» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 658
»»

klemen22 ::

Ja folk le glejte na garancijo. Prištejte k malo boljšem HPju oz. Acerju še cca 40k SIT za podaljšanje garancije. Ja res je HP je zihr med boljšimi v srednjem razredu samo če pa kupujete mašino za +400k sit pa le razmislite o T43 oz. morda kaki Toshibi.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

schurda ::

@klemen22: To ni mnenje ampak moja opažanja in izkušnje. T in X serije ne poznam, zato ne bom nič sodil. Gre za to, da mora prenosnik delat BP, ne pa stalno neki servisi in popravila. To ni nič.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Jackass ::

Zdej pa vi men neki povejte: A ste tuki sami lemarji, al kaj? Pa ne mi rečt, da računalničarji kupujete sama jajca. Berm 200 postov na temo Prestigio to, Prestigio ono... Pol poznate pa še HP (2 modela), redki IBM in ostali Acer.;(

A res ni pa nobenga, k ma Toshibo, ASUS-a, kšnga HP Pavillion...??:|

Bemti na NEST-u se folk igra s procesorji za 150k pa jih odklepa, brus... svašta, za grafične mečejo 120k, a za Prenosnik ni pa dejansko noben na tem forumu dal več kt 300k?

No, pa drgač bi pa prosu vsaj za naslednje mnenje: ALI PREDLAGATE ACER-ja ALI FUJITSU SIEMENS?

Zanima me samo katera firma se rangira bolje, katera izdeluje bolj kvalitetne prenosnike.

V upanju, da bom v naslednjih 30 dneh prejl 1 odgovor, se že v naprej zahvaljujem in klanjam!
jAcKaSS

Zheegec ::

Po mojih izkušnjah Acer, ampak precej odvisno od tega kateri konkretni prenosnik gledaš. Recimo Amilo A1650G je kar OK prenosnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Malecky ::

Mja acer naredi dober/boljsi vtis.

IBMcek laufa kot mora, se najmanj sem pridobil na obliki...enkrat T vedno T. :D

Malecky ::

PS...Kam pa lastniki notebookov vtikate svoje drgocene abakuse? Ker torbice so lohk obupne in pokvarijo vtis. 0:)

www.booq.de Je se kdo interesent za kak booq produkt oz. se dobijo v Slo? Nisem zasledil..

TribesMan ::

Malecky jest svojega T-ja shranjujem v neoprenski "mapi" ki je uradno narejena za 14" iBooke (Tucano Second Skin se imenuje), zadeva pase not k ata na mamo. Pa se fajn je zasciten pred udarci k je precej debel neopren, pa vogali so dodatno ojacani... Nosim ga pa vecino cajta kar v torbi zraven akte i n kaksnega zvezka, zato je ta mapca se posebej fajn, k ti ni treba posebej mirkat ce torbo kje okoli razmetavas :)

Jackass meni Acer bolje zgleda... mamo v sluzbi kakih 50 Fujitsu Siemens tabletov, sam niso bogvekaj blesceci produkti, pa so bli okoli 500kSIT po komadu...

Acer ima vsaj dokaj ql design :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

LapD ::

kolk vpliva na trajanje baterije 60G/7200prm proti 80G/540rpm ali večji obrati opravičijo 10k SIT večjo ceno?

Aja pa še razlika med 1.73 in 1.86 Mhz v praksi

Rabm hitr in kratek odgovor ker grem dons u trgovino in sam še ti dve dilemi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

TribesMan ::

Disk ne kuri bogvekaj več... je pa veliko hitrejši in se definitivno splača 10k investirat.

Med procesorjema v praksi ne bos opazil razlike, razen ce imas fetis na benchmarke... Bolje da za razliko v ceni kupis vec RAMa... se bo bolj poznalo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

LapD ::

Ok to sm rabu. Hvala! Zdj pa u shoping

Jackass ::

@ALIEN3001: No sej glih med tema dvema modeloma sm v dilemi. Fujitsu Siemens AMILO 1650G ali Acer Aspire 5024 WLMI?

Kot sem že omenil, kupuje to prijateljica, ki ga rabi za musko, filme, in MS Office.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

billy ::

Jackass, a se salis? 1650G ima semprona 3000 not, acer pa turiona.

Tu sploh ni dileme, razen če bi bila razlika v ceni 50k v prid sempronu, pa še takrat ...

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

billy ::

nurmaln ::

Ni čudno.

1650 G je več verzij. Ta ki je v Bofu ima Turion, tisti na avterini strani pa Sempron. Oba podatka sta pravilna.

nurmaln ::

Fujitsu Siemens AMILO 1650G ali Acer Aspire 5024 WLMI?

