» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
478 / 658
»»

Filip8 ::

ST-777 je izjavil:

@Filip8, tvoj prenosnik z IPS zaslonom s FHD ločljivostjo 1920×1080 je vreden 550 eur.


super, pa itak je še dobro leto v garanciji..

Rias Gremory ::

Kakšen predlog na moj zgornji post?

In še vprašanje, se splača vzet refurbished prenosnik s 3. generacijo i7?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Filip8 ::

rias si pogledal mojega?

hmm? ::

Kateri "poslovni" prenosik priporočate (konkreten model prosim) - kaj je best buy v danem trenutku do ca. 1500 € + ddv.

Potrebe:
možnost priklopa do 3x Dell U2515H (to bo itak potrebno daisy čejnat če se ne motim?)
preferred 15 inch
ni za gajming.
SSD

Gledam elitebooke (sem ga že imel in sem zadovoljen). Ni pa mi jasno zakaj še zmeraj s tem VGA strašijo? Večina modelov še ga zmeraj ima. So to outdated različiče, ki se prodajajo v Sloveniji? Zakaj ne 2x DP ?? Zakaj še zmeraj vgrajujejo port iz leta 1987??

fujtajksel ::

hmm? je izjavil:

... Ni pa mi jasno zakaj še zmeraj s tem VGA strašijo? ...


Zato da se lahko brez dongla priključiš na vsak star beamer, ko hodiš po sestankih.
Bolj je problem pri tanovih, ki nimajo skor nobenega konektorja več razen TB3, tako da rabiš dongle za vsako neumnost, kot npr tretji USB ali žični internet ali tretji monitor (pa čeprav imajo kakšen HDMI ta ponavadi ne podpira 4K...). Na koncu pa ugotoviš da je TB3 dock cela škatla in da ma težave z združljivostjo s samim sabo...

Modri dirkač ::

hmm? je izjavil:

Kateri "poslovni" prenosik priporočate (konkreten model prosim) - kaj je best buy v danem trenutku do ca. 1500 € + ddv.

Potrebe:
možnost priklopa do 3x Dell U2515H (to bo itak potrebno daisy čejnat če se ne motim?)
preferred 15 inch
ni za gajming.
SSD

Gledam elitebooke (sem ga že imel in sem zadovoljen). Ni pa mi jasno zakaj še zmeraj s tem VGA strašijo? Večina modelov še ga zmeraj ima. So to outdated različiče, ki se prodajajo v Sloveniji? Zakaj ne 2x DP ?? Zakaj še zmeraj vgrajujejo port iz leta 1987??

3 monitorje brez TB3 bo bolj težko, glej xps15.
Everybody lies!

Shkorc ::

Je trenutno kje v akciji kak ugoden gaming prenosnik, za tam 1.100-1.200 EUR? Tudi iz tujine.

Hvala za predloge 8-)

hmm? ::

V primeru, da potrebujem Thunderbolt 3 ostanejo le XPS, Zbook in thinkpad (če izločim japko)? Zraven pa potrebujem še priklopno postajo, če želim poganjat 3x 3xU2515H? Lahko uporabim npr. HP priklopno postajo za Dell prenosnik in vice versa? Katero priklopno postajo priporočate? Obstaja še kakšna cenejša rešitev?

Nekaj v tem smislu bi bila optimalna rešitev?:
https://www.mimovrste.com/ultrabooki/de...
https://www.mimovrste.com/dodatna-oprem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm? ()

fujtajksel ::

> Lahko uporabim npr. HP priklopno postajo za Dell prenosnik in vice versa?
Teoretično lahko, v praksi so včasih problemi že z isto znamko. So tudi 3rd-party ampak počasi kapljajo na trg, najbrž zaradi problemov.
Lenovo ima menda še tudi ta staromodne docke.
USB3 docki s tolk monitorji najbrž ne bo šlo.

FlamE#7 ::

Fantje in dekleta, ogibajte se prosim HP Zbook 17 G4. Imajo dve serijski napaki- nesimetričen podstavek in se računalnik maje + stalni statični zvok iz zvočnikov in dodatni visokofrekvenčni zvok iz zvočnikov vsakič ko premakneš zunanjo miško.

Ne vem, če vsi buildi, vendar ta z 256GB m.2 SSD in M2200 grafično kartico zagotovo. Imel sem tri, tri vračila, sedaj mi vračajo denar in sem že en mesec brez prenosnika ki ga nujno potrebujem za CAM programiranje.

