» »

Mrezna kartica

Mrezna kartica

Loki ::

Sem novopeceni lastnik mrezne kartice.

Kako moram nastaviti IP, subnet mask in WINS v Windowsih (Win 2000 pro)?

TESKAn ::

Network and dial - up connections -> local area connections -> internet protocol (TCP/IP) -> properities -> pa nastav IP.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

andrej ::

odvisno kako mrezno mas. Ce mas samo w2k in win98 racunalnike potem v bistvu ne rabis nicesar, ker gre vse avtomatsko. w2k in win98 si znata sama avtomatsko dolocit IP naslov. Uporabis lahko tudi ICS, ce hoces vec PC-jev na net, potem pa ICS postane tudi mini-DCHP server in DNS proxy. Vse avtomatsko...

msmiha ::

lahko nastaviš tako kot mam jas:D(ip 172.16.0.31in potem za vsak računalnik po eno več.) in maska podumrežja (na vseh računalnikih enako) 255.255.255.0
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Loki ::

V mrezi bosta samo 2 Windows 2000 racunalnika, mam pa 100mbit UTP TRENDnet mrezno (to mata oba compa).

A mi tut subneta ni treba nastavljat?
Ka pa WINS?
Ker pa je ze tisti IP, ki je rezerviran za mreze, ker ga rabim za SETIQueue?


Kaj sta sploh subnet in WINS?

Ce bi na svoj comp instaliral proxy, da bi med drugim tudi cachal strani (sem na 56k), a bi se to tut kej poznalo takrat, ko surfam po netu, compa pa nista v mrezi? (a bi se strani nalagale kej hitreje)

andrej ::

Subneta ti ni treba nastavljat ker je to avtomatsko. WINS pa tudi ne ker tega ne rabis, ker nimam vecje mreze.

Subnet je samo posebna maska s katero dolocis v katerem omrezju si - torej ali naj promet ostane v tvojem omrezju ali se mora routat ven. Glavno je, da mata tvoja dva racunalnika isto masko...
WINS pa je zadeva, ki bi jo najlaze opisal kot "microsoftov propriatery DNS" iz starih casov, vendar se sedaj poslavlja. Ce je bil v NT 4 se obvezen v w2k tega vec ne rabis. Zato pa je DNS obvezen, ker je TCP/IP postal default protokol.
ni mi cisto jasno kaj mislis s proxijem in racunalnikoma, ki nista v mrezi...
Kaj je SETIQueue?

Loki ::

OK, da razlozim:

dva frenda bova dala vsak svoj racunalnik v mrezo (za igranje igric vecinoma), cisto mozno pa je, da, ce ga bo kdaj prinesel k meni, da bo dostopal na net preko moje povezave. Za to rabim proxy server.

Vprasanje je sledece: a bom jest mel kaj pospeska pri nalaganju strani, ko racunalnika ne bosta povezana v mrezo (ce bi internet explorer konfiguriral na proxy 192.168.0.1), ce bi imel proxy na svojmu compu?

SETIQueue je program za precachanje delovnih paketov za

SETI@home..

A je zgornji IP pravi za mrezni server (192.168.0.1)?

Justy ::

IP je pravi, tocno takega mam jst:D

andrej ::

V bistvu za to sploh ne rabis proxija, ampak je vgrajeni ICS v w2k cisto dovolj. Preko tega bodo meli vsi racunalniki, ki jih doma povezes dostop do neta - popolnoma avtomatsko. Ti jih samo skupaj s kabli povezes in to je to.
Za en PC ti proxy ne koristi kaj dosti. Splacata se ti samo ce mas vec Pc-jev in s tem vec ljudi dostopa do istih strani. Recimo v podjetjih kjer zjutraj pridejo v sluzbo in vsi grejo na web strani z novicami, tam s splaca naredit proxy. Recimo Microsoftov ISA se da nastimat tako, da recimo 1 uro predno pridejo v sluzbo gre proxy ven in potegne dol site. Ko pridejo v sluzbo se jim vse nalozi iz cacha...
Ko bos nastavo ICS na masini, ki ima dostop do neta se ti bojo IP-ji avtomatsko nastavli - vse je avtomatsko ti ne rabis nic skrbet.:D

Loki ::

A kdo kej ve ce so mrezne kartice kej ful obcutljive na spreminjanje FSB?

andrej ::

hm nisem se slisal, je za odvisno od kartice. recimo s kaksnimi kvalitetnimi 3Com bi mel vec srece kot kaksnimi poceni tajvanskimi.... Samo mislil, da bi prej kaksna graficna mela kaj proti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311314 (6984) Tomi
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333328 (2604) MrStein
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
351931 (1417) boštjan
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654918 (4154) Klemenn
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212210 (1899) tac

Več podobnih tem