Razlika je v procu - Acer ima enkrat več L2 cache,
in v grafiki - X700 lahko poganja skoraj vse, integrirana skoraj nič (iger in grafično zahtevnih programov).

Kakšen zaslon ima FS še nisem videl (se splača it pogledat), za Acer je blo že večkrat povedano da je fantazija.

Ostalo je zelo podobno, tudi garancija je pri obeh 2 leti.

Fairplay ::

Katera firma prenosnikov pa je najbolj uveljavljena?

nurmaln ::

Na to je težko odgovorit.

Če te zanima kateri se smatrajo za najbolj kvalitetne, bo odgovor (vsaj med uporabniki tega foruma) verjetno IBM.Tu je treba povedat, da se tista legendarna kvaliteta IBMa začne pri prenosnikih za cca 500k SIT.

Če te zanima kateri imajo najboljše razmerje med zmogljivostjo+kvaliteto glede na ceno je to Acer, ki so tudi najbolj prodajani v evropi.

Če te zanima kateri so najbol prodajani na svetu, je odgovor HP.

MaCoFaCo ::

Po tehtnem razmisleku sem kupil Aspire 5024WLMI v BigBangu in moram povedat da sem zaenkrat zelo zadovoljen in mi nikakor ni žal.

Malecky ::

Ne podajat prevec naprednih mnenj po tem ko kupite oz si lastite svoj prvi notebook, ker se iz prvega nakupa nikakor ne razvidijo razlike.

V svoji zgodovino jih stejem cca. 5 in sele zdaj vem ka je pravo, koraki do "pravega" so bili pa ogromni sicer so se pa na dnu zaceli (gericom).

IČA ::

Acer Aspire 1691 Wlmi v Grazu (Saturn) 1099 eurov.
Razlika med SLO konfiguracijo:
+Grafična X700 64MB
-Disk 60 GB

Model 1692 + 100 eurov
+512 MB RAM
+20 GB diska

Če pač koga zanima.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

mirkopirko ::

Mene zanima, če je oz. bo dobavljiv v SLO kakšen od teh Acerje:
Acer Aspire 1692Wlmi
Acer Aspire 1693WLmi
Acer Aspire 1694Wlmi
lp
Aja in ali je v prenosnikih zamenjat grafično? Recimo sedaj je noter x700 64MB in bi rad nekoč zamenjal. (Acer 4604Wlmi)

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

as1694wlmi pridejo baje nekje na začetku ali sredini naslednjega meseca

Grafiko v prenosnikih je sicer možno zamenjati (razen pri modelih, ki imajo integrirano) ampak ni pa to najbolj poceni. Če pa gledaš 4604wlmi pa jaz ne bi niti razmišljal o tem, ker je x700 64 MB zelo spodobna grafika za prenosnik in do x700 128MB ni prav pretresljive razlike.

Jackass ::

Jutr ob 19.00 pridm v BOF-a in bi prosu, da mi kr prpravte ta dva modela;) in pol en bo najverjetneje tut odšel z mano.

Sam upam, da bo kšn si vzel tistih 30min, pa mi dal oba prenosnika na mizo.

LP,
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

mirkopirko ::

No v bistvu se odločam med
Fujitsu Siemens Amilo M-1437G P-M 760
In sicer 1024Mb Ram, P 2.0M, x700 Ati 128MB, 80GB,.. za cca 390000 SIT.
Acer Travelmate 4604Wlmi 1024Mb Ram, P 2.0M, x700 Ati 64MB, 80GB, cca 375000
Mnenja?

rh^ ::

Mi lahko kdo pove (jaz nažalost nisem strokovnjak) kak prenosnik, ki bi lahko temu konkuriral za podoben denar oz. do max 300k? TroNote prenosniki mi pač ne dišijo. Nujno pa rabim vsaj 60GB disk in najmanj 5400rpm in grafična mora bit dovolj dobra za novejše igre.

Jackass ::

mirkopirko: Mislm, da sm vprašanje Acer ali Fujitsu Siemens že odprl, pa zaenkrat še nism dubu pamtnga obroka.

Js ti svetujm naslednje: Travelmate serija je vsa enaka in Travelmate serija je vsa enaka kr se tiče zaslonov, ohišja, tipkovnice...

