» »

zanič grafična

zanič grafična

Jan987 ::

Kupil sem rabljeno grafično. prodajalec mi je zatrjeval po telefonu da je grafična brezhibna in da ima še garancijo in račun ki ga bo poslal zraven.

Dobim paket v njem pa le grafična in driverji. Grafično vstavim in se mi sprva dela, potem pa po nekaj časnem igranju iger neha d delati. piše kot da je nujna napaka in da se je igra morala zapreti. probam z drugimi driverji (najnovejšimi od atija pa je delalo dann ali dva bp pa zopet isto). instaliram omega driverje in še vedno meče ven. to se dogaja vse pogosteje. prej je bilo to vsako uro sedaj pa je to že vsakih 15 minut. Poklical sem ga in mu rekel da naj mi pošlje račun in garancijsi list in je rekel da ga bo poslal. ker ga v enem tednu nisem dobim sem ga zopet klical a se mi ne javi. Imam sicer njegovo telefonsko številko in naslov. Kaj mu lahko naredim oz. kaj naj naredim kartici da bo delovala?

če kartice ne bom mogel popraviti (po nekaj instalacijah windowsov in novih driverjev sem že čisto obupan in sem 100% da je kartica zanil) KAJ MU LAHKO NAREDIM IN KAKO NAJ DENAR PROBVAM ISTERJATI NAZAJ?

Sami ::

Kaj pa kupuješ stvari po pošti...jaz najprej stestiram stvar, sam si kriv...

Kaj lahko narediš? Lahko se enostavno zapelješ do njega in se pomeniš z njim zlepa ali zgrda.
Drugače pa preveri, kaj bi bi bilo z grafo narobe (pregrevanje, fizična poškodba, kondenzatorji...) in jo poskušaj popravit. Grafe popravljajo tudi pri AGT computers.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

na grafi ni fizično nič zanič pa tudi pregreva se ne (40stopinj) enostavno samo meče ven kot da bi se driverji kar na enkrat izklopili oz. kot da bi nehali delat. Javi se mi tista napaka ki te potem vpraša ali želiš poslati pismo miceosoftu. naslov napake pa je da se je program moral zapreti.

KraP ::

Pomojem ni grafa, lahko je napajalec in ko se malo bol segreje .... imas navit sistem? za kiro grafo sploh gre??

Jan987 ::

gre za grafo in sistem v podpisu.

Bom probu še na drugih igrah ampak pomoje bo isto

Sami ::

Lahko, da je res napajalec ker imaš 300W NO-NAME, probaj kakšen drug napajalnik in poročaj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

kakšnega pa mi predlagate?

zdej sem mal brskal po netu in dal še en vent na vrh samo dvomim da bo kej ker sem že tolkrat probavov.

Sami ::

Najprej probaj, če je napajalnik sploh vzrok za napako. Drugače pa priporočam LC Power 550W, ki je majka za tale denar.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

ja zdej ko sem dal še vent gor. sam sem igral ma of valor 45minut pa mi ni vn vrglo pol pa sem še batlefield 1942 igrat pa mi po 15 minutah vrže vn.

A je mogoče še kje napaka?

kako naj preverim čeje napajalnik zanilč?

Moonman ::

A ti napako javi VPU recover ?


Sami ::

kako naj preverim čeje napajalnik zanilč?

Sej ni zanič, lahko da je prešibak, ker je No-name in ni kvaliteten. Probaj kakšen drug močnejši napajalnik in boš videl, če je to vzrok.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

ali bo vredi če na en napajalnik priklopim samo plato na drugega pa diskovje, cd-rom, in disketar ter ventilatorje?

Jan987 ::

napiše mi: program se je moral zapreti. opravičujemo se vam zaradi neprijetnosti. Ali želite poslati pismo microsoftu?

Moonman ::

Probaj dati agp na 4x.
Jaz sem imel nekaj časa nazaj probleme z enako grafično in je to rešilo problem.

300W noname napajalnik bi moral ta sistem poganjati brez problema. Nekaj podobnega sem jaz gnal z 230W napajalnikom.:D


Sami ::

300W noname napajalnik bi moral ta sistem poganjati brez problema. Nekaj podobnega sem jaz gnal z 230W napajalnikom.

Ja, bi moral. Frend pa še skoraj pol šibkejšega ni mogel poganjati z No-name 250W napajalnikom.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

no to da sem nastavu na afp 4x ni pomagalo.

A probam z dvema napajalcema?

Sami ::

A probam z dvema napajalcema?

Raje probaj z enim poštenim napajalcem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jan987 ::

aha. kaj pa bi bilo lohk še narobe razen napajalca?

Kje se najceneje dobi LC 550w ali 420w?

pinx ::

jaz sem svojega kupo tukaj...

Jan987 ::

najcenejše je v mimovrste in v funtechu. Ali bi bil lc 350w dovolj?

Dr Evil ::

Verjetno se ti grafa al procesor pregreva.Poglej če so sta oba dobro s termalno pasto namazana.


Poskusi grafo še downclockat.

Jan987 ::

oboje je original. Procesor je na dnu hladilnika mlačen oz. se vročine ne zazna, kartica pa je rahlo vroča. Temperatura na socketu procesorja ob full loadu ne preseže 45 stopinj grafični procesor pa prav tako ne preseže 50 stopinj.

Dr Evil ::

Si stestiral RAM?Poskusi z Memtestom.

Jan987 ::

ram je OK!

Dr Evil ::

Grafo preizkusi na prijatlovem računalniku.

Jan987 ::

NO ZDEJ SEM UGOTOVU. Z igro s katero sem testirov je blo neki narobe, zato ker sedaj sem še 1,5 ure špilat men of valor ki je igra taka da ima priporočene zahteve skoraj take kot je moj comp pa je vse delalo brez problema. sam kaj bi bilo lahko narobe z igro?

pinx ::

corrupted files?
crc?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 4870 x2

Oddelek: Strojna oprema
483943 (3402) Robert_S
»

nakup geforce 7600

Oddelek: Pomoč in nasveti
19801 (801) nitro2
»

Pomoč pri GIGABYTE 6600GT AGP 8×

Oddelek: Pomoč in nasveti
91073 (900) _eddy_
»

Nova graficna-po 10 minutah igranja zmrzne

Oddelek: Strojna oprema
141305 (1023) Geo
»

2 napajlnika v 1 plato.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
251815 (1511) T0RN4D0

Več podobnih tem