» »

Iz PATA na SATA kolobocije

Iz PATA na SATA kolobocije

kuglvinkl ::

OK, na Abitko, NF7-S, imam priklopljen PATA disk (bootable, win2k). Zdej moram priklopit gor SATA disk in iz PATA diska pretočit vse podatke na SATA disk, da dam lahko PATA disk punci (njenga jemlje vrag).

Kako je z inštalacijo SATA diska? Bi ga bilo smiselno najprej razrezat, normalno inštalirat winse, in potem pretočit? Oz. če tega nočem, če priklopim gor SATA disk, mi ga bo plata brez inštalacije driverjev sploh prepoznala?

+ v mislih imam nabavit Hitachi-ja 7K400 (ene 160 GB bo dost). Kje jih dobit? Enaa in jae jih nimata. Bof?
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Hm, saj itaq bootaš iz PATA diska, pa daš gor podatke, pol pa format SATA pa daš gor sistem (driverje rabiš itaq), pol pa spet menjaš :) Tolk tud jez kompliciram :D

+ diski - BOF jih lahko naroči brez blema :) Kolikor vem so samo 7K250 pa T7K250.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Glede diskov sem zamešal. KAtera verzija je ta nova (in precej hitra)?

saj itaq bootaš iz PATA diska, pa daš gor podatke, pol pa format SATA

To ne ob šlo, ga je treba najprej razrezat na particije. Kot kaže moram dat prej driverje gor, ga razrezat, formatirat in kopirat.
Your focus determines your reallity

pblaz ::

uporabi ghost ali acronis, če je le mogoče

kuglvinkl ::

Novi so torej T7K250? V BOF torej...

Ghost bom uporabil potem, k bom naredil clean instal. Za backup ;).
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Če je še kakšen, so bili pa samo 250GB :D T7k250 je SATA2 verzija, v glavnem ima večjo gostoto podatkov (zakon), pa NCQ, kar sicer ne pomaga če nimaš kontrolerja s podporo. Pa SATA2 se vklopi s programčkom od Hitachija ki ti zapiše v firmware da uporablja SATA2...zakaj pa ne vem :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jenej01 ::

Alien3001

kak in kje si mores vklpit sata2 in NCQ, imam 160Gb verzijo in sem z njo zelo zadovoljen, samo nikjer se nisem nasel nastavitev za ncq in sata2.. vem pa da mi to plata podpira -> glej podpis...

pa daj mi prosim povej, ker sem ze obupal..

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

PrimozR ::

Jest bi to naredu tkole. Prklopu samo SATA disk, zalaufu WIN install, naredu particije. Pol pa al bi naredu fresh install na SATA disku, potem prklopu PATA disk in prekopiru kar je treba pač ves warez ;) :D ) al pa bi z ghostom ali čim sličnim prenesel Win iz PATA na SATA in prekopiru podatke.

Zheegec ::

Na strani od Hitachija imaš prav napisano za ta disk, potem imaš zraven boot disketo v .zip fajlu, pa si updataš firmware.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IZ PATA V SATA 2.5

Oddelek: Pomoč in nasveti
9806 (611) djforever
»

Sata2 disk pocasnejsi od starega ata133

Oddelek: Pomoč in nasveti
332255 (1492) DrSulcDJ
»

Na splošno - sata ali pata?

Oddelek: Strojna oprema
192090 (1666) Poldy
»

Vgradnja hard diska Hitachi 160GB SATA problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
251332 (996) Bobek
»

"Kloniranje" HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
5981 (894) Asgard

Več podobnih tem