» »

Vzdevki :)

Vzdevki :)

«
1
2

Goldee ::

Kar tko malo me zanima kaj pomenijo vasi nicki tukaj na S-T in zakaj jih mate (razn tega da so vam usec) :)

Da zacnem js - moj nick je le izpeljava iz mojga priimka, ki tud gre na GOL.. in pol so me u OS krstil v Goldi, pa sm mel ta vzdevk cez celo OS in pa srednjo.. se zdj ga mam :) Vsi me poznajo bolj kot goldi, kot pa kot Matej. Ubistvu me Matej noben ne klice :)

...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

c0dehunter ::

Jaz sem pa moj vzdevek dobil v OS, ko sm rapal na šolskih stopnicah, spodi cela gruča komeratov, kr ql filing ;) Takrat sem si sam dal vzdevek Primky in od takrat naprej me vsi kličejo Primky, že dolgo me ni noben (razen staršev in sorodstva) poklical "Primož!" ;)

[edit]: Celo par učiteljev me je klical Primky ;P
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Gundolf ::

Moj je pa emm umm, totalno izmišljen, mal na random sem po tipkovnici tipkal ;) Resno povedano mi je bil pa vedno nekako všeč ime Gandalf samo nekak mi zadnji a ni šel najbolje v uho pa sem ga priredil. Pa še čisto direktna 'kraja' imena zdaj to ni več. Ko se pa enkrat z nekim vzdevkom pojaviš na ircu si pa pečen.

IČA ::

Moj je vzdevek je z mano že kakih 25 let in me praktično zelo malo ljudi (razen najbližjih) pozna pod drugačnim imenom. Mogoče bi bilo kar najbolje, da bi si spremenil ime v nick, pa bi bilo vse skupaj kar malce predrago.:D
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

mtosev ::

Moj vzdevek je username od Arnesa interneta katerega sem dobil leta 1999.

In sem na to navajen in mam tak.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr_Globus ::

Khm so rekli v OŠ da mam preveliko glavo pa da sem ko globus. Pa ni zvenelo tako slabo :D

BladE_ ::

jst sm pa prevec gledu Blade (rezilo) film use tri dele in mi je biu ful hud film pol sm pa napisu blade zdej mi pa to ni vec tok ql ker pomoje si mors nick sam zmislt ne pa ga pobrt iz filma !!! :D :D
Akcija - Reakcija

Kami ::

Kami pomeni v japonščini bog >:D

sid911 ::

sid po hrčku johnnyja rotten-a:D ( po katerem je dobo iem tut sid vicious) 911 pa pojma nimam zakaj:8)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

SleepLess ::

Moj prejsni nick je bil dotalna norija, ime pa kar neke stevilke odzadi, sedanji pa ima vezo z mojimi neprespanimi nocmi :)


sid911: sem vedno mislis da imas ime po sid viciousu, in ne po hrcku :P

Zgodovina sprememb…

sine@ ::

hmm:D
Moj nick ma kar že dolgo tradicijo...mam ga že od 2 razreda osnovne šole... Zdej sm pa star 18:D Se prav že 9 let!
Dobu sm ga pa ker sm se na eno rizbo namest Tine podpisu Sine....(ne wem kaj mi je blo pač ms se zmotu)>:D
In pol je to prfoksa vidla in tko p pred razredom to povedala...in od takrat sm SINE.
Sam vsi kolegi in znanci me tko kličejo in velik jih ne wem kok mi je sploh prav ime,,,,predstavlam se pa tud pod tem nickom....

TA nick mi je ratal full všeč in ga ne dam proč za nč:D haha

Sam full je pa še fora k kdo reče da bo sineta poklicu..in pol si misljio da bo en mulo pršu-----> pol pa ena mrga uleti>:D lol

Tear_DR0P ::

jst ta nickname koristim od leta 97, nadel sem si ga pa sam ko sem ircal.
Kot otrok sem bil bolj jokcav, in sem v srednji spet odkril to lastnost, ko me je pstila punca, poleg tega sem bil takrat zaprisežen goth:8) in je to kr spadal skup:D . ko pa je folk na enem irc partyju zvdeu kdo se skriva za vzdevkom, sem ga dobu tud v realnosti. dons ga vzdržujem ker sem nanj navezan in včasih me še kje kdo na ircu prepozna - če še grem sploh ircat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CaqKa ::

nekaj odgovorov je v enem od teh linkov:

Anekdota:NICK
Naj Nicki na Slo-Techu

Tic ::

Rad povdarim velikost ;)
persona civitas ;>

Sba ::

Izvor mojega vzdevka sega do CMR2, kjer je bilo potrebo vpisati trimestno ime in sem pač svoje 10 mestno ime not stlaču kakor se je najlepše slišalo :D in zdej to veselo uporabljam povsod...
Men je vredu, sam google tud dost najde pod tem ;(( bi mogu prej mal pogooglat...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

SebaR ::

Moj je iz imena in priimka: se pravi sebastjan ribič.


