» »

Hiter A2 tiskalnik

Hiter A2 tiskalnik

darkolord ::

Iščem en relativno hiter A2 tiskalnik, uporabljal se bo večinoma za printanje načrtov (lahko je tudi črnobel). Pogoj je še mrežni priključek, duplex in možnost dveh trayev bi bila zaželjena.

Razmišljal sem o lasercu, ampak že A3 laserci so vsaj 10x dražji od navadnih (zakaj?!), za A2 pa sploh ne najdem nobenega (razen v kakšnih ultra dragih fotokopirnih strojih ali kaj podobnega).

Našel sem nekaj barvnih inkjetov (predvsem Epsonovih), ampak praktično vsi izgledajo namenski za fotografije in imajo hitrost definirano v minutah na stran namesto v straneh na minuto :(

Ploterjev je tudi kar nekaj, čeprav je večina tudi strahotno počasnih... Imajo sicer prednost, da povečini tiskajo še na večje formate, mislim pa da nimajo duplexa pa možnost večih papirjev naenkrat.

Lahko kdo kaj priporoči?

Brane22 ::

Pri pljuvačih mi je ostalv spominu EPSON-ov STylus Photo R3880.

Naslednja stopnica je R4900, ki ima tudi glavo novejše generacije, ne spomim pa se več, kaj je izboljšava.

R3880 je A3+ in A2 ( ne v celoti, so robovi) za R4900 pa poglej.

So pa to zveri za fotografijo, ki imajo po 10 ali 12 barv.

Brane22 ::

Ah, sem spregledal, da si vse to že izvohal sam.

Ne vidim, kaj pričakuješ od pljuvačev. Kako hudiča naj bi sprintali več A2 strani na minuto ?

Pa saj koneckoncev bi tudi to verjetno šlo, če ne rabiš maksimalne kakovosti. Če ti ustreza draft, bi moral iti tisk dokaj hitro skozi.

Zakaj je hitrost tiska orimarni pogoj pri tiskanju shem ?

Kaj to tiskaš, da je v tako velika količini ?

darkolord ::

No, hitrost ni ravno primarni pogoj - samo če je pač fotografska reprodukcija v mojem primeru čisto nepomembna, potem od pomemnejših fičrjev ostanejo v glavnem hitrost in še ostale malenkosti (mreža, duplex, več trayev).

Za določeno naročilo pride npr. 30 različnih strojniških načrtov, ki naj bi se sprintali v enem paketu. Trenutno se uporabljata A3 in A4 laserca, ki jasno printata kot za stavo. Da bi čakal eno uro na kar se je prej - resda 2x manjše - sprintalo v nekaj minutah, se mi pa ne zdi smotrno.

V bistvu me predvsem zanima, kaj lahko realno sploh pričakujem.

Čisto verjetno je, da bi draft bil dovolj ustrezen (pri lasercih je sicer draft uporaben edino za rit obrisat; pri starem inkjetu se spomnim, da je bil čisto uporaben) - bi pa bilo verjetno smiselno, da bi lahko to nekako videl oz. sprobal prej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Brane22 ::

Moderni inkjeti imajo veliko število šob in visoko hitrost glave, tako da bi stvar znala delati.

Ne vem kdo bi imel zadevod a bi se jo dalo testirat, vendar se mi že cena 3880 ne zdi tako visoka, da si ne bi upal reskirat, če bi jo res rabil. Koneckoncev bi lahko pri teh cenah tiskal na dveh inkjetih, če je hitrost tiska res tak problem...

Highlag ::

Nabavi fotokopirni aparat A1/A2 formata, ki ima možnost priklopa na mrežo. Potem lahko tudi printaš. Hitrosti so spodobne. Samo vedi, da boš rabil še obrezovalnik, ker je papir v roli, in imaš okoli formata dodatek papirja, ki ga je potrebno obrezat. (Obrezuje se pa ročno).

Ne boš pa dobil mašine za 100€, ki ti bo šopala 4 strani na minuto. To kar pozabi.
Never trust a computer you can't throw out a window

Brane22 ::

Fotokopirc ki zna tud printat. In ni simpl multipraktik printer-skener.

Prvič slišim. Maš kak model v mislih, pa proizvajalca ?

Blo bi fajn prebrat kaj o tem in se informirat.

