» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
269 / 658
»»

Wofk ::

ma jaz kolebam med s430 ali pa tanovimi asusovimi ultrabooki, samo bi takoj vzel s430 če bo pod 2kg, ker ima boljši procesor in boljš grafiko.

alphasaphir ::

Kaj vem, jaz mam kar močn ibm bias. Bo pa sigurno potrebno počakat, da sploh pridejo in na kak test. Zdaj se ravno najmanj splača kupovat po mojem, razen če veš da je temu, ki ga imaš nagledanega ravno padla cena. Jaz sem že sam sebi tečn, ampak ne kupim dokler ne bo to kaj hočem in bom izjemno vesel, če bo to thinkpad do 800€ (magari edge).

Wofk ::

ja sej ultrabook bo sigurno 1k+ v sloveniji za teh 200 euro pa lahko za thinkpada kupem dodatno še rama in ssd disk

Zheegec ::

Še enkrat mimogrede za info - GT630M je preimenovana GT540/GT540 (katera je dejansko je stvar sreče).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

alphasaphir ::

Alien3001: Kaj to pomeni glede multiple displayev? Ker je ful težko najt dokončne informacije na to temo (glede eyefinity in thinkpadov z quadro grafikami mi je jasno) ampak kako pa lahko dela v dell xps 15ki (ki ima med drugim GT540) ampak na žalost ne vem kako grafiko ima ta na katerem delajo 3je (možno da samo na tistih z 555).

brutusss ::

alphasaphir je izjavil:

@matko19

pusti. Nekateri vidijo stvari črno:belo. Asus se ne more pregrevat, zaprašit, ga ni potrebno čistit, ker ne pusti prahu blizu. HPji pa so vsi pečice. Kupi asusa in ne posplošuj.


hahahah jaz posplošujem!! daj še enkrat preberi kaj si napisou: asus ne more to ne more se ono hpji pa so vsi pečice. če bi bli res bi se s tem strinjal. brez skrbi jaz ga mam doma (HPja) in če ne verjameš da so lahko določeni hpji tudi bolj hladni lahko prideš probat... al pa se o posameznem modelu malo bolj pozanimaj ne internetu.

nincaaa ::

Jst bi si tut kupila laptopa, ampak ga še nikoli prej nobenga nisem mela, zato bi rabila malo pomoči. :) Malo sem že pogledala, kaj je na voljo in se mi zdi tale še najbolj primeren. Bi blo pa fino, če bi mi lahko kšn, k se bolj spozna, povedal če bo kul pa kaj v praksi lahko s temu laptopom delam.
Ne bom ga rabila za photoshop in igre, za to imam namizni računalnik in mislim, da neke hude grafične zato ne potrebujem. Laptopa bi imela bolj za to če kam grem, za serije/filme, skype, internet, delo za fax. Ni treba, da je en fancy laptop. Nočem pa, da je screen manjši od tega zgoraj. Isto velja za disk, ampak tukaj bi se mogoče še lahko prilagodila. Pa raje bi, da nima že naloženega operacijskega sistema, to bom že uredila sama.
Hvala. ^^

alphasaphir ::

matko19 - sem še enkrat prebral kar sem napisal in ugotovil, da nekateri ne znate brat med vrsticami. Se ti opravičujem, ker nisem tega vedel. Moj post je bil za prebavit z zvrhano mero sarkazma.

nincaaa - Če ne delaš nič zahtevnega bo dovolj dober. Ampak je
ta malo boljši in samo malenkost dražji.

brutusss ::

alphasaphir je izjavil:

matko19 - sem še enkrat prebral kar sem napisal in ugotovil, da nekateri ne znate brat med vrsticami. Se ti opravičujem, ker nisem tega vedel. Moj post je bil za prebavit z zvrhano mero sarkazma.

nincaaa - Če ne delaš nič zahtevnega bo dovolj dober. Ampak je
ta malo boljši in samo malenkost dražji.


pa kaj si ti sploh slovenec-jas sem tebi v mojem postu hotel dokazat da vsi hpji niso slabi. v tvojem pa kot sem že povedal si samo rekel to je dobro, to ni in s tem nisi nič pametnega povedal

basket ::

@ matko19
men se zdi da ti nisi Slovenec :) še enkrat preber kaj in kako je napisal alphasaphir, ker kar je napisal ni mislil resno ampak je več kot očitno napisano sarkastično.. :)

basket ::

@nincaaa
tale računalnik je lih za tako osnovno rabo kot si navedla, torej navadni dokumenti, internet, kak film/serije.. sam po mojem raje vzemi kakega z več rama, ker 2gb je danes res ful malo..

primer: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren... - ta ima npr. 4 gb rama, zraven tega pa ima še en USB3 (kar pomeni hitrejši prenos podatkov preko USB)

SLO_Matej ::

alphasaphir je izjavil:

nincaaa - Če ne delaš nič zahtevnega bo dovolj dober. Ampak je
ta malo boljši in samo malenkost dražji.

