» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
154 / 661
»»

kmetek ::

Kje bi se še dalo dobit Lenovo N500, un model za 500€ ?


nikjer več.

Nande ::

Malo 'vpadam'...
Kaj pravite o temle ASUS-u?
Zdi se mi kar konkretna zadeva, a žal ne vem dosti o Asus prenosnikih...predvsem o trpežnosti, kvaliteti izdelave ipd.
Prosim za mnenje oz. nasvet.

Lp!

durrenmatt ::

po mojem je na sliki 17 inčni asus

jr. ::

Slika je prava. Tipkovnica do roba in pa malo širši robovi pri ekranu so poakzatelj 15,4 inčnika. Je pa za moje pojme preveč natlačena. Preveri kako se zadeva greje. Tele geforske se baje komad (ker so že kar zverine) + majhen prenosnik = zelo slabo odvajanje toplote. Toplota pa potem tud vpliva na vzdržljivost baterija ter uporabnost (npr. ne boš ga mogu prav dolgo držat v naročju). To je malo nasplošno kaj bi lahko šlo narobe. Malo poglej na notebookreviews pa lahko tudi na Asusov uradni forum pa ti bo hitro jasno s čim imajo ljudje probleme. Vsekakor pa se zapelji v BigBang ter sprobaj tipkovnico ter prever kvaliteto izdelave (mal ga odpiraj pa bolj na trdo pritisni na ohišje itd.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jr. ()

Stark ::

ima kdo Clevo Style prenosnik? mi lahko kdo priporoča kakšno trgovino (po možnosti iz Anglije), ki pošilja v Slovenijo. za nakup prenosnika seveda...

hvala.

lp

Nande ::

Hmm... Malo sem brskal... test...
Glede temperature pa klik...
Madona, težko se je odločit o nakupu, ko pa je tega "šrota" na tone...

Lp!

T-Majo ::

Asus je ok prenosnik. Ni mi edino všeč vizualno in kvaliteta ohišja.

Stark ::


Madona, težko se je odločit o nakupu, ko pa je tega "šrota" na tone...

Lp!


res je.

kaj res noben ne pozna kkšne evropske štacune, ki pošilja v Slovenijo?

Leks ::

@Nande
ASUS N50VN še nekoliko ceneje.
Vizuelno je res nekaj podobnega kot Lenovo :)

Mahes ::

Ola;

kakšno mnenje o tem:

zaslon 15,4" Toshiba TruBrite WXGA (1280 x 800)
procesor Intel Pentium Dual-Core T3200 (2 GHz, 1 MB L2 predpomnilnika, 667 MHz FSB)
pomnilnik 3 GB (2 GB + 1 GB) DDR2, 800 MHz (razširljiv do 4 GB)
trdi disk 160 GB Serial ATA-150, 5400 obr/min
grafična kartica Intel GMA 4500M, do 1340 MB pomnilnika

499EU

http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

Popvprečen prenosnik za splošne vsakodnevne stvari (internet, študij, hd filmi...) Garancija je pomembna.

Če predlagate kaj drugega, prosim napišite.

Hvala.

durrenmatt ::


http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

Popvprečen prenosnik za splošne vsakodnevne stvari (internet, študij, hd filmi...) Garancija je pomembna.



ni slab

bompsi ::

Core 2 Duo P9400 2.53Ghz
4096MB DDR2 667 MHz
320GB hdd 5400 rpm SATA,
15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen (1280 x 800) Blueray Super Multi DVD(+/-R +/-RW) z Double Layer
NVIDIA Geforce 9600MGT
High speed 56K modem
Ethernet 10/100BT
HP Pavilion WebCam z integriranim mikrofonom
802.11a/b/g WLAN
CardReader
Bluetooth
Ostali priključki:

1×VGA port, 3×USB 2.0 ports, 1×IEEE-1394, S-video TV out, Infrared port, 2×slušalke out, 1×mikrofon-in port, Cable docking konektor, 1×ExpressCard/54 slot.
Vista Home Premium.


Za cca. 750€ ? Se splača?

mtosev ::

proizvajelec?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

janwoolf ::

mislim hp pavilion
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

Nande ::

@Nande
ASUS N50VN še nekoliko ceneje.
Vizuelno je res nekaj podobnega kot Lenovo :)


Hvala. Na izgled sicer dam nekaj, a "drobovje" prevlada... :)
Priznam, da sem se ogrel za ta notes predvsem zaradi tipkovnice... klik, ki je redkost za velikost 15'4 ...
Mi pa seveda lahko še kdo namigne, če je kje kaj podobnega opazil...

