» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
268 / 657
»»

lopov ::

Me veseli, da mam še "dokaj" dober spomin :)
Te FirePro in Quadro kartice vse "pokvarijo"!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

SLO_Matej ::

lopov je izjavil:

Kolegica kupuje nov laptop in je v dilemi:

Stari: HP PAVILION DV7-6C02EM I7-2670QM/8GB/1TB
Novi: ASUS N76VZ-T1033 I7-3610QM 8GB/750GB/GT650/DOS

Novejši nima Win7 kar bo ona uporabljala a to ni problem, ker lahko dobi v službi Win7 Pro. Stari model ima HomePremium, tako da bo morala v vsakem primeru nadgraditi zaradi prijave v domeno.

Računalo ne bo za igre pač pa risanje 2D/3D in renderiranje. Osebno se bolj nagibam k novejšemu.

Mnenje?

Vsekakor Asusa, ki ima tudi osvetljeno tipkovnico, izjemne zvočnike Bang& Olufsen ICEpower, ki so jih pri predhodniku povsod hvalili, vrhunski zaslon, ohišje iz aluminija, res zmogljiv štirijedrni i7 procesor tretje generacije, ki je zmogljivejši od tistega v HP-ju in grafično kartico GeForce GT 650M 2 GB, ki je veliko zmogljivejša od tiste v HP-ju. Poleg tega ima vgrjen tudi hiter disk s 7200 RPM, kar precej vpliva na hitrost delovanja.

Zheegec ::

Slo_matej, koliko ti pa plačajo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLO_Matej ::

A si moram res v podpis dati "Nihče mi nič ne plača!!!", ker me to vsi sprašujete? Nihčne mi nič ne plača, me pa lahko predlagate komu, če bi mi kdo rad plačal. Kar naj me kontaktira na ZS. ;)

Kaj takega pa sem povedal, kar naj ne bi držalo?

Zheegec ::

Ne ne, saj ima vse "izjemno", "vrhunsko", "zmogljiv", "zmogljivejši", "hiter",... :) Kaj bi imel še za dodati.

P.s.: 7200Rpm ni hiter disk, ampak zeloo počasen. :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

SLO_Matej ::

V primerjavi s Solid State pogonom že. Kateri pa se še najdejo hitrejši v večih prenosnikih, 5400 RPM, a?

tx-z ::

A bi kdo mogoče lahko predlagu kater prenosnik kupit (15" monitor), cena nekje okoli 450-500€.
Sam se nekak izbral tadva:
http://www.mimovrste.com/artikel/275044...
http://www.mimovrste.com/artikel/275044...

Uporablju bi se predvsem za internet, razne pisarniške programe in filme.
Sam se sicer nagibam še k lenovu, ampak ne vem kej dost, mogoče je tut kej čist druzga boljša izbira.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

SLO_Matej ::

Lenovo ima starejši vendar zmogljivejši procesor. Asus pa ima novejši, vendar šibkejši procesor in zmogljivejšo grafično kartico.

Če ti dodatnih 20 eur ne predstavlja težav, posezi raje po tem: Asus K53SD-SX128
Dobiš ravno neko razmerje med zgornjima dvema - soliden in novejši procesor i3 2350M druge generacije, 4 GB DDR3 RAM-a (z možnostjo nadgradnje do 8 GB), 500 GB trdi disk in solidno grafično kartico GeForce GT 610M 2 GB, nove serije, ki pa ima sicer še arhitekturo prejšnje serije.

z3ro ::

Offtopic: zelo rad sem prihajal v ta del foruma, odkar pa so asusi vrhunski, zmogljivi, hitri, izjemni in oh in sploh pa me ne pritegne več:) Pa vrjamem da tudi nekatere ostale podobno (sem videl zgoraj) :D
Da pa ne bom samo offtopic. Verjetno bom čez kakšna 2-3 mesece nabavljal nov prenosnik pa me zanima če se obeta kaj zanimivega? Okoli 1000-1100€ bo budget. Pa prosim naj SLO_Matej ne odgovarja na tole vprašanje ker pol vem da bom dobil link do super-duper Asusa ter v podrobnosti opisane hitrosti, generacije procesorjev, grafičnih in podobnega.
Lp, brez zamer:)

Zheegec ::

Asus N76 vsekakor!

:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tx-z ::

Grafična niti ni problem...720p filme bo že predvaju, igrce se pa naujo igrale gor.

Tale asus je pa že mal predrag.
tx-z

SLO_Matej ::

Potem pa kar vzemi tistega Lenova, saj je njegov procesor zmogljivejši kljub temu, da je prve generacije. Sicer pa nič ne piše katera Intel HD je notri. Intel HD 3000 v Sandy Bridgih in 4000 v Ivy Bridgih so že kar sposobne in z lahkoto predvajajo tudi HD filme, vendar so detajli pri drugih zmogljivejših karticah (npr. GeForce) vseeno boljši. :)

Skratka Intel HD 3000 ali 4000 vsekakor ni v Lenovu, ker je prva generacija procesorja.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

SLO_Matej je izjavil:

lopov je izjavil:

Kolegica kupuje nov laptop in je v dilemi:

Stari: HP PAVILION DV7-6C02EM I7-2670QM/8GB/1TB
Novi: ASUS N76VZ-T1033 I7-3610QM 8GB/750GB/GT650/DOS

Novejši nima Win7 kar bo ona uporabljala a to ni problem, ker lahko dobi v službi Win7 Pro. Stari model ima HomePremium, tako da bo morala v vsakem primeru nadgraditi zaradi prijave v domeno.

Računalo ne bo za igre pač pa risanje 2D/3D in renderiranje. Osebno se bolj nagibam k novejšemu.

Mnenje?

Vsekakor Asusa, ki ima tudi osvetljeno tipkovnico, izjemne zvočnike Bang& Olufsen ICEpower, ki so jih pri predhodniku povsod hvalili, vrhunski zaslon, ohišje iz aluminija, res zmogljiv štirijedrni i7 procesor tretje generacije, ki je zmogljivejši od tistega v HP-ju in grafično kartico GeForce GT 650M 2 GB, ki je veliko zmogljivejša od tiste v HP-ju. Poleg tega ima vgrjen tudi hiter disk s 7200 RPM, kar precej vpliva na hitrost delovanja.


4,45 kg? :O

SLO_Matej ::

Kateri prenosnik?

N76VZ je po uradnih podatkih težek 3,6 kg z baterijo; http://www.asus.com/Notebooks/Multimedi...

bogii ::

Pozdravljeni!

Bom kratek in jedrnat :)

Kupujem nov prenosnik, zaenkrat izbiram med:

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Prosim za mnenja, hkrati pa so dobrodošle tudi kake druge "ponudbe" prenosnikov. Cena 700-800€.

Grafična ni prioriteta, prioriteta je poslovna/šolska uporaba in pa gledanje filmov :D Ter da se čim manj greje.

Hvala in lep pozdrav.

zmaugy ::

SLO_Matej je izjavil:

Kateri prenosnik?

N76VZ je po uradnih podatkih težek 3,6 kg z baterijo; http://www.asus.com/Notebooks/Multimedi...


Na linku iz Big banga je tako pisalo. Na eni drugi temi sem zasledil, da ima 2 mesti za HDD, je to preverjeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

SLO_Matej ::

Nisem prepričan, ker ga v živo sicer še nisem videl, vendar mislim, da je predhodnik, torej N75 tudi imel prostor za dva diska. Idealno za SSD + HDD. :)

Boš moral počakati na odgovor ALIEn3001, da boš 100%. On ga je verjetno že imel po rokah.

SLO_Matej ::

bogii je izjavil:

Pozdravljeni!

Bom kratek in jedrnat :)

Kupujem nov prenosnik, zaenkrat izbiram med:

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Prosim za mnenja, hkrati pa so dobrodošle tudi kake druge "ponudbe" prenosnikov. Cena 700-800€.

Grafična ni prioriteta, prioriteta je poslovna/šolska uporaba in pa gledanje filmov :D Ter da se čim manj greje.