Sicer imam opa od rojstva še nick nani, katerega pomen pa ne maram preveč ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

SaXsIm ::

moj nick izvira iz sax = saxophone pa sim = simon . So me prjatli iz glasbene na enih pripravah tak krstil in zdej sm v glavnem pod tem vzdevkom znan :)
SaXsIm

Matev ::

Sem enkrat na mircu želel neko kleno slovensko ime
in napišem Matevž, a ž ni prijel.

Pyr0Beast ::

Palyenje računalniških komponent :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DOOM_er ::

pirat_ - nezakonit p2p
Robots will steal your job. But that's OK

Tic ::

A si ponosen na to?


/nick Tatljivec
persona civitas ;>

Pyr0Beast ::

Očitno
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

speed machine ::

Jz pa svojega ne uporabljam nikjer razen na ST. Pa še to je bil samo trenutni navdih pri prijavi.:D
//

]Fusion[ ::

Moja najljubša atomska reakcija :))
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Damjan Jagar ::

Dolgo nazaj sem opazil nek špil z naslovom CyberKid. In ker se mi je dopadlo sem tak nick uporabljal na mIRCu. Ko sem prerastel 'Kid' sem ga pač izpustil. A ker je bil Cyber na mIRCu že zaseden sem uporabil Cyb3r. Čeprav zdaj ne ircam več.
http://jagar.si

Myth ::

V vsej zgodovini nickov, kajti dosti sem jih menjal, sem vedno odraščal... no, nekako sn postal odporen na vse finte, na vse poglede in tako sn postal hladen, ledeni. In ker se zadnje 3-4 leta vedem gosposko, nisem si mogel kaj kot reči da sem Gospod Ledeni. Torej angleško Mister Ice. Skrajšano v Mr|ce. Uporabljam ga vsepovsod in je moj sinonim. Na ircu že malce več kot štiri leta, če se pravilno spominjam, zdajle pa ga ugledate tudi kje drugje. Moje potovanje po internetu se je komaj začelo, kajti zadal sem si nalogo da se bom vpisal na vse strani/forume, da bo to zares samo moj nick!! Kjerkoli vidim kakšen podoben nick, grem osebo povprašat kako je nastal nick. Če je vreden tega, hitro ugotovim, tako da mu dovolim da lahko ima podobnega. Prišel pa bo dan ko bom naredil da je to moj uraden priimek. 8-)

Pogosto mešajo moj nick z mrice. Nekdo je celo v šali rekel rice kar pomeni riž, rižek. No, dovolil sem mu, da me lahko samo on tako kliče, ker je iznašel foro. Prav tako ne zna veliko oseb pisati pravilno moj nick . Piše se z znakom ki je pod dvojnim v-jem W, ko pritisneš alt gr, in ne Q-jem kakor nekateri zmotno mislijo. Nekateri na slo-techu celo menijo da bi naj prišel iz Celja, ker so prebrali ce. Spet narobe...

to pišem da bo vsem končno jasno, kako se me kliče, pa čeprav me sploh več ni tu :D
nasvidenje

p.s.:to lahko smatrate da sn odkril tancico skrivnosti moje preteklosti! =)

edit:typo & p.s =)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

mtosev ::

to pišem da bo vsem končno jasno, kako se me kliče, pa čeprav me sploh več ni tu :D

Kaj si crkno?

Pomoč in nasveti
Če imate kakršnekoli težave z računalnikom in jih ne znate uvrstiti v katerega od spodnjih oddelkov, je to pravo mesto za vas.
-Moderatorji: SuLc, andrej, bastadu, ToniT, Skrat, ALIEN3001

Nič več Mr|ce.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

SebaR ::

Tisto v zvezi s celjem si pa zadel =)). Sm že tudi jaz pomislil na to :P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

SebaR ::

Ej ti lolek bolek, Mr|ce v virtualnem svetu ne more umreti, kajti ON je z ledu.>:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Microsoft ::

Pismo, jst sem pa tvoj nick vedno prebral mrice (kar skupaj) in ne "mister ajc".


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Alexius Heristalski ::

mr. riceboy
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CaqKa ::

tistemu znaku pod wjem se reče pajp.

Blum ::

Wugi:\

/nick uBerAlleS

pirat ::

pirat - pravzaprav dva razloga: ker sem včasih precejkrat nosil okoli glave zavezano piratsko ruto in navijal za Pantanija. Nima pa nobene zveze z morebitno krajo programske opreme.

WarpedGone ::

Os/2 Warp

Prvi koraki v svet interneta so bili v času ko je bil to The System to Use, ergo WarpedOne.

Da se ne bo kdo obesu na datum registracije. Tak username sm mel še v času BBSov tam okol 96.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Bass0 ::

Moj nick izvira iz glasbe.

Igram bas oz. tubo in sem zaprisežen fan italijanskega kantavtorja Lorenza Cherubinija - Jovanottija. Njegova besedila so v svoji preprostosti ful globoka in vsestranska, genialna! En od njegovih komadov gre takole:

Tutto nasce dal basso (e poi va su!)
Tutto nasce dal basso (e poi va su!)
Tutto nasce dal basso (e poi va su!)
Dal basso!


Vse se rodi na tleh in nato gre gor (=raste).

