» »

Več spomina ali hitrejši FSB - nujno potrebujem nasvet

Več spomina ali hitrejši FSB - nujno potrebujem nasvet

gofra ::

Lp!

Do nedavnega sem uporabljal 2 X 512 MB DDR400 RAMa, testiranega pri 227 FSB (Prime, Memtest stabilno). V predalu mi je tako ostal višek še ene palčke DDR400, ki zmore 224. Zdaj, če vstavim tretjo palčko pogorim na Prime-u takoj (3 - 10 minut). FSB sem znižal na 212 pa se zgodi enako. Ravnokar pa sem opravil 20 urni test pri FSB 200 in zadeva je stabilna...potrebujem pa nasvet (kaj menite, da bi bilo bolje v mojem primeru):

- 2 X DDR400 = 1 GB spomina @ 227 FSB
- 3 X DDR400 = 1,5 GB spomina @ 200 FSB (morda kak Mhz več, še nisem uspel testirati)

Ukvarjam se predvsem z grafičnim oblikovanjem - Photoshop, Corel, Dreamweaver - ni pa izključena kakšna igra sem ter tja, brskanje po spletu in ogled kakega filma. Ker vem, da je PS precej spominsko požrešna aplikacija, a ker tudi vem, da je razlike skoraj 30MHz FSB precejšnja sem se znašel v dvomih. Upam, da mi boste znali pomagati.


Hvala!



Btw, saj je povečana količina RAMa najbrž krivec za omenjene težave ne? Pravzaprav bolj ugibam...

Lp

Veron ::

za tvoje potrebe mislim da bi bilo bolje 1.5Gb@200FSB
za kake teste pa 1gb@227FSB

OZZY ::

za oblikovanje je bolje več rama. Tisti MHz pa se ti ne bojo tok poznali.
Go with the flow.

gofra ::

Hmmm, pa če bi recimo povečal timinge z 2,5 - 3 - 3 - 11 na 2,5 - 4 - 4 - 11 - bi kaj pomagalo mislite?

kixs ::

Sem imel iste probleme s tremi dimmi. In mi na Epox 8RDA3I niti na 166MHz niso skupaj delovali, pa ceprav so vsi isti. Potem sem zamenjal za Abit NF7-S V2, pa mi vsaj delujejo na 200MHz. V paru so pa delovali na cca 223MHz (vec nisem niti probal)

Takrat sem na veliko spraseval kje je problem in prisel do zakljucka, da je to problem NForce2 chipseta in baje tudi NForce3 nima tega odpravljenega.

LP

Sami ::

V tvojem primeru bi bilo hitrejše 3X512MB@200Mhz.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

gofra ::

Zanimivo...meni na 200 dela bp. Prime s prioriteto 10 zdrži prek 20 ur. Pri 205 se čas skrči na 6 ur iz česar sklepam, da bo maximum nekje 203, 204.

@Sami:

Hitreje nikakor. Mislim, obsežne fotomanipulacije in editiranja v PS bi se izvajale nekoliko hitreje, to drži. Razlika v spominu 512 VS 1 GIG je precej opazna, tudi drži. Razlika 1 Gig VS 1,5 GIG pa niti ne tako zelo. (kaj pa vem no, vsaj na uč ne) Po drugi strani se skok iz 200 na 225 FSB precej lepo odraža v odzivnosti sistema naslpoh (odpiranje in zapiranje aplikacij, izvajanje procesorsko zahtevnih operacij). Tako da sem zdaj v dvomih...

Naglas mislim ljudstvo, Vas pa vabim, da še sodelujete v debati - mogoče mi zna pomagati :P. hvala!

SavoS ::

@ gofra...najprej se vprašaj kaj delaš z pc-jem..oz. kakšne programe poganjaš....ali ragiš 1,5Gb rama..ali se da shodit z 1Gb...potem pa razmisli o FSB-ju in hitrosti.....
Je pa res, da imajo Nforce2 plošče neke probleme pri 3. palčkah rama, kar sem tudi sam opazil, sem imel identično palčko rama, ki se je v dual chanelu v navezi z še eno navijala do 238MHz, ko pa sem vse tri dal v komp, pa zadeva ni šla nikamor...komaj sem prlezo čez 200 FSB-ja....tak da sem se odločo in imam samo 2x 256Mb rama...za internet in kakšno igro pa je čist dovolj....večinoma pa itak samo v idle laufa....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

gofra ::

...že omenil - Photoshop, brskanja, sem ter tja kak špil, film...kolikor pa se poznam bo prekleto veliko RARanja, odpiranja in zapiranja aplikacij. Beh, bom kar ostal pri 226 FSB in dveh palčkah. Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASRock K7S8X lastniki, pozor!

Oddelek: Navijanje
473630 (2216) mtic
»

AMD 2500+ dela samo na 1100mhz 100fsb

Oddelek: Strojna oprema
201407 (1043) DJ MartiNi
»

6800 gt sparkle (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
695888 (4882) jest10
»

Kingston HyperX PC3500. Problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
582991 (2431) JIM22
»

Iz DDR na DualDDR - fsb katastrofa

Oddelek: Navijanje
101006 (723) _spirit_

Več podobnih tem