» »

Nf7

Nf7

andzo ::

Zdj a sm jz mau zaspau alpa se ne prodaja več?
Gledam po trgovinah in nikjer ni več matične plošče z nf7 čipovjem? So pa z nf4?
Ka se je nardil? (:

Pa prosm nasvet, trenutne najbolše plate za 939 in pa 775 podnožja.

K0K0 ::

NF7 je abitova osnovna plošča na NF2 čipovju in ne vezni nabor :D

andzo ::

U šit (: sm pa mau ... se zmotu (:

Sam ussen no kupujem en nov proc pa rabm plato, torj za 939 pa za 775 če ve kdo (;

PrimozR ::

Rabš eno plato al dve plate? Al se odločaš Intel vs. AMD?

andzo ::

(((:

Jao jao drugovi,... (:

Sploh ni fore ka kupujem, prosu sm sam če mi lahk poveste

The best plata za podnožje 939

The best plata za podnožje 775

Drgač pa ja (: kupujem dva nova kompa pa sm zele kšna 2 mesca biu aut iz scene pa trga pa to, tko da rabm tanajbol plate (:

mtosev ::

The best plata za podnožje 939

DFI Lanparty Ultra-D

The best plata za podnožje 775

Gigabyte GA-8I955X Royal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Asus P5WD2?

Pyr0Beast ::

EpoX 9NPA+ Ultra :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gfighter ::

IMHO najboljša 939 plata glede na price/performance = DFI Lanparty NF4 Ultra-d, za Intel pa drugi bolje vedo.

[EDIT] Lepotni popravki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

PrimozR ::

gfigfter NE! Lanparty je draga (35k+ za eno plato). najboljši price performance ma gotov kkšna 9npa+ ultra al pa kkšna podobna gigabytka.

gfighter ::

No, napisal sem IMHO. Veš zakaj? Ker IMHO je to zelo poceni plata glede na kvaliteto, možnostjo SLI-ja ter glede na vse bonbončke, ki jih ponuja. High class plata za razumno ceno. Seveda ima vsak lahko svoje mnenje, ampak prosim ne govori mi o Gigabytkah kot ultimate choice platah, sem imel preveč slabih izkušenj z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

PrimozR ::

DFI Lanparty serija NI price/performance. Tut modabilnost Ultra-D plate je vprašljiva. Price/performance so al Infinity serija plat, kkšne hude gigabytke pa Epoxke. DFI Lanparty je prestiž. Je huda plata, ja, sam lahko tut tolk, mogoč mal mn, naviješ s kšno Epoxko al pa Infinity plato, k je pa cirka 10k cenejš.

Dr Evil ::

PRICE/PERFORMANCE so gotovo kakšne ECS,ASROCK itd.DFI,ASUS , GIGABYTE... so le prestiž.

gfighter ::

Hehe, no potem pa vzamem nazaj tisti price/performance, ampak še vseeno jo še vedno priporočam Funkeiu glede na to, da hoče the best 939 plato.

PrimozR ::

Ej kle pa ni debate. Je še ni plate k bi prekašala Lanparty serijo.

MasterMiG ::

Za 775 definitivno P5WD2-Premium.
There is nothing to fear but the fear itself.

PrimozR ::

Al pa mogoč kšno NF4 IE verzijo...

Pyr0Beast ::

Koliko pa je sploh razlike med LanPrty in NPA+ Ultra??
V čem ??
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

jah lanparty je narjena za BH-5 rame. Mislm ta plata jih ljubi ;) Glavni razlog za to je Vdimm do 4,0V, 9NPA+ Ultra ma do 3,1 kar je pa premal, da rami zaživijo (3,5V, 250 MHz, CAS 2,2,2,5). pa tut ostali detajli so. Layout majo DFI plate FUL dober, bonbončkov je velik (hladilniki na mosfetih, japonski kondiji), mislm plata je narjena res tko k se zagre. Sam pr Ultra-D je problem, k ma dve x16 reže. To mal zjebe layout (sam je pa to posledica zmožnosti odanja NF4 Ultra čipsetov).