Prej sem imel pa Zbook 17 G2, izdihnila grafična kartica, 6x menjavan ekran (mrtvi piksli, nesimetrična matrika itd.).

Skratka katastrofa. No nekje sem moral napisat, probajte še vi srečo, jaz vem da ne bom več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FlamE#7 ()

promixer ::

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...

Ta zadeva se mi zdi kar ugodna. Kaj je fora 8GB rama na matični plošči in posebaj 4GB DDR4? Je to enako kot posebaj 12GB DDR4?

Hvala
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

Zstiller ::

To pomeni, da je 8gb zalotanih na matično ploščo od prenosnika.

Modri dirkač ::

hmm? je izjavil:

V primeru, da potrebujem Thunderbolt 3 ostanejo le XPS, Zbook in thinkpad (če izločim japko)? Zraven pa potrebujem še priklopno postajo, če želim poganjat 3x 3xU2515H? Lahko uporabim npr. HP priklopno postajo za Dell prenosnik in vice versa? Katero priklopno postajo priporočate? Obstaja še kakšna cenejša rešitev?

Nekaj v tem smislu bi bila optimalna rešitev?:
https://www.mimovrste.com/ultrabooki/de...
https://www.mimovrste.com/dodatna-oprem...

Zakaj bi vzel preklopnega s coreM procom?
Zakaj bi rabil priklopno postajo?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

dj_uro ::

Fantje eno prosnjo bi imel... ali mi lahko kdo pomaga pri menjavi lcd zaslona pri Lenovo b575e...

Ljubljana in okolica...

Hvala!!!
vw-klub.si

dvihtelic ::

mercury89 ::

Pozdravljeni

Ker se ne spoznam preveč dobro na računalnike me zanima, če se splača kupit tale prenosnik
https://www.harveynorman.si/prenosni-ra...

Uporabljal bi ga za Office, SPSS, internet, mogoče malo za Wordpress, ogled filmov. So acer prenosniki kvalitetni in zanesljivi?

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

nonamer123 ::

Pozdrav, potreboval bi prenosnik za osnovno rabo, cenovni rang 300 do 400€, kaj priporočate.

Hvala

zapuze01 ::

Pozdravljeni

Za kateri prenosnik bi se odločili vi? Cena je enaka pri obeh.

LENOVO 310-15ISK

ASUS F555LN-DM101D

Lep pozdrav

scipascapa ::

ASUS: boljša grafična, 1x več USB 3.0, slabši procesor, slabša baterija, optična enota, težji.

LENOVO: boljši procesor, boljši pomniknik DDR4, baterija, boljši WIFI ima AC, brez optične enote, lažji.

Težka odločitev.

Motion ::

Lenovo

sl0t3ch ::

Stran od Refurbished.....

Filip8 ::

kupi moj Lenovo haha

Curly ::

Ne vidim razloga da ob dobri ceni ne bi kupil refurbished prenosnika
Med tvojima, ne vem, težka, vzemi lenovo, če ne čutiš potrebe bo grafični ki pa tudi pri asusu ni nič posebnega.

petrcech12 ::

Pozdravljeni,

Ker se na prenosnike bolj slabo spoznam bi vas prosil za pomoč pri nakupu gaming prenosnika.
Budget okoli 1000-1100 EUR. Po možnosti bi naročil na computeruniverse ali podobno.
Mora pa imeti naložene Windowse, ter omogočati nadgradnjo v prihodnosti (SSD, HDD,RAM,..)

Lp

innerspace ::

Poglej Dell Inspiron 7000 serijo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Spectra ::

Pozdravljeni,

Iščem prenosnik za punco. Ker ''ne da'' toliko na računalnike, me je prosila da ji enega izberem jaz. Prosil bi vas za pomoč pri izbiri prenosnika.
Uporabljal bi se predvsem za potrebe za faks, kaki word, PP, excel, potem za gledanje filmov ter mogoče za kako manj zahtevno igro.
Išče se pa računalnik ki je 15'', ''Lep'' in ga je mogoče nabaviti v Sloveniji. Glede ostalih specifikacij, bi rabil kak i5 procesor, grafična nima pretirano veze, full HD zaslon in če bi bilo možno še SSD+HDD.

Plačala bi za njega tam okoli 700-750 evrov.

Glede izgleda, oziroma kako ''lep'' naj bi bil računalnik... Želi si kaj podobnega kot je Lenovo ideapad 500 v beli ali srebrni barvi, ampak ga v Sloveniji več ni možno dobiti.

