» »

Printanje slike [plakata] velikosti 175x60 cm

Printanje slike [plakata] velikosti 175x60 cm

Gwanaroth ::

Torej imam sliko v photoshopu, veliko 175x60 cm, rad bi sliko sprintal na več A4 listov, ter nato sestavil "plakat".

S katerim programom bi to najlažje naredil, da bi mi (avtomatsko) sliko razdelil na posamezne dele v velikosti formata A4 in bi potem lahko vsak del posebej sprintal?

Mislil sem, da ima printer (hp dj 5550) kak feature, da to stori avtomatsko, da recimo sliko, ki je večja od formata, ki ga izberem, avtomatsko razdeli ter naprinta na več listov.. a zgleda da temu ni tako.

Torej, kakšen nasvet?
Lights often keep secret hypnosis..

harvey ::

Jest bi sliko uvozil npr. v Corela in nato imas več možnosti.
1. Možnost: s predogledom tiskanja si nastimaš del, ki ga zeliš sprintati na A4
2. Možnost: Nastaviš si mrežo iz A4 papirjev in potem sliko obrežes in printas samo to.

3. Sploh najboljsa resitev pa je ta, da vse skupi zapeces na CD in odneseš v kak grafični srudio, kjer ti bodo sprintali 1:1 in bo zgledal tako kot je treba ne pa nek a4 kolaž.

jancko ::

tko kot je reku...čene pa nrdi tku ku jst eno vabilo jo razrezes in skupiras mal vec dela ampak uagotovo ti bo dobr ratal :)) :))
jancko

primus1024 ::

Če sliko rabiš za dalj kot 3 mesece bodi pozoren na barvo, ki jo boš uporabil.
Večina printerjev za domačo uporabo uporablja neobstojne barve (zdržijo dalj časa le , če so v temi in pod stekleno šipo, da zrak ne pride do njih). V profi studijih imaš ponavadi na izbiro da ti sprintajo z obstojnimi barvami, ki imajo malo manj žive barve in je tisk z njimi dražji, ali pa z neobstojnimi.
Če boš printal sam, je čisto mogoče da boš za kartuše zmetal več denarja kot bi te prišel profi print tega. V Photoshopu pritisni ctrl+r in ti bo pokazalo ravnilo ob strani. Z desnim klikom na ravnilo si lahko nastaviš v kateri enoti ti kaže (cm, mm, pixli itd.). Z ravnila ob strani si potegni guide in naredi mrežo, kot je predlagal k4harvey. Potem lahko narediš copy paste vsakega območja v nov dokument in ga sprintaš.
Pazi tudi na to, da za dober print rabiš resolucijo vsaj 100-150 dpi.

jype ::

Rasterizer!

Googlaj, bos hitro nasel.

Gwanaroth ::

Hvala vsem, slika je že na steni.

Sprintal sem sam, s pomočjo programa Poster 7.

Dokaj enostavna zadeva za razdelit veliko sliko na željeni format.

Printal sem kar na obične a4 liste s foto kartušo. Kvaliteta je za zdaj OK, bomo videli kaj bo čez čas.

Hvala še enkrat.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Printer nalepk

Oddelek: Kaj kupiti
325048 (2329) hitriamis
»

Program, ki iz slike odstrani samo določeno barvo

Oddelek: Pomoč in nasveti
151391 (999) kalko
»

Hiter A2 tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
171700 (1461) Barbarpapa2
»

nov printer (A3, A4, barvno, obojestransko)

Oddelek: Kaj kupiti
162236 (1861) Evgen
»

Kje bi dobu sliko sveta, da bi jo sprintal na 6 listov a4 format?

Oddelek: Loža
283277 (2535) trek@s

Več podobnih tem