» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
8 / 658
»»

b0y ::

Hm, kar sem uspel razbrati je to, da je 910 optimiziran za Celeron, 915 pa za Centrino tehnologijo.
Tukaj sta linka, če kdo vidi pomembnejšo razliko...
http://support.intel.com/products/chips...
http://support.intel.com/products/chips...

Hvala!

VASkO ::

evo link do primerjave med naboroma. 910gml ne podpira speedstepa in varcevanja z energijo pri graficnem delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

Yohan del Sud ::

Iz prve roke.

Oznaka L na koncu Dellovih mašim ne pomeni limited, kot "omejeno, nekaj sto izdelkov" serijo, ampak kot "omejeno, ni čisto to kar naj bi Dell bil" serijo. To je odgovor na ceneno konkurenco pri Dellu. Se pravi, šparajo kjer morejo. Tehnologija 1+ zadaj. Cene konkurenčne.

510 je prvi vstopni model poslovnih računalnikov pri Dellu, kjer se ne špara, in ga vzemi kot takega.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

b0y ::

Hvala!
Razlike so res, samo je tudi res, da nameravam imet prenosnik več ali manj za internet in office delo.
Ubistvu sem se že odločil za 2., razen če bi cena odstopala od navedene.

1. Prosil bi še, če pokomentirate ceno obeh (če je dober nakup za omenjeno ceno), ker mislim da je malo pod prodajno.
2. Poleg tega, če je že kdo uporabnik omenjenih prenosnikov?
3. Kakšna posebno moteča zadeva?
4. Kako se obnesejo nalepke za šumnike (ker tipkovnica ni slovenska)?
5. Ima Dell kakšno zaščito tipkovnice pred politjem?
6. Trpežnost ohišja bi primerjali s katerim prenosnikom?

Res prosim za čimveč informacij, ker moram jutri povedat svojo odločitev.

b0y ::

Fantje, lepo lepo prosim za pomoč... Do jutr se moram odločit :D
Hvala vnaprej.

kody ::

bOy...kje si sploh nasel te Dell-e in pri drugem si ze vsev v ceno podaljsanje garancije al ne?


ce denar ni problem je drugi

b0y ::

Sej to... Problem je ravno v tem, ker si nikjer ne morm ogledat te prenosnike, saj Dellove zelo redko kje prodajajo.
Zato me zanima ali so kvalitetni? Če imajo kakšne posebne slabosti?

Pri drugem je v ceno všteta original Dell deluxe torbica in garancija 3 leta (tam doplačilo so pozabili odstranit). V bistvu je to všteto v ceno pri obeh. Se mi zdi, da je cena ugodna, da so dal mal popusta - gre pa za nakup preko fotrove firme... Gledal sem na ponudnikovo spletno stran (www.fmc.si) in dobim za ta denar v prosti prodaji samo 1 leto garancije in brez torbice.

Lepo prosim če pokomentirate, podate kakšno koristno informacijo, kar koli...
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b0y ()

Jackass ::

Živjo!

Kako se vam zdi tale prenosnik: ASUS A6VA?

Kaj menite o Asus prenosnikih?

LP,
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Modri dirkač ::

Kakšno imate mnenje o naslednji recimo akciji pri BigBangu za študente na obroke.

IBM R50e + Lexmark E230 laserski tiskalnik za 199.999 SIT oz. 12 mesecev po 17.287 SIT.

Morem rečt, da me je kr prjel, da bi ga punci kupu za na Faks.

A bo ta integrirana zmogla poganjat Archicad, ki ga ona uporablja kot najzahtevnejši program?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Za ArchiCAD bo ravno tako dober kot katerikoli drug prenosnik z Celeronom 1.4GHz... Ker redkokateri notesnik vsebuje grafiko, ki bi jo znali CAD programi pametno izkoristiti (to so ATI FireGL in nVidia Quadro kartice).
Ubistvu je procesor pri tem prenosniku se najsibkejsi člen. Celeroni kot prvo nimajo Speedstepa, kar pomeni da bo avtonomija racunalnika precej slabsa kot z Pentiumom M, po performansah je pa tole v rangu kaksnega Pentiuma 4 2.4GHz...
Drgac je pa ponudba zelo dobra... vsaj za moje pojme... DVDRW, WiFi, licenčni Widowsi, 5400rpm disk, 512MB RAMa, pa se tiskalnik za povrh... vredno denarja.