Tako ja, tega vzemi. Bo sposoben opravljati osnovna pisarniška opravila in verjento povsem zadostoval tvoji uporabi. Čez čas pa mu lahko še nadgradiš RAM pomnilnik z dodatnimi 4 GB, da imaš skupno 8, kar te pride manj kot 30 eur. Vendar, ko se bo čez čas pokazala potreba po tem. Zaenkrat še ne bo potrebno. :)

nincaaa ::

No hvala vsem, tale je res boljši in bom kar tega kupila. :)

zmaugy ::

Pa to poganja kakšne filme brez štekanja?

SLO_Matej ::

zmaugy je izjavil:

Pa to poganja kakšne filme brez štekanja?

Mislim, da bi tole pa kar moral opravljati brez kakšnih večjih težav. Tule imaš nekaj primerov zmogljivosti Intel Pentiuma B960 in Intel HD grafične (sicer v Lenovu G570): http://www.youtube.com/playlist?list=PL...

parasit ::

nincaaa je izjavil:

Jst bi si tut kupila laptopa, ampak ga še nikoli prej nobenga nisem mela, zato bi rabila malo pomoči. :) Malo sem že pogledala, kaj je na voljo in se mi zdi tale še najbolj primeren. Bi blo pa fino, če bi mi lahko kšn, k se bolj spozna, povedal če bo kul pa kaj v praksi lahko s temu laptopom delam.
Ne bom ga rabila za photoshop in igre, za to imam namizni računalnik in mislim, da neke hude grafične zato ne potrebujem. Laptopa bi imela bolj za to če kam grem, za serije/filme, skype, internet, delo za fax. Ni treba, da je en fancy laptop. Nočem pa, da je screen manjši od tega zgoraj. Isto velja za disk, ampak tukaj bi se mogoče še lahko prilagodila. Pa raje bi, da nima že naloženega operacijskega sistema, to bom že uredila sama.
Hvala. ^^


Jaz predlagam kaj takšnega

Compaq CQ57 zelo poceni prenosnik preverjeno deluje.

ali pa mogoče malo boljšega HP 630

Drugače pa imajo sedaj vsi neke akcije, poglej na ceneje.si, če kupiš, HP, Lenovo ali Asus nimaš kaj zgrešiti, tudi Toshiba je ok.

Pa upa da ti bo dolgo služil.
To je to!

panteist ::

Zdravo! Jaz si čez poletje nameravam kupiti nov prenosnik in me zanima kje je malo večja izbira glede konfiguracije? Potreboval bi i7-ivy, integrirana grafična HD4000 (raje bi imel le integrirano kot še ločeno zraven), 15" s FHD, 8Gb RAM, če ni Win gor je še dodatni plus.

kmetek ::

panteist ::

Uh, tole je pa čist nekaj takšnega kar iščem. Hvala, je že pod zaznamki.

EDIT: pač grafično pa win bom že preživel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

SLO_Matej ::

parasit je izjavil:

Jaz predlagam kaj takšnega

Compaq CQ57 zelo poceni prenosnik preverjeno deluje.

ali pa mogoče malo boljšega HP 630

Tvoja predloga sta oba bolj slaba, saj imata oba prenosnika slabši procesor. Sploh tisti z AMD-jem je res, ampak res švoh. Upam si trditi, da ga dandanes za šalo prehiti marsikateri procesor v pametnih mobilnih telefonih. ;) Skratka, tisti Asus z B960, Intel HD, 4 GB RAM-a in 500 GB diska bo še najboljša izbira. Po vsej verjetnosti tudi kar se tiče kakovosti.

parasit ::

SLO_Matej je izjavil:

parasit je izjavil:

Jaz predlagam kaj takšnega

Compaq CQ57 zelo poceni prenosnik preverjeno deluje.

ali pa mogoče malo boljšega HP 630

Tvoja predloga sta oba bolj slaba, saj imata oba prenosnika slabši procesor. Sploh tisti z AMD-jem je res, ampak res švoh. Upam si trditi, da ga dandanes za šalo prehiti marsikateri procesor v pametnih mobilnih telefonih. ;) Skratka, tisti Asus z B960, Intel HD, 4 GB RAM-a in 500 GB diska bo še najboljša izbira. Po vsej verjetnosti tudi kar se tiče kakovosti.


