» »

Ne morem usposobiti ADSL povezave

Ne morem usposobiti ADSL povezave

Dragy ::

Problem je sledeč. Moral sem ponovno namestiti winse ( WinXP Pro SP1) in od takrat ne morem vec usposobiti adsl povezave. Ko jo naredim in se hočem povezati mi napiše tole napako: ERROR 769: the specified destination is not reachable. Either you specified a destinaion address that is not correct, or your remote access server is down. Check the destination address and try again.

ce skušam izvesti repair na adapterju mi pa napiše: Failed to query tcp/ip settings of the connection. Cannot proceed.

Imam matično z nForce 2.0 čipovjem in najnovejse gonilnike. Probal sem namestiti tudi starejse, vendar ni pomagalo.

Probal sem celo inštalirati on program, ki sem ga dobil od siola, a mi je tudi ta javil neko napako: E 0084 Profile wizard found adapters installed in your computer but didn't find any with a tcp stack configured.

Smešno mi je pa to, da ima mati na laptopu isto pod lan connections tisti adapter tako kot jaz, samo da ima ona se Local Area Connection, ki pa ga jaz ne morem ustimati, saj mi ob poskusu vzpostavitve nove lan povezave napise, da ze imam eno, ki bi morala delati.

Pogledal sem tudi v device manager, kjer pise da je mrezna kartica usposobljena.

Ce se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe.. veste kaj vas prosim :D

LP in hvala

p.s se opravicujem ce ni v pravi izbi, ampak sem nov tukaj :P
  • spremenil: Dragy ()

Ch4N93 ::

poskusi v device manager-ju odstraniti mrežno (desni klik->odstrani), nato restartaj računalnik.
ko te po restartu winsi vprašajo za gonilnike za novo strojno opremo, "pokaži" na mapo "NVidia\nforcewin2kxp\5.10\ethernet" na C: kamor se ponavadi razširijo gonilniki pri inštalaciji, in počakaj da winsi "namestijo novo strojno opremo" :D

po inštalaciji gonilnikov bi moralo vse delovati brezhibno
Ni nam lahko...

Dragy ::

Sem odstranil v device managerju in restartal. Samo ob ponovnem zagonu ni nic napisalo da je naslo kak nov harware, tako da sem sel v add hardware, kjer mi je pa napisalo, da adapter ze deluje brez problemov :\

zvitorepec ::

Enak problem je bil pri kolegu
Winsi ti avtomatsko najdejo in instalirajo mrezno, ampak so nekako ti driverji za en k... Vse kar moras narediti je, da vstavis cd z driverji od mb in rocno instaliras prave driverje. V network connections bos sicer imel 2 mrezni, prva se ne da odstraniti (ne vem zakaj), ampak naj bi potem delalo - vsaj pri kolegu sem tako stvar usposobil
HOWGH!

Dragy ::

Hm. Sem probal rocno instalirati gonilnike od mrezne, samo je bilo isto kot ce jih ne bi bilo :\

#000000 ::

Jest sem mel pred dnevi isto sranje z PC od kolegice, in sem najdu driverje na Driver Guide, so pa tud tukej driverji in je takoj začel špilat, garant nimaš tapravga gor. LP

Dragy ::

Ocitno nekateri zelo podcenjujete ljudi. Prva stvar, ki sem jo naredil, je bila, da sem si snel najnovejse gonilnike za matično ploščo z nvidiine strani. Tako samo informativno. Poskusil sem tudi s starejsimi. In guess what? ne dela..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragy ()

#000000 ::

V čem je bila težava ? oz. kako si zadevo poštimu, da vem za drugič. LP

Dragy ::

Mrezna je bila onesposobljena v biosu :S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lan Driver problem

Oddelek: Omrežja in internet
374551 (3191) enjst
»

mrežna kartica

Oddelek: Omrežja in internet
242241 (1983) simon5029
»

1394 net adapter v SP2, rabim pomoc!

Oddelek: Operacijski sistemi
63786 (3492) letalec777
»

DFI NF4 Ultra-D network problem

Oddelek: Strojna oprema
71025 (962) RC14
»

Težave z mrežno ali modemom!! pomoč

Oddelek: Strojna oprema
10892 (801) Dusko

Več podobnih tem