Zdej nevem kolk RAMa zahteva ArchiCAD... mogoce bi blo pametno razmisliti o nadgradnji na 1GB, ker ce bo kaksne velike objekte risala zna biti pomojem 512MB kr malo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Tale kompletek je kar super (čeprav jaz tega tiskalnika za nosit naokoli ne bi kupil :D , je pa sicer v tem rangu najboljši laserc) - baterija pa glede na to, da je notri Celeron M zdrži kar dolgo. Smo imeli enega prižganega skoraj 4 ure na bateriji, medtem pa je nekdo surfal po netu preko EDGE kartice, kar je za Celeron M zelo veliko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Modri dirkač ::

Hvala za odgovore!


ja nič, bomo šli po vsej verjetnosti jutri kar v nakup.:D
Everybody lies!

TribesMan ::

4 ure na R50e? Hudo... nisem vedel da te zverinice tako dolgo zdrzijo... :) Ce je pa tako pol pa itaq nimas kaj veliko razmisljat, go for it.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

NAIVEN ::

se oproščam, v kolikor so odgovori na mojo temo na katerem koli drugem naslovu. vprašanje toraj, kakšne so izkušnje z applovimi prenosniki, ta mala 12 ima primerno ceno, kaj pa ostale stvari

MaCoFaCo ::

Imam kar nekaj vprašanj :)

Tale Acer 5024WLMI v BOFu ima 2x256 rama? To je navaden DDR ram, ki se uporablja v desktop računalnikih ali je specifičen za prenosnike?
Se dobi v BOFu tudi model z 1024 MB? Lahko ram menja kar uporabnik ali je potrebno na servisu zamenjat (garancija)?
Je boljše imeti 2x512 ali 1x1024? Kaj pa recimo kombinacija 1x256 + 1x1024?

Se zahvaljujem za odgovore.

nurmaln ::

Tale Acer 5024WLMI v BOFu ima 2x256 rama?
Da

To je navaden DDR ram, ki se uporablja v desktop računalnikih ali je specifičen za prenosnike?
To je RAM ki zaradi velikosti paše samo v prenosnike in je DDR2.

Se dobi v BOFu tudi model z 1024 MB?
Da

Lahko ram menja kar uporabnik ali je potrebno na servisu zamenjat (garancija)?
Lahko menjaš sam, ni nobene nalepke ki bi se strgala ob menjavi.

Je boljše imeti 2x512 ali 1x1024?
Če gledaš s stališča performanc je bolje 2x512, če pa meniš da boš kdaj nadgrajeval na 2 GB je bolje 1x1024 (sicer ti bosta ob menjavi ostala 2 512 MB modula)

Kaj pa recimo kombinacija 1x256 + 1x1024?
Bolje kot 1x1024, slabše kot 2x2048:D

Zheegec ::

Tale Acer 5024WLMI v BOFu ima 2x256 rama?

Kolikor sem gledal ima 1x512MB, lahko priletiš pa pogledamo, ali pa bom jutri pogledal če se bom spomnil... ampak v BOF Lj sta samo še 2 (Big Bang pa sploh ne vem če je še imel kaj danes zvečer).
To je RAM ki zaradi velikosti paše samo v prenosnike in je DDR2.

RAM je walda DDR1, dobiš ga povsod, samo pa ne gre v navadne računalnike. SODIMM.
Se dobi v BOFu tudi model z 1024 MB?

Yap, isti model, pa 100GB diska ma (ta model ima v nasprotju z 1692WLMI tudi 5400Rpm disk, oni je imel 4200Rpm).
Lahko ram menja kar uporabnik ali je potrebno na servisu zamenjat (garancija)?

Rabiš izvijač (šravfenciger no) pa 3 minutke časa. Za disk podobno.
Je boljše imeti 2x512 ali 1x1024?

Če gledaš s stališča performans je ČISTO VSEENO (single channel), ampak 1GB RAM težko dobiš, pa lažje je za nadgradnjo če bi bilo 1x1024, ampak pač ni.
Kaj pa recimo kombinacija 1x256 + 1x1024?

