» »

Kateri brskalnik uporabljate?

Kateri brskalnik uporabljate?

«
1
2

mtosev ::

Kateri brskalnik uporabljate?

Jaz Mozilla Firefox. ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

korenje_ver2 ::

telnet

Poldi112 ::

Nov dan, nova tema o brskalnikih.
Ceprav ne vem zakaj je potrebna, ker itak vsi vemo da ga ni cez firefox (za browsanje, pri virusih / reklamah je konkurenca boljsa).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bluefish ::

Poldi112 se popolnoma strinjam.

sash ::

Primarno Safari, občasno Firefox
--------------------
Think different...
TOROiD Group

OmegaBlue ::

V trenutku ko se tole spremeni v flamewar gre pod ključ.

Me že mika da bi zdej zaklenil.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Kami ::

Moox Firefox (v bistvu malo spremenjan firefox)

profii ::

opera mi je bolj ušeč of FF.

Sami ::

Uporabljam IE, naložene imam tudi vse popravke in Notron System Works 2005, še nikoli nisem imel problemov.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

Uporabljam FF. :)

It's simply the best.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ill_nino ::

Firefox

Razlogi:

-enostavnost
-preglednost
-brezplačnost
-dovolj dobra podpora css-ju in ostalim webDesign zadevam
Are you crazy?
Yes sir!

strictom ::

Enostavnost? Preprostost? Pa daj ne me zajebavat :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

64202 ::

Voltmetr na ethernet kablu. Ce bi bil stromar, bi se pa se kej bolj kunstnega spomnu :)
I am NaN, I am a free man!

korenje_ver2 ::

itak da je IE najbl enostavn in najbolj podprt brskalnik. pa se hiter je. firefox nima nic boljsega razen tiste tabe za okna, vendar je windows ze naredil dodatek za svoj IE, ki tudi to omogoca.

mile ::

Konqueror, na winsih Firefox + MyIE2

mtosev ::

Jaz se rabim Microsoftu zahvalit da sem začel Firefox uporabljat, ker je tak slabo delal, se rušo,.... :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OmegaM ::

Sem kar navajen na IE, ni me nic drugo navdusilo.

Navada je zelezna srajca al kak gre oni rek ane:D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Meamoto ::

Firefox, v glavnem zaradi tab funkcije, in ker sem prelen da bi se navajal na kaj drugega.. :D

Kar pa se same varnosti v primerjavi z IE tiče, pa sploh ne bom komentiral.

OldSkul ::

Firefox je moj primarni brskalnik, pravtako ga uporablja moj fotr, sestrična. Vsi samo zaradi tega, ker sem jim jst to priporočil.

Utk ::

Jaz tudi nism imel problemov dokler sem uporabljal IE, potem ko sm šel na FF sem pa opazil, da sm jih imel prej ful. Pa ne samo direktno z IE, ampak še drugačne. Od takrat ko imam FF mi še na misel na pade, da bi moral kdaj na novo naložit windowse. Prej je blo to skoraj nujno vsake pol leta. Naklučje? Po moje ne. Se sliši kot zanič reklama:)

Azrael ::

MyIE2 na IE5.5

Ima vse kar dobrega ponujajo IE alternative (tabi, pop-up blocker. mouse gesture...), obdrži pa hitrost in stabilno delovanje IE, kar pri alternativan žal še prevečkrat ni pravilo.
Nekoč je bil Slo-tech.

krisspace ::

opera

Tody ::

heh keri smehi... Vi niti približno neveste kako FF lahko rata močno orodje? Pokažite mi dodatek za IE kjer lahko validacijo strani pregledaš, mogoče RSS novice v sys tray, NE? mogoče vreme ? Hmm bi lahko dobil vsaj preobleko ? Mogoče pošten download maneger ?

Omega bo reku da flejmam ampak ne...

korenje_ver2 ::

IE je narejen za prikazovanje internetnih strani, ne da ti kaze vreme pa uro pa novice pa kaj vem kaj se...
zaradi tega je tudi tako dober, ker je enostaven in hiter.

