» »

Problem s strojno opremo oz. prikazom slike na monitorju

Problem s strojno opremo oz. prikazom slike na monitorju

bochow89 ::

imam en problem:
dobu sn en star računalnik (166MHz, 32MB, grafika 2MB) doma sm ga priklopu na monitor in delal je brez problema
sam js ne bil js če ga ne bi šou mal pošraufat oz. razšraufat...:))
razstavu sn ga na vse dele (matično vn...vse sn dal vn) pol sn še tam najdu mali ventilatorček ki je bil prišraufan na rebra to sem odstranu in noter je bil pentiumček:D
ko sem se ga nagledal sem to vse nazaj prišraufal pol sn pa cel računalnik skupi povezu tk ko je blo prej in zapru ter priklopu na napetost. Ko sem računalnik vžgal je delal normalno le na monitorju se ni prikazalo nič-samo tema in spodaj zelena lučka, ki je utripala. Mislil sem da sn narobe pritrdu grafično pa sem zato postopek ponovil in to ni pomagal. sprašujem vas ka bi lahk blo narobe...........:\
Let's get computin'

AndrejS ::

Kako pa več če je delal računalnik normalo, če ni bilo slike? Se je naložil OS ? Sicer ne moreš vedet

mtosev ::

Mogoče se osnovna dotika česa kovinskega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bochow89 ::

aj v bistvu nisem vedu, mislu sn da se je pač prižgal...
a misliš da bi se mogla videt slika, če maš priklopljeno sam grafično z monitorjem in napajalnik na nap.?
ko druge priključke (COM1, COM2, LPT1, zvočno (PCI), IDE...) nisem priklopu------ a bi mogu?
na plati je sam 2x RAM-a, grafična na PCI, pa kabelčki za stikalo za vklop (men se zdi da mam tu vse zmešan, ne vem na kateri pin naj priklopim TURBOSW, RESET in druge kable)
...
Let's get computin'

bochow89 ::

mislim da se ne dotika....
dva pina sta, pod enim piše IRda pod drugim pa PANEL...
2 vrstici po 4 pine- irda
2 vrstici po 10 pinov
Let's get computin'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bochow89 ()

Pyr0Beast ::

Kabli iz napajalca morjo bit tko razporejeni da so črni drati skupaj pri konektorju !!!!
Si prklopu speaker.
Pazi na rama poglej ker je bil prej, če so prov obrnjeni in če dobro not stojijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bochow89 ::

ja to je prklopljen, speaker je tud
neki sn pozabu:
ventilator na rebrih (nad proc.) se ne vrti!;(
Let's get computin'

Pyr0Beast ::

Si ga probu z roko zavrtet, se lepo vrti al bremza ?
V ker konektor si pa uštekal kabel od venta ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bochow89 ::

ja bremza
nikamor ga nisn prklopu ko ne vem kam (dva bela kabla, ki se data skup staknat...)
Let's get computin'

bochow89 ::

pardon, mislu sn napisat NE bremza ..lol:|
Let's get computin'

Azrael ::

Torej, na kratko: razsul si comp na prafaktorje in sedaj ga ne znaš sestavit?

- Si slučajno vzel procesor iz socketa? Če si, vzemi hladilnik še enkrat stran in odpri ročico in pritisni s prstom na procesor in zapri ročico. Pazi, kako jemlješ hladilnik s procesorja, ker lahko poškosuješ (opraskaš) matično.

- Praviš, da tudi za kable za ledike in ostalo nisi 100%, če so priklopljene prav? Poberi dol čisto vse te kable, razen tistih iz napajalnika. Če je AT napajalnik, bo zadeva delovala tudi brez teh zadev. Če je slučajno ATX moraš izbrskati tip matične in dobiti njen manual, da vidiš kam priklopiti tipko za vklop, včasih piše na matični.

- Si slučajno pulil in natikal IDE kable? Če si katerega obrnil za 180°, potem tudi ne dela nič.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bochow89 ::

Procesorja nisem prav jemal iz plate, sam hladilnik s procesorja-> sem fejst ahtu da ne bi kj poškodoval, sam kam morm ona kabla, ko jih lahk skup stakneš vtaknat- a morta bit skup?
Pa prebral sem si tale Slo-techov test za sestavljanje računalnika, ugotovil sem da sploh nimam priklopljen napajalnik na plato!!
Sploh ni unga standardnega konektorja iz napajalnika (ko ma 2x10 pikic)??? (link od ST:
-> ČIST TA SPODNJI)
tule je pa link od slike moje plate: označen je del, kjer nimam priklopljenega standardnega konektorja:


Če še kdo kj ve.....
Let's get computin'

Azrael ::

Ojej, ojej, tebi je še osnove niso jasne, pa brez zamere.

Tisto na sliki je čisto standarden AT napajalni konektor. 2 x 6 pinov. Gor priklopiš 2 kabla. Črne žice gredo skupaj (v nasprotnem uničiš plato!), stvar izgleda tako:


RAM si tudi pobral ven. Lepo, upam, da ga boš znal pravilno postaviti nazaj, ker če se potrudiš, ga stlačiš nazaj narobe in bo spet vse fuč...
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava procesorja

Oddelek: Strojna oprema
71202 (896) nonenone
»

A si je že kdo sam sestavil (zmontiral) računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241790 (1164) opeter
»

Osnovna plošča in kabli: Kako jih povezati?

Oddelek: Strojna oprema
91384 (1251) cityman
»

Nakup po kosih ali komplet?

Oddelek: Kaj kupiti
121335 (1192) JustVi
»

Danes sestavljam novi computer...

Oddelek: Strojna oprema
281655 (969) antonija

Več podobnih tem