» »

TypePad (blog) - ga kdo uporablja?

TypePad (blog) - ga kdo uporablja?

pirx ::

Pozdrav!

Želim uporabiti TypePad za izdelavo bloga, vendar je problem, da ne obvladam dovolj HTML, CSS in raznih modulov oz. TypePadovih tagov.

Zato me zanima, ali je kdo tu, ki uporablja TypePad ali pa pozna koga, ki ga koristi. Prosil bi namreč za pomoč pri izdelavi strani.

Stran bi bila po obliki in ideji skorajda identična tej strani. Razvidno je, da gre za precej enostaven in minimalističen koncept.

Če koga mika, da bi se poskusil, mi naj prosim javi - lahko na PM ali pa na mail. Hvala!

pirx ::

Hm, vidim, da TypePad ima cel kup funkcij, ki jih pravzaprav niti ne potrebujem.

Kaj pa kak MamboServer ali kaj podobnega? S čim bi bilo najbolj enostavno ustvariti customiziran in minimalističen blog?

Tenks!

BluPhenix ::

wordpress verjetno
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

pirx ::

Oj! WordPress je dober, ampak ne omogoča customiziranja predlog.

Mambo Server se mi zdi dober, ampak TypePad pa čedalje bolj kužim... Še vedno pa je pomoč dobrodošla :)

BluPhenix ::

Česa ne omogoča?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

pirx ::

Kolikor vem, predlog ne moreš spreminjati. Izbereš si en "template" in si prisiljen uporabljati tisto obliko.

BluPhenix ::

Huh sicer nisem neki hudo pogledal, ampak ... kaj ce si predelaš template? Al se ne da? (malo čudno).
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

jamiroq ::

pirx verjetno misli wordpress.com (torej free blog provider), ki res ne omogoča prilagajanja predlog. wordpress.org (torej blog, ki ga namestiš na lasten strežnik) pa razno prilagajanje seveda omogoča.

pirx ::

Aja, hvala! Na to pa nisem bil pozoren :)

Kako pa bi bil Joomla ustrezen? Ti je kaj znan? Malo sem ga pregledal in se mi zdi kar enostaven za uporabo.

jamiroq ::

če je sestra brez nekega predznanja postavila portal z joomlo potem imo ne boš imel prevelikih problemov. sam se sicer z joomlo nisem pretirano ukvarjal (sestri sem jo samo namestil in pomagal odpravit kakšen problem, ki je zahteval poseg na strežniku).

oglej si še drupal in xoops, mogoče te bosta zanimala...

festa ::

Pestro izbiro cms-jev (opis in možnost demo dostopa tudi v admin backend...) najdeš na strani
http://www.opensourcecms.com/
LP

BluPhenix ::

MA ti se odloči al rabiš samo blog al rabiš cel CMS. Če rabiš samo blog vzemi wordpress, če pa rabiš CMS, pa si poglej kateri bi ti bil najbolj primeren. Joomla je sicer res eostavna, potem ko poštekaš njen način dodajanja strani (menujev), zna pa biti precej dela za jo customizirat, še posebno če imaš veliko različnih modulov (beri css lahko zelo doolg).

torej?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

pirx ::

Oj!

Hvala za odgovore!

@festa:
točno to sem rabil! :) b2evolution npr. se mi zdi res dober!!

@BluPhenix:
Rabil bi samo blog (strani bi itak bile večinoma statične), vendar bi moral podpirati te funkcije:
- z geslom zaščiten dostop do nekaterih podstrani, ki bi bile namenjene samo registriranim uporabnikom (My Portfolio),
- možnost pošiljanja e-poštnih obvestil registriranim uporabnikom po tem, ko updejtam zaščitene podstrani,
- opcija pregleda arhiviranih sporočil, (http://www.thekirkreport.com/archives.h...
- in vgradnja PayPal obrazca. (http://www.kirkreport.com/donate.html)

To je bolj ali manj vse.

Se da to z WordPressom napraviti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

BluPhenix ::

Huh, toliko pa wordpressa ne poznam, najbolje, da si sam prebereš njegove vrline.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran z login

Oddelek: Izdelava spletišč
201755 (1202) krikoman
»

Kdo piše blog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9912469 (3887) Tarzan
»

Išče se portal za novice

Oddelek: Izdelava spletišč
61252 (1190) marS
»

preprost CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
212386 (1962) Aškerc
»

Primerna php skripta za planinsko stran

Oddelek: Izdelava spletišč
171630 (1400) overlord_tm

Več podobnih tem