Ti fotokopirci, če printajo na rolo, potem najbrž niso laserji ?

darkolord ::

Nabavi fotokopirni aparat A1/A2 formata
To je bila moja prva misel ideja, nisem pa našel ničesar pametnega. Za 100€ ne pričakujem, da se kaj dobi, 10 jurjev+ je pa tudi preveč.

Našel sem edino fotokopirni stroj Canon iR75W, ki izgleda taprava zadeva, samo očitno je že prestar (brošura je iz 2001, pa vprašanje če ima že network) in ga nikjer ne prodajajo več... Nadomestnega modela za tega pa (še) nisem našel.


Fotokopirc ki zna tud printat.
V bistvu skoraj vsi novejši fotokopirci znajo tut printat...

Edit: za do A3 ima Canon eno precej zanimivo rešitev - čist taprav fotokopirc, s tem da je po defaultu samo printer, modul za skener in vse ostale pa lahko posebej dokupiš, če jih potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Brane22 ::

V bistvu rabiš nekaj takega- EPSON Stylus Pro 7700:

Stylus Pro 7/9/700 Specs


CENA


Evo še YT video, ki razlaga razliko med Epsonovo x700/x890/x900 serijo:

YT stuff

Brane22 ::

V bistvu rabiš TOČNO to. 7700 je namenjen TOČNO temu prfilu uporabnikov.

Zna sicer sprintat tudi pošteno fotko ampak namenjen je inženirskim birojem.

Tip na YT testu sprinta na njem fotko 95x60cm v dveh minutah pa še nekaj na 720 dpi.

Na 360 dpi bi najbrž letel. Pa samo 4+1 črnil ima ( 2 črni - photo in mat). Idealno za sheme, risbe itd IMHO.

Highlag ::

Imamo lasersko kopirno napravo A0. Zato vem da to obstaja. Tudi printa.
Pa tudi Epsonov barvni printer imomo A0. Takole z glave ne vem modelov. Epson tudi ni tako počasen. Ne moreš pa nobenega primerjat z namiznimi laserskimi tiskalniki.
Lahko v ponedeljek napišem modele.
Never trust a computer you can't throw out a window

darkolord ::

Brane22: 7700 res trenutno izgleda najboljša izbira. Ni mi sicer jasno, zakaj ne zna printati na navadne liste ampak samo na rolo (ok, zna, ampak na manual feed enega po enega).

Edit: U, ravnokar našel še Canonov imagePROGRAF iPF510 oz iPF610. Prav tako hiter print (20 sekund za A2 v draftu), imata pa še kaseto za liste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

darkolord ::

Aha, še nekaj, tile pljuvaci verjetno delajo brez RIP softvera, če ne rabim kakšnih posebnih fičrjev (večinoma črnobel print iz PDFjev)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Brane22 ::

RIP se afaik vednmo dokupi zraven, je pa vprašanje potrebe.

Ena glavnih funkcij RIP-a je da mu alhko Pošlješ PostScript, kar verjetno tle ne rabiš.

dmi ::

vprašanje ripa, pri mimakiju recimo ga dobiš po novem zdraven

darkolord ::

To mi je jasno, da RIP ponuja neke dodatne zadeve, ampak a lahko npr. out-of-the-box pričakujem to, kar zna najcenejši brizgalni ali laserski tiskalnik za domačo uporabo, al moram vseeno fine print prebirat?

Brane22 ::

Kokr vem, da. Un tip, ki razlaga razliko med tavelikimi Epsoni, ravno omenja RIP in da je ta prisoten samo v nekate3rih konfiguracijah in da ga ne rabijo vsi.

Mi pa n všeč pri teh zadevah, da imajo samo USB2.

Tole je ena stvar, kjer bi valjda USB3 prišel na svoje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Omenil si, da bi rad duplex - je mišljen dvostranski tisk, ali se motim? Čemu potrebuješ to pri načrtih?

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036716 (20430) gazer
»

Za vse tiste, ki kupujete printer za lastno podjetje oz. kjer se bo delalo večje št. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548261 (3014) noraguta
»

Tiskalnik /večfunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
324663 (3695) mat xxl
»

Barvni tiskalnik do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
273201 (2845) psyke
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392666 (2049) Brane2

Več podobnih tem