» »

siol 10 mb free, kako izkoristit

siol 10 mb free, kako izkoristit

globe ::

Imam internet povezavo preko siola, ki obenem nudi 10 mb prostorav za postavitev svoje spletne strani. Rad bi to izkoristil in prisel sem do tocke kjer naj bi se vsak povezal na ta streznik, vendar zahteva geslo. kako bi to izklopil, da bi ljudje lahko prihajali na stran, brez da bi vpisovali geslo? je to mozno izklopit s katerim od ftp programov?

upam da sem bil dost jasen, ce ne pa vprasajte

hvala
g

para! ::

Povedal si že dovolj jasno, samo tvoje razumevanje ni ravno kristalno jasno :)

Glej, ko postavljaš svojo stran ali datoteke na siolov free plac, uporabiš FTP povezavo - kar po tvojem postu sodeč že znaš.

Ko pa nekdo želi dostopati do te strani, bo uporabil HTTP protokol - http://freeweb.siol.net/tvoj_user_name . Pri tovrstnem dostopu uporabniško ime ter geslo nista potrebna, kajti vsebina je javna.

Verjetno pa ne želiš, da lahko vsak šari preko FTPja (in tako spreminja tvojo stran ako se mu zahoče), zato samo urejevalci dostopamo preko FTP, medtem ko se ostali (obiskovalci torej) poslužijo nam vsem ljubega protokola HTTP :)

LP
Death before dishonor!

globe ::

ok to mi je zdej jasno...preko ftp nalagas, updejtas in podobno, potem pa preko http ljudje obiskujejo stran. ampak ko poskusim pridet na page kot obiskovalec mi napise You are not authorized to view this page Error 403 - Forbidden. in zato sem povprasal po nasvetu...bom se poskusal

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: globe ()

ill_nino ::

Uploadaj datoteko index.html. Ker zdaj dostopaš do direktorija v katerem je ni in ti server ne pusti ogleda vsebine.
Are you crazy?
Yes sir!

virri ::

če hočeš uploadati prav naredi tole:
potegni dol Ftp Voyager, FTP site je freeweb.siol.net, vpišeš še uporabniško ime in geslo, ki je enako tvoji internetni povezavi, pa naj (ne-bo! kljukice pri anonymus login, name pa naj bo siol, potem daš connect tako sem jaz dal gor svojo spletno stran:D
Virri

Gandalfar ::

ftp voyager ni free. FileZilla pa je in ti ne bo nic tezila z registracijami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
402089 (1293) Yacked2
»

siolov freeweb

Oddelek: Omrežja in internet
232814 (1753) lexios
»

free web na siolu

Oddelek: Omrežja in internet
51067 (961) Hair
»

Postavitev spletne strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
81297 (1168) Tody
»

Kako nardit, da bi lahko samo z geslom prišel na neko stran???

Oddelek: Izdelava spletišč
261953 (1531) kunigas

Več podobnih tem