» »

Kje kupiti "cider"

Kje kupiti "cider"

1
2
»

antonija ::

Sej domace jabolcnike sem ze pil pa ti lahko povem da je primerjava s vinom in kisom zelo blizu resnice. Pac je nekaj jabolcnega, sladkega in z nekaj alkohola, vseeno pa to ni cider. Tako kot marsikatera domaca brozga iz grozdja ni vino.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

scotland ::

Cider je fermentiran jabolčni sok, pri fermentaciji pa uporabljajo kvasovke (kot pri pivu). Dober cider pa je nato še staran (najbolje v hrastovih sodih). Na koncu ga karbonizirajo (sparkling cider) ali/in dodajo sulfite (kot pri belem vinu) za svežino.

antonija ::

Sem dodas samo se par detajlov in par sto let izkusenj pa dobis dober cider, ja :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ashrack ::

bom sel ob priliki pogledat v spar citypark da probam da laskov cider.
Do zdaj sem kupoval cider v PivoLjub samo je 2e na flaso kar veliko.
....

Venomus ::

Ravno včeraj sem probal laškov cider... Ne rabiš it ravno v city park, da ga dobiš, ga imajo verjetno v vsakem šparu.

RejZoR ::

Tole bo pa treba probat. Če ne drugega iz firbca. Samo ko sem gledal spletno stran od Laškega, zadeva ima 4% alkota kar je khm kako naj rečem, zelo močno za derivat jabolk (sem pričakoval da bo od 1-2%)...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

flood ::

to je čist normalna stopnja za cider, ta boljši imajo še več
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Okapi ::

Cider ni mošt, ampak jabolčno pivo/vino.

O.

dzinks63 ::

IC-CIDER, na štajerskem je to tolkec, po kozjansko jaboček, to je bila pijača naših dedov in babic, pač za žejo se je pilo jaboček (jabolčnik), za slovesnosti pa vino. Najboljši kmečki jaboček je iz jabolk vrste bobovec in mošancelj. Drugače pa zelo malo znana zadeva je vino iz hrušk vrste vinska moštnica iz katerih se da pridelati vrhunsko vino, zelo podobno pravemu iz grozdja.

Venomus ::

Na steklenici piše Jabolčno vino, ima pa okus po pivi in to kar močan. Sploh za nas, ki ne maramo okusa pive :)

Ashrack ::

dzinks63 je izjavil:

IC-CIDER, na štajerskem je to tolkec, po kozjansko jaboček, to je bila pijača naših dedov in babic, pač za žejo se je pilo jaboček (jabolčnik), za slovesnosti pa vino. Najboljši kmečki jaboček je iz jabolk vrste bobovec in mošancelj. Drugače pa zelo malo znana zadeva je vino iz hrušk vrste vinska moštnica iz katerih se da pridelati vrhunsko vino, zelo podobno pravemu iz grozdja.

se pravi ta IC CIDER dela lasko?
Kaj je point te strani ic-cider.com ko pa sploh ne dajo informacij kje se to dobi?!
....

RejZoR ::

Dons sem v Tuš-u vzel nek inCider, ker od Laškega očitno še nimajo. In je zadeva dost podobna mešanici jabolčnega soka in piva. Pa še bolj hinavsko je od Radlerja. Pije se ko sok (dobesedno), zadane te pa kot pivo. Kul in not cool naenkrat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

Rektor
Da te zadane je pa ja ql
....

RejZoR ::

Niti ne. Doma nimam želje bit zadet (kot tud ne drugje).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

The Player ::

Neuradna novica:

Šušlja se, da bo blagvna znamka IC cider počas šla ven iz prodaje, razlogov za umik ni znana, tudi ne vidim razloga, zakaj bo stvar šla iz prodaje, ker potem bi moral svoje izdelke umakniti tudi drugi proizvajalci ciderjev (sklepam, da je tu razlog slaba prodaja, ker ciderji ne gredo v promet neglede na blagovno znamko).