Em... pač seštej - glede hitrosti je pa čisto vseeno, samo za nadgradnjo je bolj bedno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Modri dirkač ::

Včeraj nabavil prenosnik+printer v BigBangu.

Z robo sem zaenkrat zelo zadovoljen (tok,tok).

Manj sem bil zadovoljen s samim potekom nakupa.
Glih študiram ali naj pokličem inšpektorja ali ne?>:D

Verjetno ga kar bom, ker večje nesposobnosti še nisem videl!
Pa ne od prodajalke, ona dela po navodilih, ki jih dobi od "zgoraj" in je bila drugače zelo prijazna.

***** *** *****!
Everybody lies!

nurmaln ::

Se opravičujem za napačne informacije zgoraj, sem se spomnil, da gre za turion ki seveda res uporablja DDR1 in ne podpira dual channel. hvala alien

Drugač pa ta cenejši preverjeno uporablja 2 x 256 MB

MaCoFaCo ::

ALIEN3001: si prepričan da tisti model s 100 GB ima 5400 disk? Povsod na internetu namreč piše da je 4200. A lahko natančno preveriš? :) Kolikšna je potem cena tega modela?

pmodic ::

Modri dirkač, kaj so se ti tako zamerili?

Modri dirkač ::

Kaj so se mi zamerli?

Stvar je taka, prvo si poglej prospekt: Klik, na zadnji strani.

Na dnu vidiš seznam potrebne dokumentacije in na podlagi tega morebitni kupec sklepa, da mu celotno zadevo zrihtajo v trgovini, podpišeš pogodbo, dobiš kredit in pelješ robo domov.

No tukaj se stvari zapletejo.

Prvo kot prvo, tista dokazila, ki so tam napisana so brezveze.

Od tega rabiš samo index, osebno, ba kartico in davčno.

No, ko sem na 1.štuku prevzel robo mi je en prijazen prodajalec (verjetno študent) rekel, da so njemu tud nekaj glede tega komplicirali in da je potrebno po prejemu predračuna oditi na banko in na banki zaprosit kredit. Sn si takoj mislu, koji kurac je to za eno kompliciranje? V reklami tega nikjer ne piše. Namreč NLB ma zelo omejen deloven čas.

Pridema s punco do blagajne in je bila pred nama ena deklica, ki je bila kao sploh prva za ta študemtski kredit, sam ona je kupla fotiča.

No, ona se je vsa besna vrnla iz banke in rekla, da na banki nimajo nič s tem in da ji nimajo kaj naredit s temi papirji.
Na vse to prodajalka privleče ven nek mejl z navodili, kjer piše, da morajo vse stranke pošiljat na banko. Potem pokliče vodjo kreditnega oddelka na NLB (v BTC) in ta ji baje reče, da pa naj pridejo stranke vseeno v banko, baje, ne vem koji kurac je ona razumela, ker je pol isti tip nama čist drgač povedal.

No, midva potem greva lepo na banko in tam čakava 1 uro v vrsti. prideva do tega tipa in on nama, da so v BigBangu kreteni (ne dobesedno), ker nimajo pojma o kreditnem poslovanju.
O.K., si mislim, no, da je uredil vso papirologijo je trajalo spet 20min.

Prideva nazaj v trgovino po robu in kaj vidim, dve prodajalki za mizo, ki veselo izpolnjujejo študentske kredite, vsaj ena ga je sigurno.

Pride prodajalka do naju in vpraša če sva dobila in rečem da sva.
Se vsedeva in ona nama, davčno, osebno, ba itd.
Pa jest rečem njej, čakaj malo, midva sva kredit sklenla na banki. Denar je že nakazan, kaj bi ti zdej sklepala spet ene pogodbe? Kartico potegen čez POS pa greva domov.

Zraven je bila še kao šefica in me gleda kot da sem z Marsa padel.
In pol kako to in bla, bla, bla pa sn rekel, da so me oni poslal na banko, čeprav to ni nikjer omenjeno v pogojih na prospektu. No moja deklica je potem še napisala nekaj krepkih v knjigo pritožb, saj sva za vse to porabila 3 okrogle ure.

Sploh je pa fora študentskega kredita do 200.000SIT, da je sklenjen brez zavarovanja in poroštva, isto kot za zaposlene.