Zahvaljujem se vam za odgovore.
Lp, Spectra

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Filip8 ::

@spectra zs

Han ::

i33a ::

Pozdravljeni, kupujem laptop za bodočega študenta. Namenjen bo uporabi za faks(word, power point, ...), brskanju po spletu, ogledu kakšnega filma. Torej precej nizke zahteve. Vseeno nočem kupiti zelo slabega prenosnika(npr tisti za 200€).
Po dosedanjem ogledu mi je najbolj v oči padel tale: Asus VivoBook.
Zanima me kakšno je vaše mnenje o njem. Obstaja še kakšen primerljiv računelnik za nižjo ceno?

Lep dan še naprej

specing ::

rabljen Thinkpad T430, ni pa primerljiv (je par razredov višje)

NejcSSD ::

i33a je izjavil:

Pozdravljeni, kupujem laptop za bodočega študenta. Namenjen bo uporabi za faks(word, power point, ...), brskanju po spletu, ogledu kakšnega filma. Torej precej nizke zahteve. Vseeno nočem kupiti zelo slabega prenosnika(npr tisti za 200€).
Po dosedanjem ogledu mi je najbolj v oči padel tale: Asus VivoBook.
Zanima me kakšno je vaše mnenje o njem. Obstaja še kakšen primerljiv računelnik za nižjo ceno?

Lep dan še naprej


Glej da ima vsaj Full HD resolucijo, vsaj i3 procesor, minimum 4gb rama raje 8, vsaj 128gb ssd disk.

Recimo tale ima vse to:
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...
Ima pa malenkost starejši procesor, kar ne bo opazil.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Filip8 ::

ima kdo idejo kako bi najdu nekoga k bi bil za zamenjavo mojega boljšega prenosnika, za njegov slabši z ssd-jem ter njegovim doplačilom.. ker pisat vsakem na bolhi je grozno, tle pa itak če objaviš mali oglas, se zgubi v enem dnevu

Stibex ::

Filip8 je izjavil:

ima kdo idejo kako bi najdu nekoga k bi bil za zamenjavo mojega boljšega prenosnika, za njegov slabši z ssd-jem ter njegovim doplačilom.. ker pisat vsakem na bolhi je grozno, tle pa itak če objaviš mali oglas, se zgubi v enem dnevu


Preko Facebooka. Poišči in pridruži se raznim skupinam (prodaja rabljenih stvari, menjava stvari, itd.) in tam naredi post.

Lp

dvihtelic ::

kakega pa imas

Filip8 ::

Curly ::

Filip8 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/prenosniki-vs...

Zakaj bi tak komp menjal za slabšega? kupiš ssd za 70€ in maš naslednjih 5let mir.

Filip8 ::

zato sm pa takega kupu, sam bi rad namiznega raje, kr igrce mal več igram, pa bi pol raje mel slabšega za študijske namene pa filme..

juniooor ::

Pozdravljeni.

Zanimam se za nakup prenosnika, z zaslonom na dotik, cenovno nekje okoli 1000€. Uporabljen bo za brskanje, pošta, word, kdaj pa kdaj AutoCad. občasno bo izpostavljen prahu (delo na terenu, proizvodnja, po par urc)

V mislih imam nekaj takšnega:
- https://www.mimovrste.com/prenosniki/de...

Ali obstaja kaj boljšega?
Nima pa dobeden CD pogona :/

Greg795 ::

Pozdravljeni!
Odločam se med dvema prenosnikoma in sicer:
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...
ali
https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...
Razlika je v tem, da ima prvi 8gb rama in starejši procesor i3 5005u, drugi pa 4gb rama in novejši procesor i3 6006u.
Kaj mi lahko svetujete?
Hvala!
Greg

Ata Smrk ::

Pozdravljeni,
zanimam se za nakup novega prenosnika. Rabim ga za faks, gledanje filmov, lepo bi bilo da bi podpiral tudi kakšne zahtevnejše programe za programiranje idt. hvala in lp

Ata Smrk ::

promixer ::

Zdravo,
 
Iščem nov laptop in izbiram med XPS 13 in ZenBook 3 Deluxe. Lahko dobim oba za enako ceno, okoli 1300 €.
 