Lp!

P.S.
Bompsi, predvidevam, da opisanega ni možno dobiti v SLO...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nande ()

bompsi ::

proizvajelec?


Ja Hp Pavilion

Leks ::

Pavilionov še ni v SLO, zaenkrat. Pogrešam HDMI. Je pa res odvisno, za kaj ga boš potreboval.

bompsi ::

Pač lahko ga nabavim preko kolega...uporaba bi bila vsestranska....tudi tu pa tam mogoče kaka igra...

Nande ::

Opazil sem še en zanimiv nakup ... HP Pavilion ...
Ima mogoče kdo kakšno informacijo iz prve roke o tem notesniku...
Ker sploh ne izgleda slabo... Razen garancije... in manjših prask (??? :O ???)...

Lp!

Nande ::

Res ne vem, zakaj se v Sloveniji za podobne denarce prodajajo 'slabši' artikli...
KLIK...
Za 900€ (pribl. 1.150$) se pri nas dobi ta artikel z manj zmogljivim procesorjem, z manj rama in s slabšim zaslonom...
Brez veze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nande ()

Leks ::

Verjetno je odvisno od nabavljene količine oz. velikosti trga, zakaj bi nekomu, ki vzame 500 kosov dali enak rabat kot nekomu, ki vzame 10.000 kosov.
Smo pač majhen narod in ga nasrkamo.

Lp

Leks ::

Imam en podoben primer pri nakupu infra savne

Sem bil pri Cafuti na Ptuju in mi da predračun 1.600€, ter hvali vgrajene grelce, ipd.
Enaka kabina v Nemčiji stane pod 1.000 € z popolnoma enakimi grelci, les,... LINK

Gre kdo v prihodnje v Nemčijo, s kombijem ? ;)

Smo pač majhni, kaj moreš.

quartz ::

Maš izpit?
http://www.repico.si/najem%20kombija.ht...

To da smo majhni je zmeraj izgovor, se pa tržna cena ne oblikuje le glede na velikost.

Leks ::

Se bo treba poslužiti nekaj takšnega ja :)

Verjetno so še drugi dejavniki, vendar pa mislim da je velikost trga kar
odločilen dejavnik. Pri nas mogoče tudi preveliki zaslužki posrednikov.

Zraven cene bi morali uvesti podatke o strukturi cene (proizvajalec, dobavitelj, trgovina).

Gogo ::

Svak se ne more odločiti med:
Lenovo 3000 N500 in FS Amilo Pi3540

Kaj prvite kaj naj vzame za internet, office, gledanje filmov ipd?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

kmetek ::

Blinder ::

No sem videl oglas na bolhi, v katerem piše
"nov zapakirani hp compaq lastnosti monitor 15, 4;diska 320gb, 3gb rama , grafična ati radion 512mb, naloženi vindovsi , torbica.....Informacije samo na tel XXXXXXX na razpolago 3 kom."


So še novi, zapakirani, garancija pa velja v merkurju. Prodaja posameznik. Zakaj je tako nizka cena?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zheegec ::

@Nande - kaj pa tale MSI za 1000€? Dejansko podobna cena, kot v tujini... pa super prenosnik.

Blinder - in koliko je cena in kateri model je?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Blinder ::

Ojoj sry pozabu napisat ceno. Za tole: "nov zapakirani hp compaq lastnosti monitor 15, 4;diska 320gb, 3gb rama , grafična ati radion 512mb, naloženi vindovsi , torbica.....Informacije samo na tel XXXXXXX na razpolago 3 kom." je 370€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zheegec ::

Je že kje ukraden, pa dobil nekje potrjene garancijske liste. Drugače je težko reci, ampak tole je najbrž kakšen 6735S ali kaj podobnega (integrirana grafika HD3200 najbrž), vreden 550€+
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Leks ::

@Gogo
Izmed primerjanih glas Lenovu, nekaj postov nazaj je nekdo omenil, da ga je nabavil za 600€.

Gogo ::

Ja, jaz sem mu preporočil Lenovo, saj ga ima žena in je super za to ceno (nabavil pri enaa).
Svak pa bi rad imel FS Amilo zaradi diska in čitalca kartic.
Kakšna pa je izdelava pri FS in kakšen je monitor?
Kmetek: grafika je super vendar pa je proc "podn".;)
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

kmetek ::

kot da rabiš boljši proc "za internet, office, gledanje filmov ipd? "

Gogo ::

Malce rezerve pa je potrebno imet, ne bi rad, da mi skače po glavi, kaj za en šrot sem mu predlagal, če bo hotel delat še kaj drugea.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Nande ::

@Nande - kaj pa tale MSI za 1000€? Dejansko podobna cena, kot v tujini... pa super prenosnik.

