» »

Visoka temp procesorja pentium 3.0

Visoka temp procesorja pentium 3.0

jurica ::

kako naj znižam temp procesorja 3.0 prescott in mogoče še celega sistema? Imam že dva ventilatorja 80mm (spred zad) od zalman. Med polno obremenitvijo se temp. povzpne tudi do 69 C. V idle pa okrog 50C.

Petermaj ::

koliko časa se ti to že dogaja?
ali si kaj spreminjal v nastavitvah?

jurica ::

Kupil sem nov procesor. Prej sem imel P4 z nižjo frekvenco. Mogoče bi moral zamenjat originalen BOX hladilnik? S katerim?

Petermaj ::

mislim da originalni hladilniki niso dovolj za novejše procesorje. ali imaš kaj navit računalnik? probaj kak od PC Cooler-ja. mogoče če zamenjaš napajalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Petermaj ()

Good Guy ::

če ej prescott je to skor normaln
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kozi ::

Če boš nabavo zalmana CNP7000A-AlCU 5-10c manj,pa tudi slabo ohišje prida kakšno stopinjo.

Imam tudi 3.0 prescott ide38C max ob.55C

jurica ::

Ja, je prescott, sam moti me, ker mi pri še ne čist polni obremenitvi se vključita še ostala dva ventilatorja na 100% in ne pomaga. Samo hrup se s tem še bolj poveča. Nisem pa zagret za vodno hlajenje. Kaj predlagate? Kakšno vlogo pa ima pri temperaturi napajalnik? S tem bi lahko znižal hrup, ampak samo od napajalnika.

Jan987 ::

če je napajalnik zelo vroč potem greje celo ohišje in vse kar je v njem.

kakšen pa imaš sistem in kakšen napajalnik?

kozi ::

Tudi grafična vpliva na teperaturo sistema.
Radeon 9600pro zamenjana z radeon 9800pro ca.5C več.

jurica ::

Napajalnik je tipski, Macron Power output 300W max .
Grafična je na dotik vroča.
Res imam midi ohišje. 2 Hard diska, katera sta tudi zelo vroča.

Petermaj ::

jaz imam tud namen zamenjat hladilnik na cpu-ju.
imam prescott 3.2 in se res greje.
kaj ta zalman CNP7000A-AlCU je res dober nakup?
koliko je tiši od osnovnega hladilnika?

kozi ::

Zalman je dost bol tih od original hladilnika plus tega še zraven dobiš regulator obratov.

jurica ::

kaj pa ker drug model?
ali so vsi zalman boljši od osnovnega?
kaj pa napajalnik, koliko je tišji (v mislih imam tako imenovane "silent") od osnovnega.
ali se ti napajalniki tudi manj grejejo kljub večjim Wattom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurica ()

Jan987 ::

pr e-misiji majo en glih tak hladilnik k je zlman sam da je 1cm manjši pa čist bakren, zraven dobiš še regulator obratov cena pa je 6,5k sit ker če maš manjše ohišje ti zalman ne bo šel not (tko k men)

jurica ::

Med omenjenima hladilnikoma vidim razliko samo po višini. To mi pa ne dela problema. Kateri ti ni šel not? Zakaj? Kakšna je razlika med CNP7000A-AlCu BOX in CNPS7000B, saj si slednega mislil ali ne?

kozi ::

Napajalniki se naj bi greli glede na obremenitev torej 300W bolj kot 500W.
Zalmanu pa je lahko kaj napoti naprimer napajalnik.

jurica ::

Namen imam zamenjat napajalnik z LC6550 ali LC6420, katera sta enakih dimenzij kot ta ki ga imam sedaj not.
Naredil sem tudi maketo hladilnika Zalman CNP7000A. In mi do napajalnika ostane po širini še 9mm. Samo ne vem, koliko bom s tem znižal temperaturo in pa hrup v računalniku. Če imam odprto stranico računalnika mi pri polni obremenitvi ne preseže 60C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurica ()