Eto, zato so se mi zamerli.


P.S.:
Druga stvar je pa to, da je šla moja deklica s kolesom v center Ljubljane na štud.servis po tisto potrdilo o zadnjih 6 nakazilih, ki ga sploh ne potrebuješ in pri tem nesrečno padla ter si poškodavala roko in bok.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

cbelica ::

Poslikaj jo (deklico), pa do zdravnika jo pelji (za potrdilo), pol pa jih tozi!!>:D
Pol jim pa ponudis poravnavo (recimo zastonj prenosnik):D
*edit
Meni pa senkas printer, ker sem ti dal idejo:P

Kredit...?
Peljes deklico v toplice, da se opomore od podkodbe...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cbelica ()

Zako ::

Alo,

mene pa zanima nakup tega laptopa LEO Smartbook 2100

Uporabljal bi se za fax, internet, film, igre.
Zanima me ce je Radeon 9700 se dost mocn za novejse spile. Pa ce je LCD oz. odzivnost dobra (~16 ms)?

Zanima me samo se to, od kod je sploh ta LEO podjetje? Mislim, da Češka nism pa ziher.

LP

P.S. Pa če priporočate drug laptop; cena bi naj bla tja do 270.000 SIT
Zako je zakon!!!

Brilko ::

Modri dirkač: in veš kaj je nauk te tvoje zgodbice?

Ne jemlji kredit, kupi z denarjem če imaš, če ne, pa šparaj, da boš imeu. Pa imaš dvoje skrbi na tak način pošlihtanih! :P

mirkopirko ::

Rad bi vprasal ce ima kdo izkusnje z nakupom prenosnika v tujini kot d.o.o.
Cene so res toliko nižje, da bi bil greh ne kupiti tam. Poglejte : Media world
Razen tega pa bi vprašal kako je z garancijo? Skoraj pri vseh modelih piše internacionale, torej to ne bi smel biti problem?
lp

Jackass ::

Modri dirkač: Jah v BigBang-u je sam pofl zaposlen. Js mam tut že marsikatero tako izkušnjo. Sm enkrat zvočnike kupvou, pa mi je prodajalc nalagov ene stvari o trdoti membrane, k sm pol, k sm začel mal sam z zamikom razmišlat ugotovu, da je kr neki. In pol sm šou še v BOF in mi je prodajalc povedu točn kontra vse skp (pč kakšn učink ma kakšna membrana na zvok...). No in pol k sm kupu zvočnike, se je seveda izkazal, da un v BigBang-u ni mel pojma.

Js sm pa vidu, da majo novi HP-ji tut nove zaslone (nekej podobnega X-Black oz. CrystalBright). Pa me zanima, če je že kšn tak prenosnik dobavljiv pr ns?
jAcKaSS

mat11 ::

Jaz sem ravno včerja kupil Siemensa 1439 v Trstu(mediaworld), cena je bila več kot ugodna sploh, ker sem ga dobil brez davka(970evrov), drugače mi je super samo greje se precej. Sedaj pa na matranje in študiranje kako inštalirati angleške XPje gor, italjanščina mi ne gre preveč.
mat

segedinar ::

Mene pa zanima na kaj moram biti pozoren pri nakupu laptopa iz druge roke(gre za uvozenga iz nemcije)? hvala za odgovore,lp

mitjaje ::

@Jackass: To ravno niso novi monitorji, obstajajo že zelo dolgo... Imenijejo se Bright View (BW). Možno pa jih je dobiti samo pri serijah pavilion oz. serija za domačo uporabo in ne presario oz. bussnies line. V sloveniji pa se trži oz. imamo zastopstvo samo za bussnies line. Tako da boš pri nas težko dobil takšen ekran... LP
www.ultrasplet.net

prometej ::

V Italiji se dobi tale model Acerja za 1450 evrov (348k sit).

Acer Aspire 1693WLMi
Tecnologia Mobile Intel® Centrino™ con Intel® Pentium® M 750(1.8GHz), Microsoft® Windows® XP Home Edition, 15.4”Wide Acer CrystalBrite, ATI X700 128 MB VRAM, 80GB HDD, 1024MB (2 x 512) DDRII, 56Kbps modem, wireless LAN (802.11g), Bluetooth, DVD Double Layer, Li-Ion battery. + 3 leta garancije

Kar ne morem in ne morem verjet, da se za takšno ceno dobi tole mašino.
Ne dvomno odličen nakup!