Upam si trditi, da za internet, gledanje filmov, word in excel zadostujeta in sta vrh glave :)
To je to!

SLO_Matej ::

In zakaj bi za enak denar vzel slabšo zadevo? Kje je tu logika? 8-O

tx-z ::

Ker prenosnik bi se potem predlagu za okol 450€ (MAX do 500€) ? ...Karkol kšne teste berm, se mi zdi da nč ni dobrga v tem rangu.. ?
tx-z

popster ::

Sigurno je se kaj najde za ta denar, nevem zakaj nebi blo dobro, je pa ful odvisno za kaj bos prenosnik rabil, to nam moras povedat.

SLO_Matej ::

tx-z je izjavil:

Ker prenosnik bi se potem predlagu za okol 450€ (MAX do 500€) ? ...Karkol kšne teste berm, se mi zdi da nč ni dobrga v tem rangu.. ?

Kaj takega kot je Lenovo IdeaPad G570GH. Ima 15,6" HD LED zaslon, soliden i3 2350M procesor, 4 GB DDR3 RAM pomnilnika z možnostjo nadgradnje do 8 GB, 500 GB trdi disk (sicer samo 5400 RPM) in integrirano Intel HD (verjetno 3000 glede na procesor, ni nikjer konkretno navedeno) grafično kartico, ki bo za osnovna opravila povsem dovolj.

Poglej pa še tega IdeaPada G570, ki ima samo malenkost šibkejši procesor i3 2330M in za grafično kartico je konkretno navedeno da je Intel HD 3000. Je pa kar cenejši in bi si morda za to razliko dokupil še dodatne 4 GB DDR3 RAM-a; http://mv.rs/t/2440060117

Zgodovina sprememb…

eziga ::

Kakšen HP Pavilion g6-1312el ali pa ASUS A53U-SX151V E-450 iz renew programa, od novih pa npr. Asus X54C-SX322.
www.epaket.si

tx-z ::

Razmišljal sem o tem: http://www.mimovrste.com/artikel/275044... ...ampak baje je zaslon praktično neuporabn zuni (ne vem pa kako je z drugimi prenosniki zuni, če majo ta svetleč zaslon) ...

Ena možnost bi bla tut http://www.mimovrste.com/artikel/275044... ..Ampak pr teh prenosnikih je tko da maš eno vrsto, pa pol še 10 podvrst, k se ponavad skori v ničemer ne razlikujejo ...


Tist Lenovo G570, deluje dost podobn kt ta B560...oz. isti kokr V570 :) Sam teh trgovin niti ne poznam, kjer jih majo..
tx-z

OptimuZ ::

Kaj pa npr. kak dell?
Dell N5050

Aspirebla ::

Zdravo!

Zanimam se za nakup sledečega prenosnika: http:http: //www.notebooksbilliger.de/notebooks/acer... . Zanima me, kaj mi svetujete, ima kdo mogoče kakšne izkušnje z njim?

Vsem bom hvaležen, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aspirebla ()

reeves ::

Pozdravljeni

V soboto greva s sinom kupovat prenosnik zanj. V mislih imam nekaj do max. 800€.
Teža ni zelo pomembna, naj pa bo vsaj 15,6". Uporabljal se bo predvsem za Office in kakšno igro. Nič hudo zahtevnega.
Prosil bi za kakšen nasvet seveda, da ne bom kar nekaj nabavil.

Hvala vsem
lp

medenko ::

Zheegec ::

reeves je izjavil:

Pozdravljeni

V soboto greva s sinom kupovat prenosnik zanj. V mislih imam nekaj do max. 800€.
Teža ni zelo pomembna, naj pa bo vsaj 15,6". Uporabljal se bo predvsem za Office in kakšno igro. Nič hudo zahtevnega.
Prosil bi za kakšen nasvet seveda, da ne bom kar nekaj nabavil.

Hvala vsem
lp

hja, nič kaj posebnega in igre ne gre ravno skupaj. Treba bo vsaj GT540 ali boljšo grafično kartico od nvidia, ali pa amd HD6650 ali boljšo, še raje 6770. Pa ne kakšne hd7470, ker je imenu navkljub slabša :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

reeves ::

medenko je izjavil:

reeves: kaj takega?

