» »

A je mozno da se disk sam zbrise ce ni prikljucen?

A je mozno da se disk sam zbrise ce ni prikljucen?

Racunalnik ::

Mam wd 120gb disk v zunanjem ohisju in ni bil priklopljen 7 mesecev.No zdajle ga priklopim na pc in disk je komplet prazen(zbrisan),jest sem pa nekako preprican da je bilo za 40gb podatkov gor.

Se je to komu ze zgodil?

Zdej me je strah prenest podatke in potem cez 6 mesecev sped pogledat in bo vse prazno.

A je mozno da ce nima disk napajanja toliko casa da se szbrisejo podatki,ima kaksen pomnilnik ki ga vzdrzuje elektrika?

karafeka ::

Mogoč bom mimo ustrelo..

Kaj pa če je disk zraven enga močnega magneta?

Racunalnik ::

Disk je bil na suhev,v racku,brez magnetov in podobnih vplivov.

Zakaj pa taka bedasta posmehovanja pa tudi nevem.Ce sta oba tolk pametna pa sigurno poznata delovanje diska in lahko povesta ali je mozno ali ni.

Se mi zdi da je sla tudi particija po gobe.

AndrejS ::

Če si pustil mobitel na racku je možno, da ga je le-ta izbrisal! (elektromagnetno sevanje)

Tear_DR0P ::

mobitel, zvočniki, tudi kakšni starejši monitorji in podobno. vse kar sprošča elektromagnetno sevanje ti lahko zbriše disk - razn če maš super duper kovinsko ohišje
vsem looolekom in podobnim pa sam tole: če ne vete, potem počakite na banner STFU - pizda človek je vprašu za nasvet
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OrlyTM ::

jst sm tut to na enem disku opazu, sam nism bil cist zihr, k nism vedu ce je blo res kej gor. No, zdej se mi zdi, da bi znal bit neki na tem. Disk je bil pa normalno v skatli na polici precej casa.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Goldee ::

@Racunalnik - saj obstajajo programi, s katerimi lahk obnovis podatke (ne vem kolk % so uspesni) sam sm pa ziher, da obstajajo. Nisem pa se mel opravka z njimi.
In ce te lahk prasam - zakaj pa dajes disk iz compa? Pusti ga not, ce mas plac.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

BigWhale ::

> Če si pustil mobitel na racku je možno, da ga je le-ta izbrisal! (elektromagnetno
> sevanje)

Moznost, da se to zgodi je priblizno tako velika, kot da te na njivi povozi cestni valjar. Moznost sicer je ampak precej majhna ;>

Dead_Eye ::

Ma zaradi ne-napajanja se ne morejo podatki izbrisat. Zdej ali jih je kdo zbrisal, lahko tudi kak magnet, adapter,... ali pa je začel krepavat disk...
The one and only

gumby ::

ali je sla cela particija, ali samo podatki?

ce imas prazno particijo, na kateri scandisk ne javi napak, potem ziher niso krivi magneti, mobiteli in ostala jajca...

Racunalnik ::

Disk je star 1 leto je hitachijev in dela brez okvar.
Glede sevanja sem sam nekaj stromarja in vem kaj vse lahko vpliva ali TEORETICNO zbrise disk,ampak disk je bil v temi na suhem in v nikakrsnem neposrednem stikom z kaksnim sevanjem.

Tudi sam se zelo tezko spomnim ali sem ga jest brisal ali ne,mislim pa da ga nisem in se spomnem vseh podatkov k so bili gor,samo nespomnim se nslovov da bi jih lahko primerjal.

Pisal sem tudi na hitachi,na vec mailov in so mi rekli da naj nebi nenapajanje imele kaksne funkcije za izbris.

Z programi kot so databack easy recovery bom sedaj probal kaj pokazejo.

Ma pa hitachi en program ki g bootas prek diskete in ti stestira disk,ampak men se neda zdej disk v pc tlacit in ga priklapljat.

Vrjetno bom podatke prenesu na ta disk in upal na najbolje,hkrati si bom naredu listo kaj je vse bilo gor ,ce se zbrise da si dobim nove.Samo 120gb programov in muske ni vesele nazaj dobivat.

Bom zdele testiru z programcji in porocam...

Racunalnik ::

Programi niso najdli niz,v bistvu so me tolk zmedl da sem zadevo formatiral in zdej ga filam,bomo pa vidl ce bo imel podatke se kasneje gor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisanje vseh podatkov iz diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8213487 (6357) Baja
»

Spanje zraven vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012654 (11428) SmeskoSnezak
»

Je za Hitachi Deskstar 7K250 39 C dosti?

Oddelek: Strojna oprema
121337 (1046) WhiteWolf
»

Ob prevem zagonu disk zašteka

Oddelek: Strojna oprema
11960 (902) delfinus
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835689 (3545) SebaR

Več podobnih tem