Pyr0Beast ::

Za lanparty vem da ma ALC850 avdio kodek, ka pa EPox. To sem slišal, da ma dve reži za rame prov narejene za BH-5. Smo lavfal ch-5 na 3.2V na 245MHz, sam sr@nje k proc ni več šu. delilnik je neki /5 bil, best preformance. Tisti hladilniki na mosfetih so tko ... vidm da so sam gor nalimani, sm mislu da so mosi na hladilnike zalotani. Takrat bi se to izkazalo, ker je ohišje slabo prevodno. Pri epoxu maš hladilnike ki si jih sam gor daš, pa tist led displaj je ful uporaben, prikazuje temp. itd. Sicer se pa pri Lp greje en mos na dnu plate tam na ene 50°C
Cena je pa drugo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Uf kuko bom zdej na vse odgovoru :) Ja, epoxka ma mini sinke za nalept (tut 9NDA3+, NF3 čipset je mela), DFI ma pa prlotane na plato (sm lih učer to prebral na enmu review-u). Vse nForce 3/4 majo AC97 audio kodek, tit o optimiziranih DIMM slotih tut drži, sploh pr modanih BIOSih se to pozna, sam so pa tut primeri, k je vse skup zmešan (RAMi delajo bolš na ne-priporočenih slotih). All in all je Lanparty bolš plata, ni pa 9NPA+ slaba, to pa nikakor. Če bi mela Vdimm tm do 3,5-3,6 je Best Buy IMHO, vsaj za BH-5 userje. Okej, je rahlo mn stabilna sa dobr. Epox je mal zatonu, se pa vračajo na pota stare slave.

Duke Nukem ::

lanparty ima zvočno neko c-media jajca :D ostale plate pa vse realtek alc 850, sej druzga ni na izbiro:D

PrimozR ::

Vse majo isto. Fora je sam da ma DFI Karajahn audio module, k dvigne čip pa konektorje na svoj PCB, tega pa lepo 'priklopiš' na matično. Podobno ma Abit en PCIe x1 z narobe obrnjenim slotom (ne vem če je dejansko PCIe slot, je pa identičen) čisto na vrhu, vanj pa vtakneš podoben modul, razlikaje samo, da pri DFI to pride na backplate (zraven PS/2 portov in podobno), pri Abitu pa zasede en slot na ohišju (kot grafična, zvočna, mrežna, itd :)

TribesMan ::

Karajan audio malce izbojša karakteristike tistih gnilih AC97 čipov ki jih najdemo na platah. S tem ko dvigneš čip stran z plate se malce izogneš veliki količini šuma in motenj, ki so največje ravno v predelu kjer se ponavadi nahajajo ti čipi (tam v bližini so mosfeti pa tuljave ki napajajo procesor...) Je pa baje DFIjeva rešitev malce bolj kakovostna kot Abitova... vsaj tko sem nekje prebral.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

PrimozR ::

Jap, to je ravno namen teh rešitev.

Pyr0Beast ::

Kokr sem vidu moja nf2 ma ALC 850 in plate od frendov nf4 Lanparty in 8nSli deluxe isto. Glede lotnjenih friđev pa dvomim, saj sem sam vidu da so samo prilimani. Bolš kot nič je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

NF2 bi mogu met Soundstorm...

pinx ::

Nimajo vse NF2 plate soundstorma... Pravzaprav jaz vem za samo dve, A7N8X-E (deluxe) in NF7-S.

PrimozR ::

A tako. Kot vem, nej bi soundstorm omogočal NF2 chipset.

Pyr0Beast ::

kaj naj bi pa bil soundstorm?? Kej boljši zvok ali samo več basov?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

nVidiina implementacija integriranega chipseta? Drugače baje krepko prekaša Ac 97 kodek. Škoda, da ga na NF3/4 platah ni več. ;(

Zheegec ::

Southbridge mora biti MCP-T.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pinx ::

Soundstorm bi naj bil podobnih zmogljivosti kot Audigy 2 8-O
Za moje pojme SB Live! 5.1 proti SS pogrne na celi črti.

Pyr0Beast ::

A tako?

SS prod Live 4.0 dvomim :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pinx ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično ploščo kupiti za killer sistem ?

Oddelek: Kaj kupiti
462021 (1324) SSH
»

Matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
121315 (1028) TilenS
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157279 (5412) PrimozR
»

DFI ali Epox

Oddelek: Kaj kupiti
361919 (1243) kuglvinkl
»

Katera amd 64 plata

Oddelek: Kaj kupiti
91120 (1025) tiborrr

Več podobnih tem