MSI GE620DX i5/4/500/W7 (GE620DX-297NL)


Ja, recimo. Raje bi imel mat zaslon, OS pa ni nujen, že imam winse

alphasaphir ::

lenovo g770 i5, 17" HD+resolucija, ati 6650m cyberport 500€ oz amazon 515€
asus ips zaslon 23", fullHD cyberport - 140€, amazon 133€

to je po mojem to, kar se da trenutno za ta denar dobit, če je kdo pripravljen kupit v avstriji. Oseben prevzem cyberport celovec, beljak, graz...

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

pozdravljeni

iščem laptopa za fax

uporabljal naj bi se za internet, kakšen film, word excel ipd.. mogoče malce nezahtevnega autocad modeliranja. za kaj zahtevnejšega bom uporabil namizni komp

cena do 600€

zahteve:
- kot prvo DOBER EKRAN trenutno sem na bratovem hpju probook 4720s in moram reči da mi niti najmanj ni vešč. med gledanjem filmov : na vrhu je pretemna barva spodaj pa presvetla zaradi TN matrike.. :) na svojem namiznem računalinku uporabljam isto vendar mi je občutno boljša pa je monitor star 7 let 19" samsungov lcd. prav tako me začnejo boleti oči, na svojem kompu nimam teh težav
- čim lažji
- čim boljša baterija
- se ne pregreva (trenutno ima v idle ta hp 55-60°c procesor nevem ali je to normalno :D)
- trdi disk 500gb, več seveda ne bo nič narobe ;)
- ram 6 ali 8 gb ?
- seveda ne zanemarjam grafične in procesorja
- ni preglasen
- kompaktnost in 17" vrjetno ne gresta skupaj



z nakupom se seveda da še malce počakati saj se mi ne mudi, tako da če pride v kratkem kaj boljšega na trg nebi bilo problem počakat.

hvala, LP

Zheegec ::

- kot prvo DOBER EKRAN trenutno sem na bratovem hpju probook 4720s in moram reči da mi niti najmanj ni vešč. med gledanjem filmov : na vrhu je pretemna barva spodaj pa presvetla zaradi TN matrike.. :) na svojem namiznem računalinku uporabljam isto vendar mi je občutno boljša pa je monitor star 7 let 19" samsungov lcd. prav tako me začnejo boleti oči, na svojem kompu nimam teh težav

Dobri ekrani so od 1500€ dalje... Pod to ceno je pa vse TN matrika - je samo bleščeči ali nebleščeči. Za filme je načeloma bleščeči boljši, samo se blešči na svetlobi in pa ima manj realne barve.
- čim lažji

Kakšen 13" potem, z IPS matriko se dobi od 1300€ dalje.
- čim boljša baterija

Tam 6-7ur imajo boljši 13".
- se ne pregreva (trenutno ima v idle ta hp 55-60°c procesor nevem ali je to normalno :D)

55C v idle je nad povprečjem, odvisno od procesorja. Fino je kaj spucati ventilatorje.
- ram 6 ali 8 gb ?

RAM je napol zastonj, tako da je vseeno. Pozna se večinoma ne, če ni za kakšno zelo specifično uporabo.
- seveda ne zanemarjam grafične in procesorja

Dober ekran, baterija in še grafična je potem že nekje 2000€...

Koliko si rekel, da bi plačal za prenosnik? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

spirit ::

Da nekoliko manj trollam kot ALIEn3001 (ki ni napisal ničesar neresničnega) bi ti setoval kako 13-ko in dodaten monitor, če si umisliš Lenovo E325 in pa u2312 si na 700€ pa maš kr solidno stvar za word, in filme, RAM daš komot na 8GB, poleg tega pa imaš res dober zaslon (23'' seveda, tisti na Lenovu je navaden TN je pa fino ker je matiran in ne odbija svetlobe) in imaš nekaj za nosit okoli ter za doma nekaj z dobrim zaslonom, če čez čas daš notri še SSD si pa itak zmagal, a naj ti povem, da v dotični računalnik paše 7mm disk.

Zheegec ::

Ja ok, samo Lenovo E325 je v vseh pogledih slabši od Probooka 4720S (edino bistveno tišji je zaradi E450 proca, ki je VSAJ pol počasnejši od tistega v Probooku). Stvar, ki je v vseh pogledih boljša od Probooka za 800€ pa vsekakor ne stane 600€...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

N0t0ri0us ::

rekel sem 600€ :P

vsaka stvar je relativna ;) jaz sem namreč mislil relativno dober prenosnik za 600€ :)se bom pač moral sprijaznit s TN matriko :)pa ne rabim jaz 6-7 ur. če bi rabil to bi kupil transforjmerja ki naj bi zdržal 16 ur.. vendar dvomim v njegovo uporabnost :D

pa v mislih sem imel 15" laptop. je problem bleščeč zaslon pri dnevni svetlobi oz ob normalni uporabi ?

