» »

Program, podoben Dev cpp, le da bo delal

Program, podoben Dev cpp, le da bo delal

c0dehunter ::

Ali veste za kakšen program za c++, ki je podoben Dev cpp, vendar ne prevelik (do 20mb).
Preiskal sem ves gugl, pa nič. console compilerje pa ne rabim.
Hvala
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Brilko ::

Zaka pa dev c++ ne dela? |O

c0dehunter ::

http://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=174461#neprebrano

Sploh nima vključenega compilerja.
Pa sploh se ga ne da inštalirat v C:\Program Files\. Kr neki program :\
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Brilko ::

Men dela od kar ga uporabljam BP in mi je ql program za preproste programčke.

OwcA ::

Razmeroma "trotl ziher" so razvojna orodja kot je MS Visual Studio ali Borland C++ Builder. Je pa problem, da kar nekaj stanejo (če si študent in hodiš na "pravi" faks, lahko MS-ove izdelke dobiš preko MSDNAA).

Zakaj sploh delaš v C++, bi ne bil morda boljša izbira kakšen skripten jezik? Recimo Python.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

snow ::

Lepo downloadaj še 1x zadevo, pa instaliraj v default dir.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

MasterBlaster ::

Trenutno najboljši free IDE za C++ je sigurno Visual C++ Express. Res da je zaenkrat to še beta 2, samo kolikor sem probal, deluje brez problemov.
Tk je pa pika .

Nerdor ::

Ko bo pa original, (ahem ne več beta 2) bo pa ta Express zadeva koštala $49. Drugače sem izvohal IDE tako za Windows kot Linux (predvsem je za slednjega namenjen) imenovan Ultimate++ (nekaj screenshotov)
... for lifetime!

veteran ::

Sploh nima vključenega compilerja. Pa sploh se ga ne da inštalirat v C:\Program Files\. Kr neki program


Primky, devc++ je le IDE, za compiler pa uporablja mingw (gcc). In ker
GNU programi niso navdušeni nad presledki v imenih datotek, ga nihče pri zdravi pameti ne bo tlačil v program files. ;)

In kaj je narobe s console compilerji? Uporabiš katerikoli editor, ki zna obarvat kodo, pa je. Če se šele učiš, kot praviš, ti ne bo škodilo, če za začetek prevajaš takole:

gcc -Wall test.c -o test.exe

Ko boš imel source v več datotekah, boš pa napisal makefile.

RTFM. >:D

Seveda pa lahko kupiš kaj Mikromehkega, če bi rad samo F9 pritiskal.

Gundolf ::

Tudi tale 'free' IDE od MSa meni ni videti free. Piše da po 30 dneh IDE crkne in ti ostane le command line.

Boljše text editorje se da tudi nastavit, da ko pritisneš tipko F9 poženejo recimo make, tako da se tudi to da znotraj editorja in res ne rabiš IDEja za drugo kot debugiranje in morda lažji dostop do helpa ter lažje upravljanje s projekti. Pa še to prednost imajo taki editorji, da so ponavadi boljši (glede editiranja) oz. vsaj bolj nastavljivi od tistih v IDEju.

mercury ::

Kar iščeš je Code::Blocks
Je GPL IDE za C/C++, uporabolja pa MinGW / Microsoft C++ Toolkit / Borland C++ / Digital Mars / Open Watcom compiler-je. Pisan je s wxWidgets in je cross-platform(Win/Lin, za Mac pa nisem siguren). Text editor je Scite (integriran). Trenutno ni boljšega free IDE-JA.

Visual C++ Express pa je free samo dokler je beta. 7. Novembra izide non-beta in bo stal 49$.

NoUse4AName ::

koliko sem probal code::blocks mi je bil precej beden. GUI je zelo čudno narejen in tudi ni skupaj spravil makefila za moj projekt, ki bi se prevedel, dev-c++ pa je. Obadva sta pa precej slaba.
Možnost je tudi eclipse + cdt plugin. Je kr vredu zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C programiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14126730 (17026) amacar
»

C++

Oddelek: Programiranje
121587 (1431) boogie_xlr
»

[C++] Borland compiler

Oddelek: Programiranje
141756 (1488) Gundolf
»

[C++] Kateri C++ IDE je najbolj osnoven?

Oddelek: Programiranje
212199 (1644) sid_dabster
»

razvojno okolje za c++

Oddelek: Programiranje
71035 (886) boss-tech

Več podobnih tem