Hvala in lep pozdrav.

Mislim, da sta tale dva kar največ kar za ta denar lahko dobiš. :)

Dell ima večji 17,3" zaslon z večjo resolucijo HD+ in šibkejšo grafično kartico GeForce GT 525M.
Asus ima manjši 15,6" zaslon z manjšo resolucijo HD in zmogljivejšo grafično kartico GeForce GT 630M. Poleg tega je ohišje pri njem delno iz aluminija.

Kar se tiče temperatur je tako, da bo Asus verjetno hladnejši. Spodnji sliki prikazujeta temperature praktično identičnih prenosnikov, vendar z i5 2410M procesorjem pod obremenitvijo in v mirovanju.
 Asus K53SV-SX131V

Asus K53SV-SX131V


 Dell Inspiron N7110

Dell Inspiron N7110



Celotna testa obeh prenosnikov (tistih od katerih so tudi temperature zgoraj) pa sta na voljo tukaj:

Zheegec ::

zmaugy je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Kateri prenosnik?

N76VZ je po uradnih podatkih težek 3,6 kg z baterijo; http://www.asus.com/Notebooks/Multimedi...


Na linku iz Big banga je tako pisalo. Na eni drugi temi sem zasledil, da ima 2 mesti za HDD, je to preverjeno?

Hja, N serija je taka zanimiva zadeva... Nekateri modeli nimajo napeljanega konektorja za 2 HDD režo, čeprav je reža tam :) Treba pri vsakem drugem product numberju pogledati. Ima pa N76 super ekran, kar ga naredi zelo zanimivega... Takšen ekran ima HP za okoli 1800€ (sicer Elitebook ki ni direktno primerljiv), Apple pa malo slabšega za 2000€.

@bogii: Meni se noben od teh za takšno uporabo ne zdi nič posebnega... Sploh Asus z GT630 je brezveze - ta grafična se kar greje če ni na Fermi arhitekturi, pa tudi Fermi ni ravno hladna... Raje poglej Probook 4530S/4730S, anti-glare ekran in pa 4+ ure baterije ter kar hladen pod max obremenitvijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

SLO_Matej ::

4730S bo precej vroč. 4530S pa nič kaj bolje od Asusa, v idlu celo še malo toplejši.

Zheegec ::

No ja, 4730S je 17", tako da direktna primerjava je 4530S. Razlika v bateriji je v praksi kar velika - več kot uro in pol dlje zdrži pri 4530S.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zmaugy ::

Zheegec je izjavil:

zmaugy je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Kateri prenosnik?

N76VZ je po uradnih podatkih težek 3,6 kg z baterijo; http://www.asus.com/Notebooks/Multimedi...


Na linku iz Big banga je tako pisalo. Na eni drugi temi sem zasledil, da ima 2 mesti za HDD, je to preverjeno?

Hja, N serija je taka zanimiva zadeva... Nekateri modeli nimajo napeljanega konektorja za 2 HDD režo, čeprav je reža tam :) Treba pri vsakem drugem product numberju pogledati. Ima pa N76 super ekran, kar ga naredi zelo zanimivega... Takšen ekran ima HP za okoli 1800€ (sicer Elitebook ki ni direktno primerljiv), Apple pa malo slabšega za 2000€.

@bogii: Meni se noben od teh za takšno uporabo ne zdi nič posebnega... Sploh Asus z GT630 je brezveze - ta grafična se kar greje če ni na Fermi arhitekturi, pa tudi Fermi ni ravno hladna... Raje poglej Probook 4530S/4730S, anti-glare ekran in pa 4+ ure baterije ter kar hladen pod max obremenitvijo.


Se pravi da bi za 100 % da ima delujoča dva hdd slota moral vzet tega: http://www.cyberport.de/notebook-und-ta...

S tem da ima tale 1,5 TB, Blu ray, winse in še cenejši je. Ne vem edino kako je s temi Windows 7 HP, verjetno so nemški. A se to da na slovensko varianto spravit na legalen način?