Zdele maš edinstveno priliko, da greš gledat v BOF Fujitsu Siemens AMILO, Travelmate-a maš pa če ne drgje v Harvey Norman-u. Pa poglej kakšna je kvaliteta ohišja, zaslona, tipkovnce, kolk se greje... (Pč glej da bo pr obeh centrino proc) in to je to. Ostalo je samo še stvar zmogljivosti, za katero pa js pravm: proc je proc, disk je disk, grafična je grafična, pa ni važn v katerm prenosniku (seveda če gre za isti proc, grafo, disk...).
jAcKaSS

cyberlev ::

Pozdravljeni!

Ima kdo HP nx6125 AMD Turion 64 ML-28 EK100?? Kako se kaj obnese?
Kaj pa procesor AMD Turion 64, je varcen,se greje??

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Hvala

Al, ma mogoc kdo kaksno bols resitev za tak denar?

mat11 ::

No v bistvu se odločam med
Fujitsu Siemens Amilo M-1437G P-M 760
In sicer 1024Mb Ram, P 2.0M, x700 Ati 128MB, 80GB,.. za cca 390000 SIT.
Acer Travelmate 4604Wlmi 1024Mb Ram, P 2.0M, x700 Ati 64MB, 80GB, cca 375000
Mnenja?
------------------------------------------------------
Sam sem kupil Amilo 1439 model ki se od tvojega razlikuje edino po grafi, tukaj je go6600, meni je všeč, je precej hiter, tako da že resno razmišljam, da bi prodal desktop računalnik, edina stvar ki je moteča je da se precej greje kjer imaš roke. Aja kupi ga v tujini boš prišparal najmanj 100000.
mat

billy ::

Če koga zanima kaj točeneje imam zdaj enega fujitsu amila tukaj, sicer je v2030 model, torej celeron M, ampak ohišje je verjetno pri vseh enako.

nurmaln ::

Men osebno je na TM seriji všeč tipkovnica, ki je malo ukrivljena, tako da ti omogoča bolj naravno držo zapestij.

mirkopirko ::

Sm bil danes v BOF-u, videl Fujitsu Siemens AMILO, bil v Harvey Norman-u, vidu Travelmate-a. Acer se mi zdi bolj robusten in kvalitetno ohišje. Edino ekran naj bi imel 15'' in resolucijo 1400*1000, sam prodajalec ni bil siguren.:)
Ne vem ali na cakam 1694WLmi ali naj vzamem 4604.

billy ::

heh, naredil test s tem fujitsujem...3d mark 2001 1600 pik samo :D

drugače pa ni švohn laptopček.

na drugi strani pa tisti IBM r50e zgleda hudo masoven, pomoje fajn zdržljiva zadeva. škoda edino da mu manjka svideo.

CrustyDOD ::

Hoj, eno vprašanje :)
En frend kupuje prenosnika tm do MAX 350.000 SIT, seveda manjša kot je cena boljše je ;)

V glavnem, tip je trenutno v Angliji in bo tam ostal še kakšen mesec, rabil bi ga pa predvsem za igre!! BF2, BF42,...

Se splača da ga nabav v Angliji in pa kakšna konfiguracija bi bla vredu?

lp

nurmaln ::

@mirkopirko

TM4604 in AS1694 imata oba wide 1280x800 zaslon

Mikrohard ::

Sam si lastim Acerja 1692wlmi, zadnje dneve sem pa nalagal neke zadeve na FJS Amilio 1300 in lahko po lastni presoji povem, da je ohišje pri FJS bolj robustno in deluje bolj kvalitetno.... sicer tudi acer nima čisto mehke plastike, a v primerjavi z FJS je kar rahlo majav. To je moje osebno mnenje...

mirkopirko ::

nurmaln
Vem da imata wide zaslon, ma prodajalec v HN je gledal zaslon od 4601 in ni vedel ali je wide ali ne.:D
Mikrohard
Sam a ni razlika med Acer Aspire in Acer Travelmate?

nurmaln ::

vsi TMji serije 460x so wide, edin 465x so nekateri 1400x1050

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

mirkopirko ::

Model v HN ni wide. Je neka stara varianta tudi brez DVD pekača

cahahopie ::

Takole, zdaj sem pa besen!
Pridem v trgovino in hočem kupit HPja in me trgovec prepriča v nasprotno!