Mikrohard ::

V avstriji se dobi močnejši model (aspire 1694wlmi) za isti denar ;)

Zheegec ::

@MaCoFaCo: Kolikor vem imata oba 5400Rpm disk, vsaj tako sem prebral v specifikacijah. Vsaj za cenejšega sem ziher da ima 5400Rpm :D Lahko vprašam, ali pa v ponedeljek pogledam.

Aja, pa sem pogledal in tale Acer 5024WLMI za 309K v BOF pa BB ima 2x256MB RAM, in ne 1x512MB!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaM ::

Mene pa zanima kaj mi priporocate za nakup enega prenosnika ki je kar soliden do 200 tisocakov?

Hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zheegec ::

"kar soliden" je IBM R50e za 159K, ali pa R50e + E230 za 200K v BOF, BB.

Je pa še ogromno prenosnikov, vse je odvisno od tega kaj rabiš, ne pa kaj je "kar solidno" :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

OmegaM ::

Sem mislil nekaj z cim boljsim proscesorjem pa cim vecjim diskom pa v upanju tusi z cim boljso grafo.


Tako sem mislil ane:)
Kak pa s ekaj obnesejo ti celeroni ka so v teh IBM-ih.

Nekaj sem tudi gledela na sodo za 200 neke compaqe z centrino procesorjem.


lp
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

segedinar ::

Mene pa zanima na kaj moram biti pozoren pri nakupu laptopa iz druge roke(gre za uvozenga iz nemcije)? hvala za odgovore,lp

A mi res noben ne more svetovat.jutri grem namrec v nakup in me zaniam!!!!!!!!

Jackass ::

Poglej če ima garancijo, ki velja v Sloveniji (če je še nov).
jAcKaSS

mirkopirko ::

Pozdravljeni!
Rabil bi komentarje o tem prenosniku:Fujitsu Siemens Amilo M-1437G P-M 760
In sicer 1024Mb Ram, P 2.0M, x700 Ati, 80GB,.. za cca 380000 SIT. Nakup načrtujem že dolgo časa in me zanimajo vaša mnenja oz izkušnje.

Ps.Podoben je na tem naslovu, vendar je malo okrnjena verzija.
lp

Buco2 ::


Mat11: Jaz sem ravno včerja kupil Siemensa 1439 v Trstu(mediaworld), cena je bila več kot ugodna sploh, ker sem ga dobil brez davka(970evrov), drugače mi je super samo greje se precej. Sedaj pa na matranje in študiranje kako inštalirati angleške XPje gor, italjanščina mi ne gre preveč.


Kako si ti kupil prenosnik brez davka?:\
Sej smo v EU...

perci ::

Firmo ma, pa si bo odbil vstopni DDV.

Jackass ::

Živjo!

Spet eno vprašanje. Prijateljica kupuje prenosnik. Potrebuje ga za pisanje seminarskih, poslušanje glasbe in gledanje filmov. Čeprav sem ji osebno svetoval namizni računalnik, se je vseeno raje odločila za prenosnik.

V zadnjih dneh sem dobil BigBang-ov katalog oz. reklamo in sta bila notri 2 modela, ki se mi zdita primerna:

Fujitsu Siemens AMILO 1650G ~ 310k sit
- AMD Turion ML32 1,8GHz 512kB L2
- Radeon Xpress 200 do 128MB

Acer Aspire 5024 WLMI ~ 265k sit
- AMD Turion ML34 1,8GHz 1MB L2
- Radeon x700 128MB

Druge lastnosti imata enake oz. podobne:
- 512MB RAM
- 80GB disk
- DVD+/-RW DL
- zaslon z suprdupr premazom
- 2 leti garancije

Razlike je približno 50k SIT.

Iger ne bo igrala, tako da razlike v grafični ne bo opazila, gre samo za kvaliteto ohišja, tipkovnice itd... Kaj vi svetujete?

ACER ali SIEMENS?
jAcKaSS

billy ::

Saj pa za tak denar že dobi HPja...

