» »

Ob prevem zagonu disk zašteka

Ob prevem zagonu disk zašteka

bkreutz ::

Problem je pa sledeč : ko prvič pržgem računalnik ( ko je še hladn) npr. zjutraj, mi trdi disk sicer prepozna pri zagonu, ampak se vse odvija strašno počasi in pride do tega, da sploh ne more bootat iz njega. Hkrati se pojavi zelo neprejeten zvok. Pol računalnik ugasnem in na novo pržegem čez 15 sekund in vse dela. Če ga resetriam, mi disk spet ne boota.

Ka je možno, da ga zajebava to, ker je na slaveu en full star cd-rom, disk je pa praktično nov?

Al je možno, da ma vezo z napajalnikom, ker so vsi kabli v bistvu na isti veji kt ta za disk? (vse enote rabijo elektriko od tega disk naprej)

Thenx & Lp

Jan987 ::

ce ma disk se garancijo ga nes nazaj v trgovino in nej tm sprobajo!!!

zee ::

pred nekaj tedni bi ti rekel, da bo šel disk verjetno po gobe.

zdaj pa bi ti priporočil, da malo pregledaš napajalnik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

ker sem imel podobne probleme pred nekaj tedni in se je izkazalo, da je napajalnik fuč.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bkreutz ::

z napajalnikom mislim da je vse u redu, ker mi isto stvar (čist enako!!!!) dela na drugem računalniku. Ker to je u bistvu rack - disk. Sem pa zej pogruntu, da ventilator škripa k pržgem računalnik s hladenga. Ka pa tisto s tokom??? Bi lohk kej blo....

bkreutz ::

sem pozabu napisat, ventilator na rack-ohišju za trdi disk. k prej je biu sam en gor, pa plac še za enga. in mislim da mi je začel to štekat k sem druzga dau gor, nisem pa sigurn....

zee ::

probi odmontirat tisti dodatni ventilator pa poročaj.

kaj za en trdi disk imaš to v racku?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bkreutz ::

trdi disk je wd 80gb, 7200 obr. pa 2mb predpomnilnika. številke pa ne vem.

un ventilator dela čist lepo na zunanjih 12 voltov. če ga grem pa zej snet dol, morm pa spet čakat par ur da se mi shladi comp. da lahk probam. to pa trenutno ne morm ;)

maš še kako idejo? sam jst še zmeri sumim da je neki z napetostjo not. meu sem že en primer k mi je disk podobno šteku (sam un je skos šteku ne sam ob "hladnem" zagonu) pa je biu problem u tem, da je blo preveč enot na isti veji napajalnika.

zee ::

če imaš možnost lahko preizkusiš tudi to možnost. začasno odklopi kakšno enoto na drugi veji in priklopi gor trdi disk.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bkreutz ::

ja. bom jst to probu jutr zjutri preden pržgem pa bom in vent izklopu in zmenju vejo pa pržgau da vidm če bo kej pomagal. pa se pol jutr čujemo. zej res ne morm, ker če ga zej resetiram se bo itak normalno pržgau (ko da nebi blo neč), čakat pa ne morm zej kr ga nucam.

zaenkrat THENX, pa lepo kresovanje vam želim

zee ::

no problem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

delfinus ::

Jep jep ventilator na racku je sigurno vzrok za stekanje. Prihaja namrec do nihanje napetosti, in s tem tudi nihanje na disku in posledicno cudne zvoke (klikanje) na disku. To definitivno ni dobro za disk.
Vzel sem strojno olje in ventilator namazal, sedaj je mir ze pol leta.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem - zagon računalnika

Oddelek: Strojna oprema
9754 (640) Pyr0Beast
»

Računalnik ob zaganjanju zahtevnih aplikacij ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6830 (742) zee
»

Z diskom "skuril" procesor?

Oddelek: Strojna oprema
81369 (1072) vidi
»

Računalnik crknu po testiranju s Primo 95 NUJNA POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
171491 (1195) Bager167
»

katero stran diska je boljs hladit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272071 (1376) upirna

Več podobnih tem