» »

Skype/IP telefonija za podjetje?

Skype/IP telefonija za podjetje?

Blup ::

Zanima me, če ima kdo kakšnen nasvet v tej smeri. Zanima me, če je IP telefonija že dovolj zrela in zanesljiva, da se presedla iz Telekoma na IP telefonijo.
Skype se omenil zato, ker so cene zelo ugodne v primerjavi z Amisom.

Skratka, prosil bi za mnenje ljudi, ki imajo že kaj izkušenj s tem in veja kako te programi (Skype npr.) delujejo v povezavi s firewallom in routerjem.

Hvala
Blup
:\
  • spremenil: Predator ()

waters ::

Frend mi je reku, da v Kompasu že uporabljajo Skype za klice v tujino - njihove poslovalnice.

blue ::

z Skypom se mi je že večkrat zgodilo, da se mi je povezava prekinila oz. kr na enkrat nisem slišal sogovornika, medtem ko na amistelu še nisem opazil kaj takega.

Je pa tudi res da skype večinoma uporabljam na "sposojenih" wlan mrežah.

ql000 ::

Jaz delam v enem labu na eni od fakultet in se že en cajt išče alternativa klasični telefoniji, ker je preprosto predraga. Mi imamo celo tako "zrihtano zadevo", da, četudi hočeš poklicat pisarno ali pa lab v isti stavbi grejo klici na centralo na Telekomu pa potem nazaj na fax, kar je za moje pojme čista kraja. Ena od alternativ, ki se pogosteje omenja v zadnjem cajtu je tudi Skype. Imaš vse opcije: od zastonjkarskega klicanja doma do tujine, textovnih sporočil, imaš možnost klicanja na stacionarne telefonske številke (bydmimo malo preveri za kak drobiž kličeš na stacionarca v ameriko), možnost, da dobiš svojo Skype stacionarno cifro (nisem čist siguren, če je Eu že v tem), pa vse do tega, da je na netu že malo morje freeware programov, ki ti še polepšajo delo s Skypom. Poleg tega se da pa tudi že navbavit po prav smešno nizki ceni telefone, ki zgledajo kot eni stacionarci, pa ga piklopiš na USB, s številčnico pač z vsem kar ima klasični telefon. Pa pomisli npr. koliko bi plačal Telekomu za samo del teh naprednih storitev, ki jh imaš v Skypiču že po defaultu!

MadMax ::

ql000:
Zadevi, ki jo imate, se reče centreks, ima pa tudi prednosti, ne le slabosti.
Če bi bilo to samo odiranje, a misliš da bi faks to plačeval?
Sicer pa, ko praviš, da je to kraja: a veš, da si klici znotraj centrexa brezplačni, pa če je to klic med sosednjima pisarnama ali pa klic na drugo stran SLO?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

IceIceBaby ::

Za klice na stacionarno omrežje v Slo. je skype še vedno dražji od navadnega telefona. Vsi ostali klici (tujina, gsm) so iz skypa cenejši. Mislim, da se telekoma še ni pametno popolnoma zamenjat za skype, vsaj ne takoj. Se pa vsekakor splača uporaba skypa vzporedno s klasično telefonijo, sploh za klice v tujino. Če se v nekem testnem obdobju skype obnese dobro se pač naročnino na telekomu objavi in uporablja samo skype. Ali pa se plačuje tistih par jurjev naročnine in imate tisto številko za sprejemanje klicev in backup, če skype slučajno odpove.

Caligula ::

Za klice v tujino je Skype zakon. Nobenih tezav do zdaj na noben kontinent.
PA blazno poceni.

Skratka za firmo je zakon. Poceni in zanesljivo.

nokia6310 ::

Pooceni že zanesljiv pa ne vedno.
Meni se včasih zgodi, da pride do nekega popačenja in mi zvoni ko bi pich upočasnil za 100 % pa mu ne pomaga nič drugega kot, da ga ugasnem in spet ponovno prižgem poleg tega če usporedno medtem ko govorim pošiljam kakšen file je prenos vedno pod 20 kb/s takoj pa ko prekinel zvezo pa se dvigne tam do 50.
Drugače pa se ne pritožujem nad njim za to kar ga rabim je super.
Celo mobilca nimam več, ker ga enostavno ne potrebujem, ker mi skype nadomešča vse.
Določeni zvoki v wav obliki, ki mi v winampu ali drugem programu delujejo čisto dobro so v skypu popačeni, da jih ni mogoče poslušat.
Poleg tega me zanima a je že kdo opazil da ima skype avtomatsko regulacijo mikrofona?
jst bi to rad izklopil, ker se mi enostavno dozdeva, da me sogovornik sliši prepotiho, pa čeprav imam USB mikrofonn.
Nekatere slušalke ki nimajo te omejitve delujejo super s skypom res ne vem v čem je problem pri meni, ali je v skypu ali ima to regulacijo sam mikrofon, zato tudi ne vem kako ga rešit.
Če kdo ve kaj več naj kar pove.

