» »

Povezovanja modema

Povezovanja modema

konstrukter ::

Pozdravljeni,

se opravicujem, ce sem zgresil sobo....nov tukaj(bolj ali manj)
Pred priblizno 1 mesecem so mi prikljucili Adsl. Vse deluje ok, problem imam le pri povezavi modema(westell) z omrezjem. Namrec, ko modem izgubi elektricno napajanje, traja povezava od 5min do celega dneva. Priblizno 100x sem klical na 116(telekom prijava napak), pa ne pomaga.
Ce ima kdo kak predlog, prosim na dan z njim...(ce me kdo resi teh muk, mu z veseljem castim pir)

Lp

p.s. stran je prva liga!

bkreutz ::

jst mam tut adsl in mi njegov modem (ne vem točno ker, gratis v paketu zraven) čisto lepo dela. res pa je, da ga je treba vsak mesec resetirat (preprosto ven iz el.omrezja pa nazaj not) ker ne deva več povezave. mi pa laufa na ruterju, tako da je u bistvu skos povezan.

kako to misliš, da ti traja povezava od 5min do ceu dan? hvala bogu da ti traja, a ni to ql al kaj? ne štekam...

drgač pa tiste številke so bul na podnu; jst sem klicu od siola cifro (ker mam prek siola) - če so mi loleki kable narobe stisenli, pa ni čudno da ne dela pol - pa niso neč neč neč pomagal....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bkreutz ()

konstrukter ::

Nism dost natancn opredelil problema...
Am mislm povezovanje modema, se pravi, ko modem izgubi napajanje(iz kakrsnega koli vzroka), traja 5min - cel dan, da lahko zazenem net.

bkreutz ::

men to nardi router (on je skos povezan z modemom) avtomatsko in tud ko ga resetiram mam zmeram(!!!!) po dveh minutah sigurno nazaj net.

če maš router pol je verjetno kakšna nastavitev noter v njegovem setupu narobe.

če pa nimaš routerja in kličeš čez windowse (dial up varianta :) ), ka ti pa pol napiše?

konstrukter ::

Win :)

error 678.....sam ne pomaga, ko ga resetiram oz. iztaknem iz napajanja in spet nazaj prikljucim.

bkreutz ::

to je krnekil. jst mislim da je fora u driverjih, al maš pa kak virus oz. kej podobnega. tko bom reku; če ti ne bo delal s tanovimi dirverji poklič pomoč naročnikom (ne telekoma, tist ker je tvoj ponudnik, ala siol, telemach,...) in ze zbuni. dau si ful keša da ti prklopjo pa itak plačuješ in če ne dela ti morejo BREZPLAČNO poslat enga serviserja, ki ti more to tko naštimat da laufa. ker lahk je full stvari, lahk se modem pregreva, lahko je spljoh pokvarjen, lahko ima kabel slab kontakt, lahko da je kej v omarici, ... u glavnem : ONI TI MOREJO TO ZRIHTAT IN TO ČIMPREJ. Pa predlagam da poleg klica napišeš še pisno reklamacijo (imaš pač neko uradno formo) in jim jo pošlješ.

konstrukter ::

Glede modema, ne more bit, ker mi je prisel tehnik s telekoma, pa sva probala najprej 5 callisto modemov, pol mi je pa westell-ovega pustu, ker je se najbols delal. Je pa hec v tem, da je teden nazaj vse delovalo odlicno. Kadarkoli sem hotu sem loh priklopu.
A ni pri kablu, da al dela, al pa ne sploh?
Tko, da vsaj js mislm, da je problem pri telekomu (njihovih nastavitvah v centrali). Klical sem kakih 50x na 116, sam ni nc. Na siolu mi pa recejo, da naj telekom klicem...
Zgleda, da bo najbols, da si ups kupim....

bkreutz ::

hehe, ne vem če ti bo kej pomagal. men včasih, tut k ne zmanjka elektrike, kr vrže ven in morem resetirat (to tko na kak mesec). sam sej pravim, men skos laufa ker mam router.

pr kablu je pa tako, če je slabo stisnjen (uni "doma" narejeni) lahko enkrat dela enkrat pa ne, odvisno od stika. če pa kabel velik ven devaš pa noter pol pa še prej.

res ne vem, ka bi še lahk blo

konstrukter ::

Hm, kabel je "ta doma" narjen, se clo je iz treh delov:D (stukan 2m na 15m):D Ej grem js kupit novga, skodet ne more.
Ej hvala zaenkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostali modemi za ADSL iz tujine

Oddelek: Omrežja in internet
191202 (898) zu_dre
»

WESTELL serija LiteLine 6100 - NOVI SIOLOV MODEM

Oddelek: Omrežja in internet
211765 (1234) ferjan
»

SiOL (&Telekom) sprenevedanje in norčevanje

Oddelek: Loža
181634 (1124) Brane2
»

modem adsl callisto821

Oddelek: Strojna oprema
81289 (1171) Paramedic
»

ADSL problem (telekom)

Oddelek: Omrežja in internet
282991 (2138) TribesMan

Več podobnih tem