Zheegec ::

Režo imajo vsi, ampak preden kupiš rečeš naj ti ga pred teboj odprejo in se preveri, če ima sploh konektor. Pri N seriji je treba pazit, prav tako HP DV7. Po product numberju pa tega ne veš...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zweistein ::

Živijo,

mene pa zanima, za katerega izmed naslednjih prenosnikov bi se vi odločili? Potrebujem ga za brezčični internet, ki bi delal brez problemov, za gledanje filmov in tudi za šolo (kakšno lažje programiranje, ne kaj zelo zahtevnega):

http://www.mimovrste.com/artikel/275044...
http://www.mimovrste.com/artikel/275044...
http://www.mimovrste.com/artikel/275040...
http://www.mimovrste.com/artikel/275040...

brutusss ::

za tiste ki resno v drek potiskate HP.
za primer vam dam moj laptop hp pavilion dv6.
procesor: novi intel core i5
grafika: amd radeon hd 1GB
ram: 4gb 1333 mhz
trdi disk: 500gb, 7200obr (ki je malo boljši od tistih z 5400)
ohišje : kakovistno in narejeno iz brušenega aluminija
teža: 3kg
namen: multimedija in gaming
cena: 700e (stem da pri hp ponavadi kupiš še garancijo pa mogoče če dodaš še kakšno vredu torbico je to slabih 800e)
odzivnost: tudi ko je oddaljen zelo daleč od rutera mi spletne strani premika v 2 sekundah.
trackpad: multitouh
pri normalni uporabi baterija zdrži 5,5-6ur(web,yt itd.)
pri igranju iger (testiral na call of duty mw2 in mw1) je držal mal manj kot 3,5ure kar se mi še vedno ne zdi malo.
pripombe: /
mogoče bi blo fajn met še i7 ampak ta mi je čist vredu.
zdaj mi pa prosim povejte kaj je tak slabega na tem laptopu

brutusss ::

aja samo še to
zvočni sistem: beats audio

in ko nekdo reče pavilioni so vsi slabi je to za mene posploševanje in mislim da se s tem marsikdo ne strinja. s tem postaviš serijo dv in serijo g na enako raven v resnici pa se sploh ne morta primerjat med sabo

zweistein ::

zweistein je izjavil:

Živijo,

mene pa zanima, za katerega izmed naslednjih prenosnikov bi se vi odločili? Potrebujem ga za brezčični internet, ki bi delal brez problemov, za gledanje filmov in tudi za šolo (kakšno lažje programiranje, ne kaj zelo zahtevnega):

http://www.mimovrste.com/artikel/275044...
http://www.mimovrste.com/artikel/275044...
http://www.mimovrste.com/artikel/275040...
http://www.mimovrste.com/artikel/275040...


Aja, pa pripravljen sem dato okoli 400 evrov, morda malenkost več (največ 500 evrov), če je prenosnik resnično dosti boljši od teh za 400 evrov.

specialc ::

Pri nas zopet nabavljamo prenosnik, tokrat nekoliko zmogljivejši

Zahteve:
15.6"
i7
4-8 GB ram
vsaj 500GB disk
čim boljša grafika
licenca Win 7
cena do 800€

Na prvo mesti bi dal ASUSa (si ga že lastim) a tudi na druge znamke nisem alergičen :)

Našel sem tega DELLa N5110 i7, kakšna uporabniška izkušnja z DELLi ? Nekdo je kritiziral podporo z gonilniki ?

Hvala za še kakšne predloge.

million ::

Tukaj imaš 2 z novim ivy-bridge procesorjem :)
Asus K55VM
Acer Aspire v3

Zheegec ::

Samo grafična je pri tem K55VM precej povprečna... Drugače pa luštna zadeva. GT630M je dejansko preimenovana GT540M in ni Kepler-based.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

D3m ::

Kaj češ. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zheegec ::

Ja če se rabi boljša grafična, potem pač ni ravno huda ane... Čeprav za 800€ kaj boljšega itak ni za pričakovati pri i7 procu. Potem bolje vzeti kakšen Lenovo Y570 ki ima za 900€ vsaj GT555.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bogii ::

Hvala za odgovora SLO_Matej in ALIEn3001.