Dr_M ::

IE strani prikazuje najpocasneje od vseh browserjev kar jih obstaja.
se pa hitr zalaufa, to je pa tut use.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

veteran ::

Firefox, K-meleon, IE (ta sme le na localhost, v testne namene;)

Azrael ::

Dr_M hja pri meni je FF precej počasnejši od IE ali MyIE2. Res imam zelo star comp, toda samo zaradi brskalnika ga že ne bom menjal.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tody ::

Hehe :) Sej ko enkrat mozilo spraviš v tek dela enako hitro ...

crazyatos ::

mozilla
crazyatos

Poldi112 ::

Ce se ti sistem ali browser pogosto usuva je pomembno da se hitro zazene...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Firefox downloads: 75359742
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Azrael ::

Sicer me čisto nič ne briga, ampak kaj eni počnete s compom, da se vam Windows OS sesuva ali zariba po parih dnevih, tednih ali neverjetno mesecih8-O ? Ne vidim druge razlage, kot da gre za problem med stolom in tipkovnico ali zanič ali preveč navit HW.

Meni Win98 (baje so itaq čisto zanič) dela od 2.3.2003, ko sem dobil nov disk. Blue screen dobim takrat, ko mu prezgodaj vzamem kakšen CD ali DVD, drugače pa mi pomodriti ta Windows nekako ne uspeva:\... Prej sem 3 leta imel Win95 brez reinstalla. No mogoče je pomagalo, da sem prve korake na netu naredil na compu v knjižnjici, kjer je Radix kartica reševala probleme.

@Tody:

Ne razumem zadnjega dela tvojega posta najbolje. Jasno so taki dodatki za IE, še prehitro jih dobiš s klikanjem Yes, ko zraven piše xyz zagotavlja, da je vsebina varna, pač 99.9999....% sodijo pod rubriko ad&spy ware. Ali naj to razumem, da ima take reči FF že serijsko?! Upam, da se motim.

@mtosev:

Število downloadov ne pomeni nič. Tudi moji DL FF so vmes, samo jaz sem FF zbrisal z diska v roku nekaj dni ali ur, ker mi ne odgovarja, zakaj sem zapisal zgoraj. Istočasno pa tudi nekdo, ki mu FF leži, lahko inštalacijo zapeče na CD in tako razširja. Več povedo logi raznih strežnikov, kjer se potem vidi koliko ljudi konkretno uporablja kateri brskalnik.
Nekoč je bil Slo-tech.

mtosev ::

Kaki sistem maš?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Azrael ::

mtosev, misliš to zame?

6 let nazaj bi bil špica...

C366@550MHz, 256MB, 30GB disk, R7000 64MB, BX 133 RAID plošča...
Nekoč je bil Slo-tech.

riba43 ::

Konqueror, seveda v Linuxu, občasno pa FF, tudi v Linuxu. Včasih, v Win xp pa samo FF.

Highlag ::

Firefox. Že več kot 1 leto. Prej sem pa Mozillo.

Še prej pa IE. Ukinil sem ga par let nazaj, ko sem našel "legalno" naložene ene programčke za katere sploh nisem vedel, da sem jih naložil. Sicer so se lepo odstranili, samo vseeno.
Never trust a computer you can't throw out a window

mtosev ::

@Azrael

Nisem presenečen da slabo FF dela, ker je priporočen PIII 500 CPU.

Nebi škodla nadgradnja.

Minimum Hardware

* Pentium 233 MHz (Recommended: Pentium 500MHz or greater)
* 64 MB RAM (Recommended: 128 MB RAM or greater)
* 52 MB hard drive space
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Kami ::

Še uporablja kdo Moox Firerefox?

kao modificiran FireFox, da se hitreje zaganje itd.

Saj se malo pozna :)

iggy ::

Uporabljam Firefox. Zakaj?

-hitrost
-preprostost
-VARNOST
-mogoče ga je prilagoditi po želji
Hey, you're fat!

DOOM_er ::

Firefox
-itak vemo usi zakaj
Robots will steal your job. But that's OK

Reanimated ::

Internet Explorer by Microsoft :| Bom ostal še pri njem, bom potem mogoče prešaltu. Pa še tisto v kakšno opero.
im freakZ

OmegaM ::

Tody, ne bomo nic rekli, ampak samo pravim da mi je IE boljsi, pac ker sem navajen na njega:D
Sicer sem ga ze neki imel pa me je neki zajebaval.
Pa cist dovolj mi je msn ie.