Torej:
Zanimata me Acer in HP.
1) Acer Aspire 5024WLmi
Procesor : Amd Turion ML34
Hitrost procesorja : 1.8 GHz
Predpomnilnik : 1024 kB
Zunanje vodilo : Amd Hyper Transport
Pomnilnik (RAM) : 512 MB
Trdi disk : predpomnilnik: 8 MB, velikost: 80 GB, št. obratov/min: 4200 GB
Zaslon : 15.4 "
Ločljivost : 1280x800
Grafična kartica : Ati Mobility Radeon X700 128MB
Optične enote : DVD&plusmn;RW Dual Layer zapisovalnik
Modem : 56k
Mrežna kartica : LAN 10/100/1000 Mbit
Brezžične povezave : WiFi 802.11 b/g 54Mbit
Izhodi / vhodi : Analogni modem (RJ-11), LAN (RJ-45), PCMCIA, S-video, USB 2.0, VGA (D-SUB), tv-out, Čitalec kartic
Dodatno : Garancija 2 leti za fizične osebe, 1 leto za pravne osebe
Baterija : Li-Ion
Teža : 3.07 kg

2) HP nx8220 1,6
Procesor: Intel Pentium M 730 1.6 Ghz Centrino 533-MHz FSB
Mobile Intel 915PM Express Chipset
zaslon 15'4'' TFT WXGA (1280*800)
Pomnilnik: 512MB 533 MHz DDRII SDRAM
(razširljiv do 2GB, prosta reža)
trdi disk 60 GB , 5400 rpm
DVD RW pekač
Grafika ATI Mobility Radeon X600 64MB
mrežna kartica 10/100/1000 in analogni modem V.92
Brezzična mrežna kartica WLAN 802.11b/g in BlueTooth
Vmesniki: 1xVGA, 1xS-Video, 1xIR, 1xFireWire, 3xUSB 2.0, PCMCIA 1x Tip I/II, SD/MMC čitalec kartic, port replikator
ambient senzor(prilagajanje svetilnosti zaslona), priklop za potovalno baterijo
Li-Ion baterija (do 5h)
dimenzije: 2,8(spredaj) x 25.9 x 35.5 cm – 2.77 kg
Windows XP Home (možnost tudi SLO verzije)
Garancija 1 leto

Oba imata ceno 309.989,70 SIT

Sedaj pa imam polno vprašanj!
Je Turion boljši od Centrinota? Rekli so mi, da vsi testi kažejo, da je. Jaz pa bi rad dober procesor in seveda preizkušeno dober!
Dejanska razlika med x600 in x700, ter kaj je boljše, počasnejši disk na račun boljšega čipa na grafični + več ramov na grafični?
Zanimata me dva glavna faktorja! Hitrost in zanesljivost, kvaliteta! Pri HPju imajo neko prilagajanje svetilnosti, ki pa se baje nekako ne obnese tako zelo dobro. Po drugi strani pa ima HP tipkovnico in touchpad zelo dober.
Trgovec mi je tudi rekel, da bi naj bil Acer pri prenosnikih kvalitetnješi od HPja. Skratka za Acerja nimam svojega mnenja, še pred kratkim sem ga dajal v isti koš z Gericomom, pa tudi z TroNote-om. Sedaj pa naj bi kar naenkrat bil špica. S HPjem pa imam veliko slabih izkušenj. Na pokojnim nx9010 je crnila combo naprava, crknu ventilator in s tem avtomatsko hladilnik, PS/2 vtič, na koncu je pristal trdno na tleh z uničeno plato in diskom. Opazil pa sem da ima HP boljši net-support od Acerja.
Vsekakor pa nočem imeti problemov a la "slabi stiki na monitorju", "crknjeni piksi na monitorju", "neodzivanje tipkovnice", "nedelujoči touchpad", itd... kot imajo moji kolegi s Gericomi, Nec-i & PBji.

Kaj pa Prestigio? Recimo model Prestigio 1570 1,7 1570 ? za 300 jurjev? Rečeno mi je blo, da sekajo. Amapak jaz sem skeptičen.

Hvala že vnaprej za odgovore!
Bolje živ slabič kot mrtev junak!

billy ::

Hja..preizkušen proc je ziher bolj pentium mobile (centrino po tvojih besedah). Je pa velika prednost turiona to, da je 64 biten. In če nekdo kupuje komp za obdobje 5 let mu zna to še kako prav prit. Lahko pa počakaš še par mesecev, da pride ven 64 bitni intelov mobilni procesor.

Acer...hja.eni ga hvalijo eni spet grajajo. Ohišje bi naj bilo "plastik" drugače pa zelo kvaliteten zaslon.

Prestigio...bazira na barebone modelih aopena, tako kot recimo solonote. Aopen je znan bo kvalitetnih izdelkih. Ampak to je pač "sestavljen laptop", nekoga bi znalo to motiti.