Zheegec ::

pa v mislih sem imel 15" laptop. je problem bleščeč zaslon pri dnevni svetlobi oz ob normalni uporabi ?

Kar. Sam imam S-IPS bleščeč ekran z 400cd svetilnosti (toliko ima zeloo malo monitorjev) pa pri prižgani luči ki sveti notri, ali pa samo ob odprtem oknu (pa ne sveti direktno notri sonce) raje gledam v nebleščečega, ki je zraven... V temi za gledati filme pa je bleščeči boljši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

N0t0ri0us ::

saj pomojem veste koliko se uporablja laptop za word ipd.. občasno.. bolj ga bom uporabljal za internet in filme :) za doma imam še vedno namizni komp tako da ne rabim še enega monitorja.. mi je ta čisto kul.

ssd diska pomojem ne bom potreboval. ga imam v tem kompu sedaj. saj je vredu in vse ql samo spet stane 200€ :)

torej bo kar v redu nebleščeč. pa kot sem že omenil me zelo moti ts matrika na 4720s :) ali je pri vseh laptopih tega cenovnega razreda tako ?

Zheegec ::

Bolj ali manj, samo pri bleščečih se kar manj opazi. Je treba biti res pozoren. Ekran na 4720S sem že malo pozabil, na 4730S je med boljšimi nebleščečimi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

N0t0ri0us ::


nekako tako se vidi črna barva. če bi dal fon nižje bi se pa zgoraj videla nekakšna modročrna barva.. vendar ne pri taki kameri kot jo ima moj telefon :)

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

To je pa najhujši backlight bleeding, kar sem ga videl :) Tole bi rekel, da je doživelo kakšen udarec ali kaj podobnega :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

N0t0ri0us ::

male je pretirano no :) precej visoko sem imel telefon... običajno ga je manj, vendar potem se že pojavi zgoraj deformacija :)

na hitro povedano mi ni všeč ekran :D

N0t0ri0us ::

to ni blacklight ampak je učinek ts matrike. ;) če bi dal fon nižje bi bilo tega manj, vendar potem se že zgoraj pojavi modro-violična barva, ki pa nebi bila vidna na tej sliki. pokažem jutri še kakšne slike katere bodo narejene z boljšim fotoaparatom, da boste videli kako je v resnici :)

ps. ne morem več popraviti besedila & se opravičujem za dvojni post

schrack ::

Pozdravljeni!

Starši bi radi imeli nov 17 colski prenosnik.
Uporaba: surfanje, mejli, kakšen filmček.
Jutri nameravajo kupiti Toshibo na spodnjem linku, ker imajo 10% popust:
http://trgovina.mercator.si/m/tehnika/r...

Se da dobiti kaj boljšega za 600 evrov? Obvezno 17".
Hvala.

D3m ::

Prenosnik je vredu. :) In ne vem če dobiš boljšega za isto ceno z 10% popustom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

rokherman2 ::

Zdravo!
Nujno bi potreboval vašo pomoč, ker bi prenosnik potreboval čim prej...hotel sem že kupiti enega od Lenova, pa so ga nehali prodajati, potem pa sem gledal enega HP-ja, pa preveč ljudi pove, da niso fajni, jaz pa bi potreboval nekaj kvalitetenega.

Cena prenosnika je max. 650 evrov
Fajn bi blo če, bi bil dost sposoben za igranje igric, velik pa če se da, da je 17 inčni.

Hvala

SLO_Matej ::

Težko kaj 17" kvalitetnega in zmogljivega za 650 eur.

Če hočeš kolikor toliko zmogljiv prenosnik za igre do 650 eur, potem vzemi tega 15,6" Asusa K53SV-SX648V.
Ima soliden procesor i3 2330M, 8 GB DDR3 RAM pomnilnika, 640 GB trdi disk (počasnejši - samo 5400 RPM, kar pa bistveno vpliva na hitrost delovanja računalnika) in dokaj zmogljivo grafično kartico GeForce GT 540M 2 GB. Zraven dobiš še Windows 7 Home Premium in torbo.
««
269 / 658
»»