Zgodovina sprememb…

aljazh ::

Kaj pa varnost pri VoIP - ali le-ta nikogar ne skrbi? Sploh pri uporabi VoIP v poslovne namene.

nokia6310 ::

Ve mogoče kdo rabu bi pomo mam en zvok kuku.wav ki mi v winampu deluje popolnoma normalno v skypu pa me zajebava tko, da mi ga ful upočasni pa ne vem kaj je narobe?
Do zdaj je imel tak problem samo še en kolega pa ne vem kaj bi bilo lahko narobe?
Ko sem preveril in posodobil skype sem mislil, da bo s tem težava odpravljena pa nažalost ni.
Ve kdo kaj naj naredim razen format c:?
Z wav fajlom sigurno ni nič narobe ker drugje dela vredu razen pri enemu kolegu se je zgodilo, da je imel isti problem.
Vglavnem vsak nasvet dobrodošel.
Kako naj popolnoma odstranim skype tako, da ko ga bom inštaliral da bo res vse na novo?
Mogoče pa bo potem problem rešen?
Hvala za pomoč.
Kaj pa najj napišem na googlu za ta problem?
Nimam ideje.

W3by ::

Poleg tega me zanima a je že kdo opazil da ima skype avtomatsko regulacijo mikrofona?
jst bi to rad izklopil, ker se mi enostavno dozdeva, da me sogovornik sliši prepotiho, pa čeprav imam USB mikrofonn.


Na skypu odpri File-->Options-->Hand/Headsets-->odklukaj Enable automating sound-device settings adjustment
Za wav datoteko pa nebi vedu!

Blup ::

Kar se tiče Telekomi, bi ga vsekakor še imel za klice po Sloveniji in Balkanu.
Zanima pa me še tole; če je v podjetju več pisarn, ki bi želele uporabljati skype, bi imela vsaka pisarna/uporabnika svoj username. Ali je možno plačevati klice v tujino z računom za vse username hkrati? Se pravi en račun za vse uporabnike ob seveda ločeni specifikaciji?

Blup
:\

Calligula ::

Lahko z enim racunom, ce ste vsi vpisani z istim imenom in geslom.

Vsak racun z svojim geslom rabi bit loceno nafilan.
Ce pa se vsi logirate-lahko tudi iztocasno se mi zdi,.. pa lahko z enim.

Pac naredi username-ime firme pa neko geslo.
In naj so vsi zlogirani s tem imenom in geslom.

Blup ::

A pa se da narest tako, da plačuješ za nazaj? Da ne plačuješ v naprej ampak dobiš račun po pošti oz e-pošti?

Blup
:\

Calligula ::

Seveda da NE:D

perci ::

Sej lahko avansno plačuješ - ni to problem za računovodje v firmi, če te to skrbi. Ne vem edino, kolk oni sploh kej po pošti pošiljajo in če sploh izstavljajo original račune z ID za DDV.

Blup ::

Pol je pa to bl sranje!?
Sam če so vsi logirani gor z enim usernamom... kaj je pol k en klikne nate?!? A kr vsem zvoni? :\
Kako pa prideš pol do računa, da si plaču?
Morm it v kkšno firmo k to res že uporablajo mal povohunt ... :D

Blup
:\

Dzonson ::

blub pa tako lepo imajo vse napisano na www.skype.com

Blup ::

A jebat ga... za enga je lepo za enga pa ne... kar sm jst prebrou mi ni blo lih najbl jas, lohka pa da si ti kej drucga brou.
Predvsem me pa zanimajo izkušnje iz prakse.

Blup
:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skype v Sloveniji v praksi

Oddelek: Pomoč in nasveti
51606 (1367) Okapi
»

telefoniranje prek interneta

Oddelek: Omrežja in internet
103822 (3650) mte
»

Alternativa skypu//?

Oddelek: Programska oprema
82441 (2319) Bass0
»

Prvi Free SkypeOut Day

Oddelek: Loža
212839 (2147) Caligula
»

Bo skype nadomestil stacionarene telefone?

Oddelek: Loža
193099 (2492) Tear_DR0P

Več podobnih tem