Jaz pac ne rabim ostalega8-)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Microsoft ::

Preizkusil ze Opero in FF, ampak se mi zdi samo nalaganje strani nazgravzno, nic ni boljsega, da bo cas zrtvoval in se zajebaval z ucenjem neke odvecne navleke.

Internet Exlporer 6, firewall, AntiSpyWare, vklopljen Automatic Updates. To je vse, kar rabis.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

> Meni Win98 (baje so itaq čisto zanič)

Meni so skoraj dnevno bsod-ali, potem sem pa dal gor NT4 in so problemi magicno izginili. Verjetno imas samo sreco, ne poznam skoraj nobenega, ki ne bi klel win98 :))
I am NaN, I am a free man!

mare7 ::

firefox

Tody ::

Azrael

Na čem si ti ? JEST BI BIL TUD RAD !!! Govorimo o dodatkih ki jih je sprogramiral folk in so več ali manj uporabni...

In unih drugih dodatkov ne dobiš, razen kakega popunder okna... Za več inoformacij...

Utk ::

Internet Exlporer 6, firewall, AntiSpyWare, vklopljen Automatic Updates. To je vse, kar rabis.


S firefoxom ne rabiš nobenga antispyware. Razen če hočeš komu dokazat da res nimaš nič gor. Kar je težko verjet nekomu z IE:D

Azrael ::

@mtosev:

Kot sem že rekel, samo zaradi brskalnika ne bom šel menjati komponent. Hočem tih in hladen comp. Sploh ob dejstvu, da mi njegova moč zadostuje (ne igram današnjih iger).

@64202:

Si namestil na Win98 IE6? V knjižnici imajo ravno tako Win98 in je bilo vse OK, dokler niso namestili še IE6, baje pa so težave tudi če nameštiš nekatere vezije Acrobat Readerja. Namestitev popravkov pa običajno res samo sesujejo vse skupaj, to pa drži.

@Tody:

Hecal sem se..., ja so (free in varni) dodatki tudi za MyIE2 (vreme, listnica, search bar..). Namesti si ga pa poskusi, ne branim nikomur. Jaz uporabljam verzijo 0.9.27.68, ker imajo novejše verzije imenovane Maxthon težave z IE5.5.

@CrniE:

Hmm, to govorim iz lastnih izkušenj, po tistih par urah, kar sem uporabljal FF, sem pognal Spybot 1.4 (sicer je beta) in je našel kar dosti neprimernih cookijev povezanih s FF. Pred namestitvijo FF sem jasno pognal Spybot in ni našel nič, ker sem se hotel prepričati kako (ne)varen je FF. Poleg počasnosti (vzrok št.1) in občasnega svojeglavega (ne)prikaza kakšne strani je to zaključilo kariero FF pri meni, slednja dva problema mu odpustim, ker so iste težave tudi z drugimi brskalniki, počasnosti delovanja pa nekako ne.
Nekoč je bil Slo-tech.

gzibret ::

Avant Browser. Zakaj? Ker internetni naslov skopiram v clipboard, pritisnem shift+ctrl+n in odpre se mi taprava internetna stran v novem oknu.
Vse je za neki dobr!

apachee ::

IE : Ga mam IZKLJUČNO zato, ker je naložen po defaultu. NIKOLI ne rabim, ker so totalna jeca! Raznorazni popups, pa hotbari, pa ne vem katera še šara in ... Če kdo ve kako se ga znebim ...

FF : Ga mam le kot nadomestilo za IE. Za tiste strani ki se mi v Operi ne naložijo pravilno. Je počasen in dolgočašen.

OPERA !!! : The best browser ever made (for me). Hiter, zastonj, zelo uporaben in še in še in še ....
You can't win without The Finn!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriško ministrstvo za domovinsko varnost odsvetuje uporabo MSIE (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
937058 (6804) OmegaBlue
»

Maxthon 1.1.067 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
786745 (6657) Matev
»

Brskalnik! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
726609 (5349) nere
»

Nova anketa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
1209600 (9600) moj_nick
»

Internet Explorer stopa na pota združljivosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
182483 (2483) CaqKa

Več podobnih tem