Po besedni igri se vse rodi iz basa... beseda basso mi je postala všeč pa sem se odločil, da si bom nadel tak nick. Poleg tega "basso" pomeni tudi "nizek", in ker sem pri ta nizkih, mi nadimek paše. :D

Takrat sem še ircal, in ker so vsi imeli L33t H@x04 nicke, sem tudi jaz dodal ničlo... ampak v osnovi sem Basso.

ahac ::

Nicki so za tiste, ki nimajo dovolj kul imen. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

CaqKa ::

zakaj ga pa potem uporabljaš?

Bass0 ::

Jaz drugače zunaj interneta nimam nadimka, po mojem zato, ker moje ime (Goran) ni dovolj zanimivo, da bi dobil asociacije. Sem pa dobil asociacije na priimek (Krmar, Krma, Horac, Krmaća)... ampak mi noben ni pasal. Kako sem izbirčen... :\

Ahac, drugače pa imaš ful unikatno ime, redkokdaj ga slišim... A je bolj staro (tradicionalno) ali prihaja iz tujine? vidiš, tudi tvoje ne obrodi asosiacij... razen morda tele: Akacije so v akciji na teve kanalizaciji! ...Ahahahaha...c. ;)

Ej, brez zamere, prosim, tista asociacija je pa res čisto naključna, sem jo parkrat slišal od kolega.

Nejc Pintar ::

na začetku sem hotel biti kul zaradi Puschkin vodke, danes tega nicka ne uporabljam več, razen na s-t in izgledam ful pameten ker folk misli da se nanaša na Aleksandrejeviča
Lahko je biti prvi, če si edini!

pivmik ::

PicNiK - izgovorjava "Picnik" in ne pičnik ali pa piknik.
to je samo moj internet nick, v nevirtualnem svetu imam drugačen nick.

Picnik so moji sošolci poimenovali enega mrtvega ptiča s katerim so med odmorom v igrali nogomet(služil je kot žoga), potem pa so ga dali enemu na ramo in si ga ni smel dat dol, če ne je dobil 'batine'. Tisti čas sem se ravnokar odločal za menjavo nicknamea(tastari je zašel v ilegalne vode :) ) pa sem kar PicNiK izbral.
Ta nick ni lih zelo všeč, ampak imam ze toliko usernemov, accountov, emailov itd, itd.. narejenih s tem nickom, pa je tudi relativno razpoznaven. Je pa dokaj nerodna izbira, ker vsi preberejo piknik ali pa pičnik.
LP, Gregor GRE^

Saladin ::

Saladin je bil tak kul srednjeveški tip z brado, pogumen, pameten, miroljuben. Ker si predstavljam, da imam podobne vrline (no, brado imam sigurno :P ) se mi je zdel nick primeren.
Mala sprememba pa dobiš Paladin - moj najljubši FRP lik in spet predstava enega gentlemana.
Je tudi delen anagram iz črk mojega imena in priimka.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

marnit ::

Loup [lu] - moja prva francoska beseda, ki sem se jo naučil (pomeni lupus/volk).

V realnem sveti sem znan po svojem priimku.

jest10 ::

Moj je brez globjega pomena:D

dolenska ::

jst sm se pa svoj nick spomnu k sem se mogu pod nekim imenom logirat pol pa čist tako na moj synti pogledam pa je pač tm pisalo midi in sem si rekel zakaj pa ne. je kratek nick da ga ni treba dolgo pisat pa lahek da ga ne pozabim. in to je to

Viro ::

moj nick je drgac Bruhi :D ja smo sli s solo u 1 letniku u spanijo... in prevec alkota... in bruhanje po sob... :D pol pa se na busu... ma u glavnem dost bruhanja... :D in so se spomnli bruhi... in sm to biu cez celo sredno solo... :D

drgac je pa kle k se nism mel stalnga neta...(brez uporabniskega imena sm biu...) in me je kolega logiru... in mi ni jasn kako je iz bruhi ratal Viro :D tko d ne vem :D


LP Viro :D

siegmund ::

siegmund = nemška različica mojega pravega imena (Žiga)

Sicer me v RL kličejo kr Žiga. :D
And now for something completely different...

KTr1sk ::

KTr1sk sem začel uporabljati preed leti ko sem začel cod igrat, cod2 je zadnje kar sem igral od multiplayer, vzdevek imam pa še vedno, ker ima svoj pomen
KT=(priimek in ime)
r1sk=pa pomeni tveganje
:)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bajsibajsi ::

Pred leti med tranzicijo starega ST na nov ST pozabil prvotni login in naredil na hitro nov racun. :D

opeter ::

Moj nick je dejansko moje ime, haha :) Ker ima kul ime (bi pritrdil Ahac).

p.s.: ne skrivam se na vzdevkom, ker nimam kaj skrivati ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvor vašega nik nejma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515102 (3985) DoberMan
»

Izvor vašega uporabniškega imena?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504221 (3272) Grimlord
»

Nickname - od kje?

Oddelek: Loža
412125 (1480) TheD
»

nick

Oddelek: Loža
493155 (2468) Klemenn
»

Anekdota:NICK

Oddelek: Loža
452049 (1572) abcde7

Več podobnih tem