» »

Skuril matično ploščo??

Skuril matično ploščo??

slammer ::

Imam velik problem. Zadnjič sem se nekaj igral z nastavitvami v biosu (imam matično epox 8rda+, procesor athlon 2200+ (1.8 GHz)), no in očitno me je zaneslo pri navijanju procesorja, saj sem ga navil od prvotnih 1.8 GHz na 2.2 GHz - očitno preveč:) Stanje je po tem sledeče: računalnik je mrtev - ne morm niti do biosa... prvo kar sm se spomnu po tem je blo, da bi odsranu baterijo iz matične, da se mi bios restarta...ni pomagal, pol sm šel jumperje prestavljat na "clear cmos" - tudi brez uspeha... tko da zdj mislm, da je edino možno, da sm zadevu skuril
;(
..kar se prosecorja tiče, upam da nism še tega uniču - sm probu dat v drug comp, sam itak ni delal, ker je starejša matična, pa ni podpiral...sam zgleda čist okey

... kakšno mnenje kaj bi lahko bilo oz. kako bi se dalo stvar popravit? Zdi se pa mi, da bom očitno mogel kupiti novo matično - damn..:)

djtomekkk ::

JA zdej, lohka ti je šel samo procesor, lohka pa matična, ali pa oboje!
Pomoje bi bilo najbolje, če bi ti to pelov na servis ali pa prosil nekoga da pogleda kaj je narobe, drgač pa če kej delaš v biosu, pa pol crkne pa daš betarijo not pa vn, pa ti pol še kr ne dela je pomoje krivo kr to da si skuril, samo je težko reči kaj, če tega ne vidiš!
Zato bi bilo najbolje, da se obrneš na nekoga, ki se zastopi na take stvari, pa k tebi pride, ali pa servis, zdej se pa odloči sam!
Lp Tomy

slammer ::

a veš mogoče za kak dokaj pocen servis?... ne mislm preveč keša dajat za to, pol raj novo matično kupm al pa procesor

OldSkul ::

Ja, sej če sta je kakšna zadeva pokvarjena, pa nimaš garancije, boš itak moral anovo kupit stvar. Tega se ne da popravt - včasi se kaj vseeno da na matični plošči.

Caligula ::

1. Iz racunalnika izklopi vse kable, daj ven baterijo in pusti cez noc.
2. Hotflashaj bios cip oz najdi koga z enako plato naj ti to naredi drugace pa ti pri Mlacomu za to racunajo predrage 4 jurje.

Skratka zafural si BIOS na plati. Upaj, da se bo pobral po metodi 1, drugace pa pobaj z metodo 2.
Ali pa ce ti rata kje dobit bios cip za to plato.

slammer ::

Caligula:
1. možnost sem že probal, a ni deloval.
Zanima me predvsem zdj ta 2. možnost - hotflashanje biosa - mi lahko daš kaka navodila, kako to sam naredim??
Tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slammer ()

Pyr0Beast ::

Probej proc na drugi plati
Probi grafo na drugi plati
Probej rame na drugi plati
Probej dobit novo plato.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

slammer ::

Grafično sem sprobal in dela, rami tud, procesorja pa žal nism uspel, ker nimam podobne plate... verjetn se bom kr pr mlacomu oglasu, jebat ga, upam da bo 4k dovolj, da mi comp spet zalaufa..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slammer ()

Highlag ::

Ni mi jasno kaj boš dosegel z prepisovanjem biosa.

Če si samo spreminjal nastavitve, bi se morale ob poštenem resetu vspostaviti privzete, ker so le-te zapečene v čip. Kako bi lahko bios "sesul" z navijanjem mi ni jasno.

Procesor je lahko uničen, brez da bi se na njem kaj videlo. Na servisu raje zahtevaj, da ugotovijo kaj je uničeno kot pa da ti za 4K Sit flešajo bios. Za 4 jurje bodo že pogledali kaj je fuč.
Never trust a computer you can't throw out a window

slammer ::

ja plato mam definitivno na sumu, da z njo nekaj ni vredu, ker sm probu dat drug proc gor, in sicer amd 1600+ in ni delal...
...upam pa lahko samo, da poleg plate (upam, da je fora res samo v hot flashu, drugač bo šlo keša:)) ni uničen tudi procesor..

Pyr0Beast ::

Ni fore v hotflešu. Če si spalu plato si jo, škoda zgubljat dnarja za to, ne bo pomagalo

Kup novo/rabljeno plato in to je to, na forumu jo glih en prodaja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mrbungle ::

Pritisni tipko INSERT in jo drži, med tem pa prižgi PC (tipko insert pa moraš pri tem nujno držati!), mogoče se ti bo PC zbudil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moč napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
393663 (3107) #AzZey
»

iščem cmos čip

Oddelek: Strojna oprema
241319 (835) _Nejz_
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381242 (947) zile
»

Nadgradnja biosa BH6 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281635 (1382) freserovski
»

Flashanje biosa?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171626 (1384) Dacio

Več podobnih tem