Sploh linki testov so super. Kar pa se tiče HP-jev imam pa tako slabe izkušnje s pregrevanjem in kvarljivostjo, da jih tudi od daleč več ne povoham. Izkušnje pač.

brutusss ::

bogii je izjavil:

Hvala za odgovora SLO_Matej in ALIEn3001.

Sploh linki testov so super. Kar pa se tiče HP-jev imam pa tako slabe izkušnje s pregrevanjem in kvarljivostjo, da jih tudi od daleč več ne povoham. Izkušnje pač.


katere hp-je pa si uporabljal do zdaj?? ker jas do zdaj s probooki in pavilioni nisem imel težav

brutusss ::

če si imel do zdaj v rokah elitebooke še nise mogel imeti težžav, pri pavilionih sploh pri novejših dv serijah tudi nebi smelo biti težav. pri probookih (4730s) se rat zagreje ampak tudi ne bi smelo biti težav. edino compaq je govno

Whitehead ::

Kupujem nov prenosnik, ki bo nadomestil zdajšnji desktop.
Nekaj v stilu i5 Ivy Bridge, z integrirano grafiko, 4GB spomina (s prostim slotom), zaslon 15,6 najraje 1600x900 mat, z možnostjo namestitve dveh diskov (hdd+ssd). Računalnik bo večinoma na mizi, tako da teža ni važna. Še največ mi pomeni kvalitetna izdelava in na splošno vzdržljivost. Cena okoli 1000€, kupil bi pa v naslednjih dveh tednih.
Thinkpadi so znani kot zelo trpežni, vendar so slovenske cene kar zasoljene, obstaja kakšna alternativa?

SLO_Matej ::

Whitehead je izjavil:

Kupujem nov prenosnik, ki bo nadomestil zdajšnji desktop.
Nekaj v stilu i5 Ivy Bridge, z integrirano grafiko, 4GB spomina (s prostim slotom), zaslon 15,6 najraje 1600x900 mat, z možnostjo namestitve dveh diskov (hdd+ssd). Računalnik bo večinoma na mizi, tako da teža ni važna. Še največ mi pomeni kvalitetna izdelava in na splošno vzdržljivost. Cena okoli 1000€, kupil bi pa v naslednjih dveh tednih.
Thinkpadi so znani kot zelo trpežni, vendar so slovenske cene kar zasoljene, obstaja kakšna alternativa?

Glede na to, da praviš, da bo prenosnik večinoma na mizi in ti teža ni pomembna, predvidevam, da ga misliš uporabljati bolj za domačo uporabo. Ker pa so redki 15,6" modeli s prostorom za dva diska, bi morda v poštev prišel tudi kakšen 17,3"?

Če ti taka velikost ni odveč, je tale Asus K75VM kot nalašč zate. 17,3" HD+ (1600 x 900) mat zaslon, zelo zmogljiv štirijedrni Intelov procesor 3610QM tretje generacije (Ivy Bridge), 6 GB vgrajenega DDR3 RAM pomnilnika z možnostjo nadgradnje kar do 16 GB (tako, da imaš prenosnik lahko komot za dlje, le malo RAM-a dodaš čez čas), vgrajen 500 GB trdi disk (sicer samo 5400 RPM, vendar če boš vgradil še SSD ne bi smelo biti težav s hitrostjo delovanja), prostor za še en dodaten trdi disk/SSD, dokaj zmogljiva grafična kartica GeForce GT 630M (ne ni integrirana, je kar precej zmogljivejša, vendar zakaj ne, če pač lahko :)), aluminijsko ohišje (tudi konstrukcija), USB 3.0, celo predvajalnik Blu-ray ploščkov, prednameščeni Windows 7 Home Premium in 2 leti garancije.

