA SUXX
-PEPSI SUX
-ČE PIJEŠ KOKTO SI CAR
-KOKTA JE KUL
ne bi melo efekta, ker bi vedeli k čemu nas želijo prepričati in bi se temu avtomamtsko uprli. Če bi celo sam delal tak film, bi bil pa efekt še manjši, če je sploh lahko. Al se motim?

Nej en stestira. Vzemte izsek (2 minute bi blo zadost) iz enga filma, greste v Premiera, pa tko zeditirate, da je vsake 24 sličic ena z vedno istim sporočilom - PIJ MLEKO. Nato poglej filmček in če boš imel nenadzorovano željo po pitju mleka, sem se motil. Če se nisem, daj filmček za pogledat sestri, mat, fotru, psu, oziroma vsakmu ki zna brat, zajeban je pa, sem se glih spomnu, ane, v ameriki ljudje niti niso (bli?) hudo pismeni, zato tale sublimna sporočila niso glih zažgala, hehe, torej, kje smo že ostal, aja, ja torej subjektom daš za pogledat filmček, nato jih odsloviš in počekiraš če grejo do hladilnika. Če ne grejo, pejd ti, vzem mlek, pa vpraši subjekt če je kej žejen. Zanimiv eksperiment, ane?8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Sergio

Sej jest tko delam. Moji posti tule so vsi prepreženi s skritimi sporočili tipa:

Izpolnjeno bo!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Thomas: ti ti zlobnež :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Subliminalna sporočila v spamu

Oddelek: Novice / Varnost
174872 (4258) Matevžk
»

Supersize Me!

Oddelek: Sedem umetnosti
483248 (1907) Tear_DR0P
»

Kakšno glasbo poslušamo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885747 (1382) stromar
»

Popup @ TV ?!?

Oddelek: Loža
151427 (1092) ABX

Več podobnih tem