MaCoFaCo ::

Primerjava 2 GHz Turiona in Pentiuma M - link.

nurmaln ::

@ cahahopie

Brez zamere ampak že če pogledaš samo specifikacije sploh ne vem kaj razmišljaš.

Če gledaš kater je boljši:

Procesor: Acer
RAM: Acer
Kapaciteta diska: Acer
Hitrost diska: HP
Zaslon: Acer (by far)
Grafika: Acer
Optična enota: Acer
Tipkovnica: HP
Drsna ploščica: stvar posameznika (men osebno acer)
Garancija: Acer
Teža in trajanje baterije: HP

Ostalo so malenkosti, kot naprimer ambient senzor (itak lahko sam nastavljaš svetilnost zaslona na vsakem prenosniku).

cahahopie ::

Ok, torej specifikacije kažejo bolj ali manj na Acerja.
Toda, kaj pa sama kvaliteta izdelave. Videl sem HPja, je bil dobro skup dan, videl sem Acerja, ki je bil tudi lepo skup dan in deluje nekako odporen proti zunanjim vplivom razen tega da ima analogne tipke na touchpadu (za kar mi je skoraj vseeno), toda kako pa naj vem, kako je z zgodbo znotraj. Ok, če pogledaš garancijo, ki velja 2 leti pri Acerju, me vsaj nebi smelo biti strah. Toda imel sem že težave, ko je na HPju combo enota enkrat delala drugič pa kar naenkrat spet ne in tako so mi ga kar 2-krat vrnili nepopravljenega, v drugo pa zaračunali. Šele tretjič, ko sem ga prižganega prinesel na servis, je svet spregledal. No, glede na to da se je ta določena zadeva zgodila prav na HPju, potem mi tako more biti jasno kaj kupiti.
Bolje živ slabič kot mrtev junak!

rh^ ::

Jaz se za istega Acerja zanimam ... in je vse super samo, če bi bil disk malo hitrejši. Ima kdo kak uporaben link do kakih testov hddjev?

maMile ::

Uh!! Uspešno sem se prebil preko vseh 9 strani. Pravzaprav sem že v začetku vedel približno kaj bi rad, samo sem pač malo padel iz tekočih zadev.
No v glavnem nekaj strani nazaj sem zasledil precej spodobno konfikuracijo za IBM R50e 1.8. Cena 270.000 se mi zdi precej ugodna. Zanima me, če ima kdo konkretne izkušnje s tem modelom. Sicer vas ima kar nekaj izkušnje z "navadnim" R50e (konfiguracija podobna tisti iz akcije v Bofu za okoli 200.000 SIT). Samo tale konfiguracija se mi zdi kot naročena. Je tudi malo drugačen kot v testu Monitor junij 2005, kjer je tisti model brez sledilne ploščice in tv-outa.
Iger ne igram, tako da eventuelni edini malus glede integrirane grafiče, odpade.
Sedaj imam Prestigio 1570 (300.000 SIT), ki je imel približno leto nazaj najboljše razmerje med ponujenimi komponentami in ceno. Žal bi ga sedaj priporočil morda samo tistim, ki ga bodo imeli več ali manj doma. Res pogrešam kvalitetnejšo izdelavo tako, da imam rajši malce slabši "utrjen" prenosnik, kot boljšega "mlahovca". Pravzaprav se mi zdi tale IBM kar malce sumljiv, saj se mi zdi, da sploh ne delam nevem kakšnega kompromisa za cena/zmogljivost oz kvaliteta.
Komentarji dobrodošli.

rh^ ::

Če ne boš igral iger je ta konfiguracija super :). Zdaj kar se izdelave tiče pa bo kdo drug kej poveda, ki je to stvar videl v živo.

BlazP ::

@cahahopie: V kateri trgovini si gledal ta dva? Kupujem prenosnika, pa mi HP zgleda tocno tisto kar iscem.

_fim_ ::

Mene pa zanima a je vlka razlika med X600 64ram in pa 6400 128ram?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _fim_ ()

Muzo ::

Hoj,

jst mam trenutno v rabi nx8220 z 1.86 pentiumM procom, 60Gb diskom, x600 64mb rama, DVD/RW in usemi ostalimi zadevami..

kar se mene tiče mi je prenosnik izredno všeč, avtonomije je 5 urc, je zelo tih, ne greje se veliko.. ohišje je robustno, drsna ploščica je kul.. uglavnem priporočam..

edino kar me trenutno moti je widescreen, resolucija je kar velika in so črke precej majhne, čeprav imam trenutno na large fonts je mogoče še vedno premajhno... no ja, bomo vidl :)

lp
««
9 / 658
»»