15,6" sta npr. Asus K55VM, ki je praktično enak kot zgornji, le da ima manjši zaslon, ki pa je žal svetleč in ni prostora za še en disk (vgrajen pa je žal počasnejši 5400 RPM) ali pa tale Toshiba Satellite L855-10U, ki pa ima še manj RAM-a, sicer malo zmogljivejšo grafično kartico Radeon HD 7670M, ima pa malo večji 640 GB trdi disk (tudi samo 5400 RPM) brez prostora za dodatni disk, je pa ohišje plastično po vsej verjetnosti. Imata pa tudi oba 15,6" samo HD (1366 x 768) resolucijo.

Zgodovina sprememb…

brutusss ::

Whitehead je izjavil:

Kupujem nov prenosnik, ki bo nadomestil zdajšnji desktop.
Nekaj v stilu i5 Ivy Bridge, z integrirano grafiko, 4GB spomina (s prostim slotom), zaslon 15,6 najraje 1600x900 mat, z možnostjo namestitve dveh diskov (hdd+ssd). Računalnik bo večinoma na mizi, tako da teža ni važna. Še največ mi pomeni kvalitetna izdelava in na splošno vzdržljivost. Cena okoli 1000€, kupil bi pa v naslednjih dveh tednih.
Thinkpadi so znani kot zelo trpežni, vendar so slovenske cene kar zasoljene, obstaja kakšna alternativa?


zakaj bi kupoval laptop za 1000 eur in noter ne bi imel i7 procesorja in ločene grafične kartice????

SLO_Matej je izjavil:

Whitehead je izjavil:

Kupujem nov prenosnik, ki bo nadomestil zdajšnji desktop.
Nekaj v stilu i5 Ivy Bridge, z integrirano grafiko, 4GB spomina (s prostim slotom), zaslon 15,6 najraje 1600x900 mat, z možnostjo namestitve dveh diskov (hdd+ssd). Računalnik bo večinoma na mizi, tako da teža ni važna. Še največ mi pomeni kvalitetna izdelava in na splošno vzdržljivost. Cena okoli 1000€, kupil bi pa v naslednjih dveh tednih.
Thinkpadi so znani kot zelo trpežni, vendar so slovenske cene kar zasoljene, obstaja kakšna alternativa?

Glede na to, da praviš, da bo prenosnik večinoma na mizi in ti teža ni pomembna, predvidevam, da ga misliš uporabljati bolj za domačo uporabo. Ker pa so redki 15,6" modeli s prostorom za dva diska, bi morda v poštev prišel tudi kakšen 17,3"?

Če ti taka velikost ni odveč, je tale Asus K75VM kot nalašč zate. 17,3" HD+ (1600 x 900) mat zaslon, zelo zmogljiv štirijedrni Intelov procesor 3610QM tretje generacije (Ivy Bridge), 6 GB vgrajenega DDR3 RAM pomnilnika z možnostjo nadgradnje kar do 16 GB (tako, da imaš prenosnik lahko komot za dlje, le malo RAM-a dodaš čez čas), vgrajen 500 GB trdi disk (sicer samo 5400 RPM, vendar če boš vgradil še SSD ne bi smelo biti težav s hitrostjo delovanja), prostor za še en dodaten trdi disk/SSD, dokaj zmogljiva grafična kartica GeForce GT 630M (ne ni integrirana, je kar precej zmogljivejša, vendar zakaj ne, če pač lahko :)), aluminijsko ohišje (tudi konstrukcija), USB 3.0, celo predvajalnik Blu-ray ploščkov, prednameščeni Windows 7 Home Premium in 2 leti garancije.

15,6" sta npr. Asus K55VM, ki je praktično enak kot zgornji, le da ima manjši zaslon, ki pa je žal svetleč in ni prostora za še en disk (vgrajen pa je žal počasnejši 5400 RPM) ali pa tale Toshiba Satellite L855-10U, ki pa ima še manj RAM-a, sicer malo zmogljivejšo grafično kartico Radeon HD 7670M, ima pa malo večji 640 GB trdi disk (tudi samo 5400 RPM) brez prostora za dodatni disk, je pa ohišje plastično po vsej verjetnosti. Imata pa tudi oba 15,6" samo HD (1366 x 768) resolucijo.


se strinjam. asus K75VM je odlična izbira

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brutusss ()

bogii ::

brutusss je izjavil:

bogii je izjavil:

Hvala za odgovora SLO_Matej in ALIEn3001.