Tu so specifikacije obeh:
 
XPS 13:
CPU: Intel Core i5-7200U, 2x 2.50GHz o RAM: 8GB DDR3L o HDD: N / A o SSD: 256GB M.2 PCIe / NVMe (2280 / M-Key Slot) o Optični pogon: N / A o Grafika: Intel HD Graphics 620 (IGP) o Zaslon: 13.3 ", 1920x1080, brez bleščanja, IGZO o Povezave: 2x USB-A 3.0, 1x Thunderbolt 3 o Brezžično: WLAN 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.1 Cardreader: SD / SDHC / SDXC o Spletna kamera: 0,9 milijona slikovnih pik o Operacijski sistem: Windows 10 Home 64bit o Baterija: Li-Ion, 4 celice, 13 ur delovanja o Teža: 1,20kg
 
ZenBook 3 Deluxe:
CPU: Intel Core i5-7200U, 2x 2.50GHz o RAM: 8GB DDR3L o HDD: N / A o SSD: 256GB M.2 PCIe / AHCI (2280 / M-Key Slot) o Optični pogon: N / A o Grafika: Intel HD Graphics 620 (IGP) o Zaslon: 14 ", 1920x1080, brez bleščanja o Priključki: 1x USB-C 3.0 2x Thunderbolt 3 o Brezžično: WLAN 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.1 o Cardreader: N / A o Spletna kamera: 0,3 milijona slikovnih pik o Operacijski sistem: Windows 10 Home 64bit o Baterija: Li-Polymer, 4 celice, 46Wh o Teža: 1,10kg o
 
Torej, kateri vam je boljši? Vem, da ima XPS daljšo življenjsko dobo baterije. Oba imata priključek Thunderbolt, samo Asus ima 2 od njih.
 
SSD: XPS ima NVMe in Asus AHCI, kateri je boljši?
 
Odprt sem za vse druge predloge o katerem koli drugem prenosnem računalniku na zaslonu največ 14 ".
 
Hvala za pomoč.
 
Pozdravi!
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

markic222 ::

Če ti je "vseeno" za budget, vzemi enega od zgoraj nastetih. Pri dell xps 13 me moti coil whine, ki ga veliko uporabnikov omenja, ima pa verjetno najboljši build. Cenovno najbolj smiseln nakup je verjetno TALE, z vsemi stroški te pride 1000€. Edini minus je lahko "hinge" ki se nagne samo za cca 115 stopinj naklona. Ima usb c, vendar nima thunderbolt 3 podpore. Zgornja računalnika sta po mojem boljša, ampak čisto odvisno od tebe, če ti je vredno ekstra denarja.

z3ro ::

Se da tole pri nas dobit za takšno ceno oziroma se bo dalo?
https://www.acer.com/ac/en/US/content/p...

Filip8 ::

dvomim.. takšne boš vidu verjetno pr nas 1500+ pomoje

forplan ::

Bo tale prenosnik vredu za cca 5.let normalnega dela. Brez igranja igrc. V mislih imam internet, filmi in podone stvari

Edino me skrbi, ker občasno se bo tudi uporabljal za AUTOCAD, neki malega tudi v 3D. Tako da če ima kdo izkušnje s tem, bi bil zelo vesel da mi pove

cpu: Intel Core i7-7500U (2,7 - 3,5 GHz) 4MB 2C/4T
os: Free Dos
lcd: 43,9 cm (17,3") FHD IPS 1920x1080 nebleščeč
gpu: NVIDIA GeForce 930MX 2GB DDR3
ram: 8 GB DDR4 2133 MHz (1x8GB), 1x prosta reža
ssd: 256 GB sata3 TLC M.2 2280 (520/270 MB/s)
hdd: 1 TB 5400 obr sata3
da se strinjam

markic222 ::

Jaz bi na tvojem mestu gledal prenosnike z i7 ki nimajo U oznake na koncu, se pravi da niso 2C/4T ampak 4C/8T.

MrStein ::

Pa ta grafa je komaj kaj boljša od vgrajene v CPU.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

popo985 ::

Živjo odločil sem se za nakup Asus UX410UQ. Zraven bi še dodal disk. Odločam se med SSD-jem in HDD-jem.
Kaj menite da bi bila boljša opcija ali SSD ali HDD? Imam že 3TB zunanji disk za filme, slike,...
Ogledana imam:
SSD: Samsung 850 evo 500gb
HDD: Seagate FireCuda 2TB
Če je še kakšen boljši predlog se priporočam :). Mora pa biti 2.5'' in 7mmm.

P.S: Če sam vgradim disk, mi garancija še velja?

Lep pozdrav
««
478 / 658
»»