Pozna kdo kako alternativo IC ciderju, pa da ni predraga? Še večji + je če je od slovenskega proizvajalca

RejZoR ::

Seveda ne gre v prmet če pa v lajfu še nisem videl ene reklame zanj. Za pivo pa jih vrtijo non stop. Do the math. Večina niti pozna ne tega, pa bi jim mogoče bilo všeč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Pač po logiki naših biznismenov - če se bo prodajal sam od sebe OK, če ne bomo pa kaj novega pogruntali.;)

O.

The Player ::

RejZoR je izjavil:

Seveda ne gre v prmet če pa v lajfu še nisem videl ene reklame zanj. Za pivo pa jih vrtijo non stop. Do the math. Večina niti pozna ne tega, pa bi jim mogoče bilo všeč.


niti ne. Od začetka so kr aktivno promoviral zadevšno, tut ogromno lokalov je delal reklamo v stilu NOVO morte probat ipd. Reklam na TVju je blo bore malo, ampak so probaval.

Problem je ta, ker je kultura pitja ciderja pri nas skoraj neznana in prevladujejo druge pijače, ampak še zmeraj ne razumem, kako potem lahko tujci prodajajo svoje ciderje brez problemov, ki so 3x dražji, pa še manj ljudi ve za njih, ker te ponavad poznajo le tisti ki vedo za to zadevšno.

Ales ::

Mogoče jih na drugi na drugih tržiščih prodajo toliko več, tako da se jim proizvodnja izplača.

Poleg tega, ko se je v Slo začel cider malo aktivneje tržiti, so novi kupci verjetno poskusili vse ciderje po vrsti... Tako da so reklame dejansko v praksi promovirale tudi samo vrsto pijače, ne le eno določeno znamko. Potem pa je stvar okusa, kateri cider ljudje v Slo več pijejo. Sigurno pa je trišče manjše, kot za pivo in je na njem težje obstati.

echo ::

Škoda.
Ciderju po mojem manjka kakšna začimba (tako kot ima pivo hmelj), da bi bil bolj zanimiv in da bi kot pijača dobil potrebno širino.

Poleti sem še kakšnega kupil, ker je dokaj poceni (čeprav hecnega 0,40L formata).
Težava je tudi v smeri promocije - Zvezda zabave.
Neprijetno je namreč spiti več flaš ciderja zapored. Kot osvežitev je pa odličen. Tudi s palačinkami gre lepo.

Mene je motila pretirana karbonizacija. Po parih minutah "luftanja" je bil veliko bolj piten.

PS: zadnjič sem probal Adnamsov Ginger beer (2,5% vol., ima ga tudi Pivoljub), ki je bil odličen, veliko boljši kot tist Schweppesov cuker. Kje se da pri nas še dobiti kakšen ginger ale?
Na evino.si se najde par zanimivih stvari, samo kot nalašč ginger ale-a nimajo na zalogi.
http://www.evino.si/sl/brezalkoholne-pi...

Bi pa tudi trikrat premislil, če bi dal 1,3€ za dva deci soka...

dolenc ::

Par tednov nazaj sem probal enega (Bulmers jabuk) in od takrat malo čekiram po štacunah če je kje.

V lj merkatorju-šiška majo nezga Somersby, jabuk, 0.33l, stane okol 1eur. Še kar dober, mogoče mal presladek(al pa je bil pretopu), ampak je bil tist Bulmers bolši(ki ga pa razen v lokalu ne najdem nikjer, pa tam je 4eur).

dzinks63 ::

Včeraj sem naprešal cca 30l domačega bio jabolčnega soka iz sorte beličnik. Polovico sem podaril sosedom, četrtino sflaširal in dal v zamrzovalnik, ostalo danes že malo šumi, jutri in pojutrišnjem bo pa "majka", taboljš je ravno na polovici vretja in dobro ohlajem.