Sploh linki testov so super. Kar pa se tiče HP-jev imam pa tako slabe izkušnje s pregrevanjem in kvarljivostjo, da jih tudi od daleč več ne povoham. Izkušnje pač.


katere hp-je pa si uporabljal do zdaj?? ker jas do zdaj s probooki in pavilioni nisem imel težav


Novi pavilion (star dobre pol leta) in pa dve leti star HP Probook 4510. Ter še prej en starejši HP. Vsi so se greli k (da ne bom rekel) od tega sta mi dva crknila, zdajšnji pavilion pa je prava pečica.

brutusss ::

bogii je izjavil:

brutusss je izjavil:

bogii je izjavil:

Hvala za odgovora SLO_Matej in ALIEn3001.

Sploh linki testov so super. Kar pa se tiče HP-jev imam pa tako slabe izkušnje s pregrevanjem in kvarljivostjo, da jih tudi od daleč več ne povoham. Izkušnje pač.


katere hp-je pa si uporabljal do zdaj?? ker jas do zdaj s probooki in pavilioni nisem imel težav


Novi pavilion (star dobre pol leta) in pa dve leti star HP Probook 4510. Ter še prej en starejši HP. Vsi so se greli k (da ne bom rekel) od tega sta mi dva crknila, zdajšnji pavilion pa je prava pečica.


zakaj pa jaz po dobre pol leta s pavilionom nimam težav? (možnost je da sem v večini modelov ki se pregrevajo naletel na en dober model ki s tem praktično nima težav)

SLO_Matej ::

No, pa meni pravite, da naj ne posplošujem, saj se HP-ji (Pavilioni) ne pregrevajo in naj ne posplošujem. Pa sedaj vi ne posplošujte, če ste naleteli na en sam dober primer, ki se čudežno ne pregreva. ;)

Whitehead ::

@SLO_Matej: Super, hvala za trud! Žal iščem obvezno 15,6, 17 mi je prevelik :/ Bo za domačo uporabo, faks, lab, delo, multimedije, vglavnem mašina za vse (razen za igrice ne rabim). So pa super statsi za tak denar pri k75vm! Kakšni so asusi na splošno po zanesljivosti in kvaliteti izdelave?
Kot vidim je izbira Ivy Bridge prenosnikov bolj slaba, mogoče se splača še malo počakati.

Ima kdo izkušnje s Thinkpad T serije (ali drugih), so vredni svoje premije 300-400€?

SLO_Matej ::

Asus je že nekaj časa po zanesljivosti v samem vrhu. Enkrat je bila na to temo tudi novica na Slo-Techu, sicer pa izvajajo te raziskave druge tuje strani.

Seveda je tudi ThinkPad odlična izbira. Vendar takih z Ivy Bridge še ni, vsaj pri nas ne. Morda je res bolje, če še malo počakaš.

alphasaphir ::

Whitehead je izjavil:


Ima kdo izkušnje s Thinkpad T serije (ali drugih), so vredni svoje premije 300-400€?


Prihaja thinkpad edge s430 (i5-3 4Gb rama za 800€ in i7-3 z 8bRama za 1000€ oba dvojedrna z GT630, 14" z HD+ resolucijo, thunderbolt, hdmi, usb3, 2.4kg ). Na tem edgu ne plačaš T premije, pa koliko je za prebrat naj bi bil zelo dobro izdelan. Slab mesec do začetka prodaje.


In tu imam vprašanje: thunderbolt je kot video izhod baje isto kot minidisplayport - v kolko je to res? Ve kdo če taka kombinacija GT630, HD4000, hdmi, thunderbolt omogoča uporabo 3 displayev istočasno (2 eksterna in laptop display)?

