» »

Ocena konfiguracije-NUJNO ČIMPREJ

Ocena konfiguracije-NUJNO ČIMPREJ

brobida10 ::

Pozdrav vsem!
Odločam se za nakup računalnika in kot vsi bi rad dobil za nizko ceno čimveč.
Ogledal sem si spodnjo konfiguracijo in me zanima če je vredna svojega denarja(50.000 oz.55.000 sit)

Konfiguracija:
AMD Athlon XP 2500+
80 gb disk(maxtor 7200rpm)
grafična ATI radeon 128MB
512 mb rama(1x512Mb, pc3200 ddr sdram)
cd combo LG ( navaden pekač, bere dvd-je )
mrežna kartica
napajalnik verjetno 200W ?? (tip ne zna prebrat)
standarno ohišje z 2 usb vhodoma spredaj
Računalnik star 1 oz. 1,5 leta

Računalnik je brez miške, monitorja in tipkovnice.

ŠE V GARANCIJI DO 27.2.2006

Zanima me predvsem če bo dober za Office programe, internet, kakšno igrico, in programiranje (grem na FRI).

Vnaprej hvala vsem.

LP

korenje_ver2 ::

si lahko mal bl tocn z graficno kartico? ka te naj bi ble najbl vredne komponente v pcjih...

drgac je pa ze to bl vredno od 50k sit... kar si nastel

brobida10 ::

Živ!

Ne žal ne morem povedat nič bolj natančno, še to kar vem sem komaj izvedel.Se pač človek ne spozna na stvar.

Lp

Dr Evil ::

Je vreden ja.

brobida10 ::

Dr Evil daj mi malo obrazloži če imaš seveda čas.

Jan987 ::

ja če je grafična vsaj 9600 je sistem vreden svojega denrja 100% in se ga takoj splača vzet, če pa je kakšen 9200se ali kakšna podobna jajca pa bi malo premislil čeprav ti bodo tudi na tej grafični delovali office programi BP, za kakšno malo starejšo igrico pa bo tudi dovolj. pomoje da najbolje da preden boš kupil greš tja, sam sprobaš komfiguracijo in natančno pogledaš kaj je. pa če je napajalec 200w dvomim da uspe vse to poganjati

LapD ::

pomojem je not kk R9550 malo vrjetno 9600..ker me vse skupaj spominja na tiste cheap sestavljene racunalnike :) če pa rabiš zaradi faxa ipd stvari bo ziher vse delalo in nebo 50 jurjev stran vrzenih

Jan987 ::

jah tudi če 9550 notri je sistem kar vredu za ta denar.

Dr Evil ::

Najbolše se je vprašat,če za ta denar lahko sestaviš novega,enako hitrega.

CPU 20ksit
hladilnik 2k
ohišje z napjalnikom 8k
plata 10k sit
Ram 12k sit
combo 5k
grafična 10k,ne glede na kaki klump je,v trgovini ni cenejše.


Mislim,da ne moreš.

Jan987 ::

ma če ma garancijo pomoje vzem sam prej stestirej da te ne bodo nategnili tako kot so mene za grafo

brobida10 ::

Grafična je ATI radeon 9200 SE 128MB. Kaj to sploh pomeni?
Pa še nekaj me zanima kako je z procesorjem, kolk MHZ je?-vem da je vprašanje trapasto vendar vsi se učimo:D


LP

Jan987 ::

procesor je 1,8Mhz. Grafična pa je taka da boš na njej res težko odigral kakšno boljšo igro, vendar pa bo za pisarno in kakšno manj zahtevno igro to dovolj. če pa boš rabil več pa si kupi kakšen rabljen 9600pro/xt za recimo 15-20k sit ali celo manj če boš imel srečo.

brobida10 ::

Potem ne bo problema pri: ms office, programi za internet,oblikovanje kake spletne strani, kaka igrica, veliko prepečenih cd-jev in dvd-jev, itd.; občasno pa tudi kaj bolj zahtevnega?

lp

Jan987 ::

žal bolj zahtevene igre na tej grafični ne bodo delovale. Ta grafična stane v trgovini okoli 12k sit

LapD ::

kaj šteješ pod zahtevno? 3dmax, obdelava videa, doom3 ipd bo kar šepalo če pa riskiraš še 10-15k pa nekje graficno kupiš boš pa lahko še kej več bol udobno delal :)

Jan987 ::

ja če boš delov kaj bolj zahtevnega poglej mal na bolha. predlagam kaj takega. jest sem sicer dobu mojega radeona 9600xt za 15k sam mam ene probleme v igrah ipd.

Jan987 ::

aja tole je tud mal boljše od 9200se. Tle bi kakšno manj zahtevno streljačino še lahko igrov sploh pa je zadeva zlo ugodna

brobida10 ::

Grafično bom pol sigurno menjal. Zanima me zaradi ostalega 512mb ram, 1,8ghz procesor pa ostalo-bo dobro za tako uprabo?


LP

Shark-357 ::

Sistem je vreden svojega denarja tako da kar vzami se splača...

brobida10 ::

OK hvala vsem!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafiko kupiti do 5 tisoč-rabljeno

Oddelek: Kaj kupiti
391780 (1196) krho
»

Koliko so danes vredne GF 4200Titanium?

Oddelek: Kaj kupiti
432024 (1341) sid911

Ocenite mi graficno (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
2309422 (7663) OwcA
»

Katero grafično kartico naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704774 (3955) ross|e20
»

Ati radeon 9200 - tak nateg da ni res...

Oddelek: Strojna oprema
272087 (1223) cpu

Več podobnih tem