» »

[W2000] Routing and Remote Access

[W2000] Routing and Remote Access

pblaz ::

Torej, imam težavo, kako vzpostaviti eno mašino (w2k server) kot router. vezava je sledeča: modem ADSL - mrežna 1, mrežna 2 - klient (crossover cable).
V Routing and Remote Access nastavim, da je mrežna1 kot public adapter in mrežna2 kot lokalni, prek katerega klienti v mreži dostopajo do neta. V teoriji bi morala zadeva delat, v praksi pa ne dela. Za povezavo z adsl je uporabljen raspppoe, ip naslov je statičen. pozna kdo kakšna navodila za vzpostavitev te povezave ali kaj podobnega. za odgorove se lepo zahvaljujem.

če pa se bo naše kakšen šerif, ki mi bo dal link do googla, bom poskrbel, da bo v roku enega tedna ostal brez nosu.

Mavrik ::

A brez nosu? Poleg tega da lahko pogooglaš pa te bo prvi zadetek popeljal na to kar iščeš, maš še tudi članek na samem slo-techu, katerega si je očitno tvoja lena rit pozabila pogledati. Potem boš še pa grozil :\
The truth is rarely pure and never simple.

Matri[X] ::

Mavrik: Na Slo-Techu ni nobenega članka na to temo. Je samo sheranje povezeve z ICS.

pblaz: V RRAS moraš dodat NAT funkcijo (kar si najverjetneje že naredil) ter notri dodat mrežno za lokalni konec ter PPPoE povezavo. Za lokalno mrežno nastaviš, da je povezana na lokalno mrežo, za PPPoE pa da je priklopljena na Internet.

To je na kratko. Za bolj podrobnejša navodila pa počakaj na moj članek, ki bo najverjetneje spisan do konca avgusta.

pblaz ::

mavrik: si nisi mogel kaj, a? takoj je treba bit pameten in se je treba it oglasat, tud ce nimas pojma in ne locis NATa ter ICSja.
matrix: to sem ze naredil, ampak vseeno hvala. danes niti nisem bil pri serverju, bom pa jutri in bom se malo "sprobaval"

..... pa jst sm reku cloveku, da damo linux gor ;(

Microsoft ::

Ce jst prav razumem, ADSL dela in iz serverja se da pridit na internet? Tezava pa je potem samo v tem, da clienti ne pridejo skoz router (Windows 2000).

Poskusi pingat obe kartici Windows 2000 iz clienta, ker mislim da morajo obe "odgovorit" nazaj.

Matri[X], a mislis, da se more tu zraven dat nek vnos (pozabil ime), ki potem nekaj vse requeste posilja na broadcast? Nekaj tako, da je ip 0.0.0.0, subnet mask pa 255.255.255.255. Bi to tu kaj prav prislo?

Ok, kle je pa se moja stara tema, podoben problem: Win2kAdvSer; kako z RRAS-om nastaviti deljenje ISDN povezave?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Microsoft: misliš vnos v routing tabelo? Ta se v W2k3 doda avtomatsko, v W2k pa ne vem, ker jih že dolgo časa ne uporabljam več.

Vsi IPji so zajeti v naslovu (IP: 0.0.0.0, netmask: 0.0.0.0). Netmaska 255.255.255.255 pomeni samo 1 IP naslov.

Microsoft ::

Ja, prav mas. 0.0.0.0 je prav.

Drgace pa v Win2k pod Static Routers vneses ta vnos. Za Win2k3 pa nevem, ker jih se ne uporabljam.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pblaz ::

zadevo mi je uspelo vzpostavit. hvala vsem za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 routing dveh mrežnih kartic

Oddelek: Omrežja in internet
61529 (1425) Spc
»

USAIP

Oddelek: Omrežja in internet
302834 (2250) Pesimist
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303131 (2255) just_a_cook
»

vista in dve mrežni kartici - problem

Oddelek: Omrežja in internet
62364 (2190) sosko1
»

"sesuta" mreza v Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
81724 (1625) lopov

Več podobnih tem