» »

namestitev KDE

namestitev KDE

Ezekiel ::

Zdravo!

Ob poskusu namestitve KDE 3.4.2 na Fedora core 4 naletim na naslednje tezave:

...
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name... a.out
checking whether the C compiler works... yes
checking whether we are cross compiling... no
checking for suffix of executables...
checking for suffix of object files... o
checking whether we are using the GNU C compiler... yes
checking whether gcc accepts -g... yes
checking for gcc option to accept ANSI C... none needed
checking dependency style of gcc... gcc3
checking how to run the C preprocessor... gcc -E
checking for g++... g++
checking whether we are using the GNU C++ compiler... yes
checking whether g++ accepts -g... yes
checking dependency style of g++... gcc3
checking whether gcc is blacklisted... yes
configure: error:

pa se nekaj...

Pa ceprav pise, da naj ne bi bilo tezav z GCC 4.x.x

gcc version 4.0.0 20050519 (Red Hat 4.0.0-8)

Kako naprej?

Mimogrede, njihov kaoinstaller Konstruct pa se obesi na nekih virtualnih funkcijah in nevirtualnih destruktorjih...

DODATEK:

pri zagonu Kylix-a pa izpise naslednjo napako: (recimo ko pozenem startbcb)

/usr/local/kylix3/bin/bcblin: error while loading shared libraries: /usr/local/kylix3/bin/libkernel32.borland.so: cannot restore segment prot after reloc: Permission denied

kljub temu, da sem recimo root...
  • spremenil: Ezekiel ()

ql000 ::

kar se tiče Kylixa -> pozabi! Kylix je mrtev. Mogoče se ga da zalaufat z ukazom LD_ASSUME_KERNEL=2.4.0 ime_kylix_bin_fileta (nekaj takega se mi zdi). Meni tisti del kylixa, ki špila delphi laufa v redu, samo ala Builder del je pa totalen shit! Ob linkanju se mi totalka sesuje!

Ezekiel ::

no, saj zato pa KDE...

samo kaj ko ne gre in ne gre....

sedaj poskušam srečo z Qt ;((

416c6573a ::

a je vredno nalagat nov kde ob vsaki +x.x.1 verziji???

kaj a preko posodobitev preko YUMa ti ne prime?? drugac pa probi skonfigurerat s compat-gccjem?? z GCC4 bo se kr neki tezav, men se ni ratal z nemu nc brez napak skompajlat.

drugac pa isci na www.fedoraforum.com.

_____________
offtopic:

ql000 kako si pa kylix prpravu da ti dela?? men v vsakem primeru na zacetku prbije eno nevidno napako, ce pa ze pride v IDE, je pa ves zategnjen, skratka neuporabno.

ql000 ::

@Wacky: ne netu sem prebil par dni, da sem našel kako naštimat zadevo, da pogojno v redu dela.

zvečer ti postam link.

ql000 ::

P.S.

probaj tisto komando, k sem jo napisal Ezekielu: LD_ASSUME_KERNEL=2.4.0 + ime_zagonskega_fileta.

64202 ::

Baje da g++ 4.0.0 ne more prevesti KDE-ja, ker ima buge. Mogoce lahko probas instalirat kak novejso verzijo ce je (4.0.1), ali pa staro (3.4.x ali 3.3.x).
I am NaN, I am a free man!

dr.J ::

Zakaj pa ne vzameš že prevedenih KDE paketov?

http://kde-redhat.sourceforge.net/

Ezekiel ::

Torej... da zaključim

Zaradi že predhodnih in starejših težav s Fedoro (težave z namestitvijo gcc 4.x.x, nekoč je že bilo na forumu Klik!) sem prešel na Ubuntu. Sem pač ravno imel oba dvd-ja poleg mene. Od tam naprej je šlo kot po maslu. No ja, ko sem našel Synaptic package manager.

Najlepše je, ko nekatere knjižnice ne delujejo, če jih namestiš direkt iz source kode, potem pa jih najdeš v Synaptic managerju, dva klika in že deluje.

Seveda težav z namestitvijo KDE ni bilo, saj lahko v trenutku, ko se pojavi težava, recimo "Qt not found", ali pa "BerkeleyDB error..." vse skupaj poiščeš in namestiš... Za razliko od Fedore, kjer so nekatera vprašanja zame še po nekaj mesecih nerazrešena... Recimo, zakaj se gcc 4.0.0 ne inštalira...

Ko je bilo to urejeno, sem namestil še KDevelop, kar je bil moj primarni cilj. Deluje kot urca. Dobro orodje.

In seveda naj še pohvalim Kile kot dobro orodje za pisanje dokumentacije.

Sedaj samo še oklevam med KDE in Gnome. Trenutno teče Gnome, a uporabljam nekatere KDE aplikacije. No, bom še videl.

Edino rahlo za****** je bilo urediti wireless povezavo z Asus kartico, ker ima RT 2500 čipovje in ni najbolje podprto. Ampak, za vse se najde tutorial na Ubuntu forums.

Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje so programi

Oddelek: Operacijski sistemi
71395 (1194) madness
»

Igre za linux

Oddelek: Igre
231793 (1374) NoUse4AName
»

Katera dist LINUXA

Oddelek: Operacijski sistemi
472319 (1657) mte
»

Problemi s compilanjem v Linux Slackware 9.1

Oddelek: Operacijski sistemi
351844 (1563) Vesoljc
»

Kako instalirat v linux?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5881 (837) BigWhale

Več podobnih tem