Gladi ::

Meh, men se zdi kr škoda da ni več IC cider. Kakšnega drugega pa ne najdem več v lokalni štacunu, ponudba je samo še v teh večjih štacunah, do katerih pa se mi res ne da it, samo zaradi cidra.

echo ::

Očitno ni dovolj potreb, da ni ponudbe. Škoda.

Pivoljub je včasih imel Bulmersov cider, ampak očitno ga nimajo več v ponudbi.
http://www.pivoljub.si/category/cider

dolenc ::

V zgoraj omenjenem merkatorju so ga dobil zdele, sam je kar 3eur, glede na to da je ob ljubljanci(kjer je per drag k svina) 4eur, se mi zdi kar mal hudo. Je pa taprav za pit.

fyf ::

Domači proizvod iz domačih jabolk, zame zelo dober
http://www.kmetija-matic.com/Proizvodi....
lp

hafo1 ::

Zakaj pa cider ne naredite sami?
http://www.sam-svoj-pivovar.com/index.p...
Jaz že nekaj časa sam varim pivo na isti način in moram reči, da je odličen (pivo in cider).

The Player ::

Po 3 letih odkar je laškova blagovna znamka "ciderja" icCider žalostno propadla in izginila, so se sedaj vrnili z novo blagovno znamko v novi podobi pod imenom "Jabolčni tat"

http://www.jabolcnitat.si/

To je dobra novica za vse navdušence jabolčnih moštov in za poživitev trga. Upam, da se bo stvar obdržala in ne bo propadla tako kot njegov predhodnik.

Bud_Bundy ::

Že pijem tata. Probal sem navadnega in bezeg, navadni mi je boljši.

Looooooka ::

Pivoljub jih ima kar nekaj. V bistvu so od kar obstajali prodajali in nehali prodajat nekaj razlicnih znamk.
Prodaja piva, kjer pac ni dosaneha cukra pac bolj laufa.
Predlagam, da pogleda pri pivoljubu in gas stationu v Ljubljani. Gas station(ki organizira vse tiste beer evente v Lj) ima svojo stacuno, kjer se je mozno zmeniti, da ti, ko narocajo robo, narocijo tudi kaksno bolj eksoticno znamko piva/cidra. En plato, ne eno flaso ponavadi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

CoreySteel ::

Navaden tat mi ni všeč, bezgov je pa ok, sam itak vseen pač cukrana voda :D
Twitter: @CoreySteel_

Bud_Bundy ::

Eno vprašanje.. doma delam vino iz hrušk. Če zadevo karboniziram, bo to že kar hruškov cider, ali še kaj manjka?

The Player ::

Looooooka je izjavil:

Pivoljub jih ima kar nekaj. V bistvu so od kar obstajali prodajali in nehali prodajat nekaj razlicnih znamk.
Prodaja piva, kjer pac ni dosaneha cukra pac bolj laufa.


Se strinjam. Tisti z bolj zahtevnim okusom bodo posegli po bolj tradicionalnih moštih, ki niso tako sladki in so dodatno starani.

Ampak se mi zdi ok, da imamo tudi trg cenejših/sladkastih moštov, za tiste manj zahtevne potrošnike, ki tudi niso pripravljeni odšteti višje cene + jim ni ravno všeč ta okus. Recimo po propadu icCider-ja, smo imeli na trgu od teh cenejših samo Sommersbi, ki je IMHO precenjen, nek estonski cider, katerega se žal ne spomnim kakšen je, razen tega, da so imeli 4 okuse: klasičnega, hruškovega, jagodnega in borovničevega, s tem, da zadnja dva imata jabolčno osnovo z ekstraktom, nazadnje pa še Adam cider, ki je slovenski cider in je še najbližje angleškim tradicionalnim ciderjem.

CoreySteel ::

Bud_Bundy je izjavil:

Eno vprašanje.. doma delam vino iz hrušk. Če zadevo karboniziram, bo to že kar hruškov cider, ali še kaj manjka?