Blinder - in koliko je cena in kateri model je?


ALIEn3001, kje pa se dobi za 1000€?

Drugače pa sem tudi ta model že gledal, vendar je cena malo previsoka... cca. 200€...
Poleg notesa moram kupiti še torbo in (kvalitetno) miško, tako da se vsak € pozna... :)
Vseeno hvala za namig. Mislim pa, da se bom odločil kar za Asusa....semo še Dell Studio 1735 si naprej od blizu ogledam...:D

Lp!

Leks ::

@Gogo
Za opravila, ki si jih naštel, ima kmetek popolnoma prav, glede prihodnosti si pa sam odgovoril.

@Blinder
Če je res nov in z veljavno garancijo, potem je cena ubijalska, vseeno pa bodi previden in se pred nakupom
dobro prepričaj, če je to tapravo.

DSO1 ::

Kateri prenosnik priporočate? Zahteve so nekako take: predvsem čim daljša avtonomija baterije, grafična ni pomembna, ker bo prenosnik zgolj za pisarniško uporabo, cenovno pa okrog 800 eur.

Leks ::

Verjetno se bo uporabljan na terenu, glede na zahtevo po avtonomiji. Priporočam kakšen mini prenosnik, če le ni zahteva po 15,4 zaslonu?

DSO1 ::

ja rad bi 15,4 zaslon. Vem, da ni realno pričakovat zelo zelo dolge avtonomije, recimo pa da se vsaj izbere to kar je pri 15,4 in cenovnem razredu cca. 800 eur trenutno na trgu najbližje tem zahtevam.

Nande ::

Mi morda lahko kdo pove kaj več o HP prenosnikih...?
Opažam namreč, da so jih vse trgovine polne in da so cene od a do ž...
Lahko pa kdo pokomentira tale model..., če ga je volja...:)

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nande ()

airslavc ::

uf tole pa je racunalnik! ce bi bil se pa kakih 300E cenej bi blo se pa boljs :D

Nande ::

uf tole pa je racunalnik! ce bi bil se pa kakih 300E cenej bi blo se pa boljs :D


Jp, priznam, da me je kar hitri kredit zamikal... :D

Lp!

izzy12 ::

ja rad bi 15,4 zaslon. Vem, da ni realno pričakovat zelo zelo dolge avtonomije, recimo pa da se vsaj izbere to kar je pri 15,4 in cenovnem razredu cca. 800 eur trenutno na trgu najbližje tem zahtevam.

Kupi nek osnoven laptop in nato posebaj kupu 9celično baterijo...

musicfreak ::

Kaj pravite na to? Dober nakup?

http://www.mimovrste.com/artikel/275013...

Leks ::

Poznam dva lastnika z Acerji, ki sta totalno nezadovoljna.

Predlagajte prenosnik z COM portom (obvezno), da bo služil cca 5 let, nesvetleč zaslon, brez OSa in 4 GB RAMa
Trenutno sem našel tole, seveda z dokupom garancije in RAMa HP 6730b.
Mogoče kje kakšen ASUS?

Lp

Karen ::

Mislim da imajo od znanih bolj ali manj samo še HPji serial port. Lahko pa uporabiš trik za 8 EUR: http://www.mobilna-oprema.si/detail.php...
Baje celo AT komande iz DOSa delajo bp.

Leks ::

eeeee, hvala ti, dober nadomestek!

Karen ::

Ne vem, treba sprobat. Eni delajo perfektno (smo nekaj časa IBM notebooke kupovali k niso imeli več serijskih portov, pa takle konverter za neke serijske priklope - delalo ko šus), konkretno za tele pa ne vem kako delajo.

misek ::

Sam imam HP Elitebook 8530p s P8400 procesorjem. Zelo zadovoljen. Glede na ceno sem to tudi pričakoval. Če koga zanima kaj podrobneje pa naj vpraša. In ne, nima serijskega porta :D

bastadu ::

Rabim priporočilo za en prenosnik, in sicer z naslednjimi zahtevami: čim večji zaslon, solidno igranje novejših iger, čitalec prstnih odtisov, buđed je okoli 1300€. Prosim za priporočila!
««
154 / 661
»»