Zheegec ::

Če se gre za kvaliteto ohišja - kakšen HP NX8220 za 330K, IBM (magar R50e za 200K ali za 160K), HP NX6110 in NX6125 serija, pa še razne Toshibe so, pa tako naprej.
Vse to ima precej boljšo kvaliteto ohišja in tipkovnice, grafična pa če je integrirana ali ne - je čisto vseeno če se ne bo uporabljala za igre/3D aplikacije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

nurmaln ::

Aspire

Jackass ::

Ok, mogoče sm se mal narobe izrazu. Ona tega prenosnika ne bo nosila okol, ampak bo skos na mizi prklopln na štrom. Sam pč če je že izbira, me pa zanima kater je bl kvalitetn. Mislm glede HP-jev. Če že misle gledat na tem filme, pol HP odpade, ker so zasloni totalno zanič, pa še glede na to, da bo prenosnik skos na mizi, ni potrebe po IBM-kvaliteti ohišja.

Mislm če mate v mislm še kšn drug prenosnik kr na dan z besedo, sam rd bi pa, da je pč kul zaslon in za Acer-ja vem da je zelo dober. Aja sam cena naj ne bi presegla 300k (če bi se odločla za Acerja bi ga vzela prek Enaa.com, k bi pršu s popustom glih 300k).
jAcKaSS

schurda ::

Naj povem mojo izkušnjo. Na firmi so nam dobro leto nazaj nabavili IBM R40-ke in kasneje še R-50-ke (okoli 8 kom). Ni ga prenosnika, ki še ni bil na servisu. Vsem je crknilo stikalo za display, meni je crknila mrežna, po pol leta pa še baterija. Sodelavki je šel disk, ostalim pa še neke druge zadeve. Nimam nič proti IBM, da se razumemo, samo trenutno je kvaliteta IBM prenosnikov na 0.

Še dobre strani: dober DVD, bere vse živo (boljše kot Nec 3500), R-50 DVD-RW NE piše na 4x RW-je!!! Tipkovnica je super. Na terenu se obnese (centrino delujoč na 2GHz, brez napajanja na 700MHz), tako da zdrži brez štroma kaki dve uri, 5 ur je iluzija.

Disk je po mojem preveč počasen (primerjam z WD 250 GB 7200 rpm, sej vem da je brez veze ampak vseeno).

RAM-a obvezno 512GB, če ne več.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

klemen22 ::

schurda: To tvoje mnenje o IBM/Lenovo prenosnikih je totalno mimo. Poglej, IBM za 200k sit je za en drek. Oni se posvečajo predvsem pravim business modelom kot so T serija in X serija. Tukaj se pa cene pri 500k sit šele dobro začnejo. In verjemi mi na besedo da boljšega prenosnika od T43 na trgu za denar ne dobiš. Pa sem pred nakupom probal tudi enga Acerja, HP NX8220 2.0 centrino, ampak sta oba modela razočaranje v primerjavi z T43. Obrazložitev: pri Acerju je bil noter kr en čuden DVD/sdrw combo enota in kar koli si dal notri (cd ali dvd) je ob branju treslo ohišje da je bilo za popizdit. Torej folk, probajte malo stestirat CD enoto prenosnika kako je fiksirana in da ne trese celotnega ohišja preveč. Torej če mate denar se vam splača kupt T43 ker ne morte biti razočarani (tisti ki pa mislijo igrce špilat na prenosniku naj si pa kupijo enga Solonota ali pa kaj podobnga in poceni)!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

nurmaln ::

Se ti ne zdi da malo preveč poenostavljaš? U bistvu hočeš povedat, da naj si ljudje kupijo največjega Mercedesa ali pa podrtga Jugota, vse kar je vmes pa nima smisla kupovat.:\

Najboljši nakupi (kvaliteta+zmogljivost / cena) so vedno nekje vmes in ravno Acer in HP kraljujeta v tem rangu.

Malecky ::

Acer ze...sam HP???

Kolega jih je nadvse vesel, ker servisira laptope. :D Razlika do IBM-a je 100KSIT - doplacilo za 3 leta garancije pa je se sam 70k, to pa ma vsak k ma 350k.

Sem vzel enega T43, gledal se Acerja 1694 sam ne bi biu nic cenejsi tako da ne hvala.

««
8 / 658
»»