Predvidevam da so kake tehnikalije glede kvasa, cukra ipd, ampak v teoriji bo to cider, ja.
Twitter: @CoreySteel_

BuDi79 ::

The Player je izjavil:

To je dobra novica za vse navdušence jabolčnih moštov in za poživitev trga. Upam, da se bo stvar obdržala in ne bo propadla tako kot njegov predhodnik.


Heiniken represents...


CoreySteel ::

ah lol
Twitter: @CoreySteel_

The Player ::

BuDi79 je izjavil:

The Player je izjavil:

To je dobra novica za vse navdušence jabolčnih moštov in za poživitev trga. Upam, da se bo stvar obdržala in ne bo propadla tako kot njegov predhodnik.


Heiniken represents...




Ne vem, če ima Heinkiken prste vmes pri blagovni znamki "jabolčni tat", ampak je pa velika verjetnost, da bi jo lahko imel in prevzel pobudo zaradi svojega vpliva in kapitala.

V končni fazi bi tudi predhodnik ICcider lahko uspel, če bi se odgovorni malo bolj potrudili pri promociji pijače.

_commandos_ ::

BuDi79 je izjavil:

The Player je izjavil:

To je dobra novica za vse navdušence jabolčnih moštov in za poživitev trga. Upam, da se bo stvar obdržala in ne bo propadla tako kot njegov predhodnik.


Heiniken represents...



Nice
upam da v prihodnosti dobimo tudi tepache (fermentiran ananasov sok podobna stvar kot cider)

Bud_Bundy ::

@The Player
Očitno gre za prepakirano Hakinen znamko. Prišparal so na dizajnu in tudi pivci avstrijske oz. hrvaške različice bodo kakšnega spili kjer ne bo njihovega na policah. Najbrž je to poanta pivskega koncerna.

Alexius Heristalski ::

V Grčiji sem pil Milo Kleftis in ko sem videl reklamo za Jabolčni tat, mi ni dalo miru.
Vir: https://www.minimeinsights.com/2017/08/...

Heineken Malaysia Berhad, known for its Strongbow cider, is introducing a new cider - Apple Fox from New Zealand and domesticated in Europe. Also known as Orchard Thieves, "it's as sly as the fox and thus can be found in different markets under different names." The cider is called Orchard Thieves in Ireland, Jabolčni Tat in Slovenia, Milo Kleftis in Greece, Lišiak zo sadu in the Czech Republic and Stibitzer in Austria.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Okapi ::

Niso mogli kupiti (C) za Zvitorepec?;)

DeerHunter ::

Jabolčni tat od letos ne obstaja več. Kako žalostno, razen Somersby-a je praktično nemogoče najti normalen cifer. Edina opcija je Leclerc, kjer imajo francoske, 0.75l buteljke jabolčnega vina.

c3p0 ::

Tisto v Leclercu so pravi cidri, somersby, tat ipd. je jabolčni sok z nekaj alkohola in še več cukra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

nokken ::

DeerHunter je izjavil:

Jabolčni tat od letos ne obstaja več. Kako žalostno, razen Somersby-a je praktično nemogoče najti normalen cifer. Edina opcija je Leclerc, kjer imajo francoske, 0.75l buteljke jabolčnega vina.

Vsake toliko casa (predvsem poleti) ima Hofer Fizz, ki je eden boljsih, vsaj zame. Angleski mi nikoli niso bili prav pretirano vsec, finski pac.

BuDi79 ::

Spar ima Malnarja
Poljanska dolina ima Adam Cider
vsaka trgovina s pivi (Pivoljub, Beerpro) ima angleške.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Steven Sinofsky je zapustil Microsoft

Oddelek: Novice / Ostale najave
205448 (3429) PrimozR
»

Steam prihaja na OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5113008 (11699) borchi
»

Telltale razveseljuje uporabnike Macov

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
103497 (2718) borchi
»

Orange Box od Valvea na iMacu?

Oddelek: Igre
8937 (781) opeter

Več podobnih tem