Jan987 ::

ja sej so vsi napajalniki standrdni in enakih dimenzi. razlika je samo to, da bo močnejši manj obremenjen in se bo manj grel, poleg tega pa še tisti lc-ji, ki imajo 120 ali 140mm napajalnik vlečejo zhrak iz ohišja 8tudi drugi ga samo te imajo obrnjen napajalnik na dol ki srka zrak ven) in se to tudi nekaj pozna pri temperaturi procesorja

jurica ::

to sem tudi sam prebral. Kako je pa v praksi? To me najbolj zanima. Hotel bi primerjat čimveč mnenj uporabnikov, ki že imajo te napajalnike in pa hladilnike Zalman.

kozi ::

Glej imam P4 3.0 prescott,zalman CNP7000A-AlCu,LC6550 ampak pika na i pa jebila zamenjava ohišja.
Midi ohišje za ful tower ohišje z 2x120 ventilatorjema

jurica ::

To me pa res zanima. Kolikšna razlika je bila pri zamenjavi napajalnika, potem hladilnika in na koncu še ohišja?
Prosim, opiši mi bolj podrobno.

Petermaj ::

mene pa zanima, koliko je visok ta ZALMAN CNPS7000 od spodaj pri samem procesorju, ko se razširi?

kozi ::

Hladilnik 6-12C
Ohišje 4-8C
Napajalnik 1-2C

jurica ::

kaj pa hrup? koliko je sedaj tiši? predvsem me zanima zvok napajalnika.
Ali si zamenjal vse naenkrat ali po delih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurica ()

kozi ::

Hladilnik sem menjal že prej s tem sem kar precej zmajnša temperaturo procesorja in tud hrup.
Original box ventilator ja namreč kar naprej laufal na ful obratih(raketa).
Napajalnik in ohišje sta bila menjana istočasno.
Napajalnik je v principu skoraj neslišen sedaj je najbolj slišen ventilator s prve strani ta ki vleče zrak v ohišje.

jurica ::

zanima me, kakšna bi bila razlika pri zamenjavi samo napajalnika in hladilnika ne pa tudi ohišja? Kot si napisal za napajalnik samo 1-2C in za zamenjavo ohišja 4-8C. Kako si to ugotovil ali so to samo ugibanja, kaj koliko?

Jan987 ::

odvisno kakšen hladilnik boš kupil. Pri napajalniku se ne bo poznalo veliko pri hladilniko pa lahko tudi do10 stopinj

kozi ::

Pri napajalniku so v principu samo ugibanja,ohišje pa je preverjeno sem en drugi sistem premontiral iz midi v ful tower ohišje.

Jan987 ::

al pa če nabaviš pa 120mm ventilatorjev in jih namestiš na ohišje pa se bo tud full poznalno. Preverjeno!!!

jurica ::

Sprašujem zaradi tega, ker za ta napajalnik LC6550 pravijo, da ima ventilator na spodnji strani ohišja znotraj računalnika in da ima nalogo "posesat" vroč zrak iz ohišja. In mi ne gre v glavo, da je razlika pri zamenjavi samo 1-2C. Ali si imel pri zamenjavi ohišja pri prejšnjem tudi vgrajen kak dodaten ventilator? Jaz imam 2x80mm od Zalmana, ki delata do 1800 obratov/min pri segretem računalniku in se precej pozna, če jim znižam obrate, ko je računalnik polno obremenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurica ()

kozi ::

Sem montiral LC6550 v midi ohišje notri je bil procesor celeron 2,0 zato nisem kontroliral temperature
ampak mislim da ni bilo več kot 1-2C razlike.
Kišta ni imela dobenega dodatnega ventilatorja zato je možno da bi z ventilatorjem ki piha od spredaj not v ohišje dosegel boljši rezultat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samodejno ugašanje PCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6949 (874) solatko
»

ATHLON 3200 XP HLAJENJE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141480 (1332) MIREL
»

Tezka odlocitev?

Oddelek: Kaj kupiti
331870 (1279) mujo123
»

AMD Duron 1300 Odviti !?

Oddelek: Navijanje
211196 (918) Daedalus
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241899 (1358) js

Več podobnih tem