Wofk ::

un z i7 ne bo imel nvidia grafične. teža naj bi bila pa okoli 1.8kg.

alphasaphir ::

Zasledil sem obe infomraciji, da ne bo imel in da bo imel nvidia grafično. Teža pa je 2.4kg. 1.8 je napaka, bi bilo pa sanjsko.

Kolko razumem so pa macbook pro (še to samo 15ke) sposobni poganjat 3 zaslone istočasno samo zaradi ati kartice (eyefinity) in bo treba posečt po T seriji z quadro v ta namen. Čeprav po drugi strani dela na dell XPS 15/17 z GT nvidio.

Zgodovina sprememb…

brutusss ::

brutusss je izjavil:

če si imel do zdaj v rokah elitebooke še nise mogel imeti težžav, pri pavilionih sploh pri novejših dv serijah tudi nebi smelo biti težav. pri probookih (4730s) se rat zagreje ampak tudi ne bi smelo biti težav. edino compaq je govno


poglej kaj zdaj jaz posplošujem, pri nas doma imamo samo v družini 5 HPjev in od tega so 4 pavilioni pa z nobenim še ni blo do zdaj nič problemov. meni je to dovolj dober razlog, da (ker mi je pač všeč HP) po tem prenosniku ki ga imam zdaj spet izberem pavilion. (aja na živce mi ne gre ko nekateri daste izvide kakšnih testov, ampak izjave kot so: HP JE SLAB!!!)

alphasaphir ::

@matko19

pusti. Nekateri vidijo stvari črno:belo. Asus se ne more pregrevat, zaprašit, ga ni potrebno čistit, ker ne pusti prahu blizu. HPji pa so vsi pečice. Kupi asusa in ne posplošuj.

Wofk ::

@alphasaphir
če bi bila tako i7 kot i5 z gt630m bi bilo fino samo če gledaš na Geizhals.at je model z i5 listan kot:
''Core i5-3210M 2x 2.50GHz o 4096MB o 500GB o DVD+/-RW DL o NVIDIA GeForce GT 630M 2048MB o 2x USB 3.0/Gb LAN/WLAN 802.11bgn/Thunderbolt o HDMI o Card Reader o Multi-Touch Trackpad o FingerPrint Reader o Webcam o 14" WXGA++ non-glare LED TFT (1600x900) o Windows 7 Home Premium (64-bit) o Li-Ionen Akku o 1.80kg o 12 Monate Herstellergarantie''

model z i7 pa:
''Core i7-3520M 2x 2.90GHz o 8192MB (2x 4096MB) o 500GB o DVD+/-RW DL o Intel HD Graphics 4000 (IGP) shared memory o 2x USB 3.0/Gb LAN/WLAN 802.11bgn/Thunderbolt o HDMI o UMTS/HSDPA o Card Reader o Multi-Touch Trackpad o FingerPrint Reader o Webcam o 14" WXGA++ non-glare LED TFT (1600x900) o Windows 7 Professional (64-bit) o Li-Ionen Akku o 1.80kg o 12 Monate Herstellergaranti''

pri obeh pa piše 1,8kg tako da ne vem kolk je zdej res teža.

alphasaphir ::

Bomo vidli. Ponekod piše 1.8kg oz 4pounds, ponekod 5.4pounds oz. 2.4kg. Sklepam glede na teže t430 (2.2kg), da s430 ne bo toliko lažji in zato pravim da je napaka. 14" z dvd pogonom, baterijo ki se koliko razumem ne da odstranit, težko da bo z polnilcem 1.8kg. Če se ne motim nadomešča v evropi e420 ki ima po speicfikacijah 1.9 do 2.1kg

Glede grafične je pa najt tudi različne informacije. Ponekod piše tako kot praviš ti, sem pa prebral tudi, da naj bi oba imela nvidio. Se ne spomnim več kje. Je pa tudi res, da jaz tako ne bi dajal 200 ali več za močnejšega. Potem posežem raje po probooku 6560b, če jim pade cena. Čakam da se najde kaj pametnega, čimceneje (možnost poganjanja 3 zaslonov in hd+ resolucija pa čimmanjša teža če je mogoče)

Zgodovina sprememb…

««
268 / 657
»»