» »

Plata MSi vs Asus

Plata MSi vs Asus

dejanslo ::

Kupujem nov računalnik, pa še ne vem kako bi s plato. Kolega, ki dela na servisu, pravi da MSi ni več to, kar je bil in da se je Asus v zadnjih dveh letih mucho poboljšal.. Vendarle se meni zdaj bolj dopade tale MSi-jeva plata, za katero nekateri pravijo, da je boljša od Asusovih A8N plat.

Torej, v glavnem se odločam med tema dvema: MSi, Asus. Asusova ima sicer SLI, ampak ga ne bom potreboval. Kaj bi v mojem primeru izbrali vi?

Dobrodošli so tudi predlogi drugih plat za takšno ceno, vendar bi veliko raje prebral vaše mnenje o teh dveh.


Hvala!

Dejan
There`s More Than One Way To Do It
  • spremenil: dejanslo ()

Brudol ::

Asusova ima sicer SLI, ampak ga ne bom potreboval.
Tole boš ziher obžalovau. Čez 2 leti sploh ne bo šlo brez njega ... bo meu od tvojega soseda mlajši sin SLI v računalu ti pa ne ... kej takega si ne smeš prvoščit :D . Zdej kupi sam eno grafično, drugo pa bolj pol.

Obe matični nista slabi, jst ne vem kiro bi zbrau.
Najraj tole.
LP Brudol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brudol ()

billy ::

Asus absolutno.

TheJack ::

Če ne rabiš SLIja, potem če boš vzel asusko, raje vzemi A8N-E, ne pa A8N-SLI.

Drugače sem se pred časom tudi jaz odločal med Asusom in MSIjem (nf4 Ultra). Na koncu sem vzel A8N-E, čeprav po mojem kakšnih bistvenih razlik ni. nf4 Ultra čipset ima itak vse že gor, tako da proizvajalcu dosti čaranja z dodatki in funkcijami pravzaprav ne ostane.

A8N-E je dokaj solidna plošča, le ventilator na čipsetu je pod kritiko (vrti se z 9000 obrati!). Pripravi se na to, da ga boš moral zamenjati (enak je tudi na A8N-SLI).
Tudi drugačni problemi so ( tule za podrobnosti), ampak tam gre bolj za problem čipseta, ne plate same.

TheJack ::

Tole boš ziher obžalovau. Čez 2 leti sploh ne bo šlo brez njega ...

SLI je neumnost. Marketinška fora za ljudi ki majo fetiš na računalnike in takoj kupijo vse kar jim rač. industrija z visokozvenečimi frazami zatlači v goltanec. Enako Crossfire.

Brudol ::

SLI je neumnost. Marketinška fora za ljudi ki majo fetiš na računalnike in takoj kupijo vse kar jim rač. industrija z visokozvenečimi frazami zatlači v goltanec. Enako Crossfire.
Sej po eni strani maš prau. Sam mal ponosa ma vseeno moreš met :D .
LP Brudol

marnit ::

Jah kakemu neukemu sosedu je fajn potem pod nos pomolit sli... on pa ti pokaže potem 7800gtx:D

Na asuski je ventilator res glasen. Jez sem ga snel dol in na hladilne reže namestil kar en 80mm vent. Do sedaj ni blo problemov, moja soba pa je veliko bolj tišja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
161997 (1747) dunlop1
»

Katero maticno plato kupiti ??? asus vs dfi

Oddelek: Kaj kupiti
422280 (1524) DominusSLO
»

Trenutno najboljša matična plošča za AMD socket 939

Oddelek: Kaj kupiti
183171 (2438) Javon
»

Kupujem nov PC, potrebujem pomoč pri izboru grafične in zvočne kartice, hladilnika...

Oddelek: Kaj kupiti
411993 (1487) PrimozR
»

Plata z NF4 cipovjem 939 podnozjem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814974 (3348) NightHawk

Več podobnih tem