» »

Pentium M vs. Celeron M

Pentium M vs. Celeron M

luzerka ::

Zanima me razlika med tema dvema procesorjema za prenosne računalnike. Eni pravijo, da so ti Celeroni M zelo OK (še posebej cenovno :))... Ima mogoče kdo konkretne izkušnje... ?

Utk ::

Celeron ne preklaplja frekvence, torej baterija manj zdrži in se bolj greje. Pa drugače je nekaj počasnejši. Cene pa sam vidiš.

OldSkul ::

Ta novi Celeroni M so v bistvu stari Pentiumi M samo, da so izdelani v 0.09 procesu. Pa seveda nimajo SpeedStep tehnologije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

TribesMan ::

Po hitrosti novi 90nm Celeroni M z 1MB L2 cachea sploh niso slabi... sam nažalost je njihova poraba energija zaradi pomenjkanja SpeedStepa precej bolj neprimerna za uporabo v laptopih... V vsakem primeru pa je Celeron M veliko boljši od vsakega Pentium 4 Mobile ali Celerona Mobile... vsaj kar se uporabe v laptopu tiče...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mtosev ::

Ni Celeron M in Celeron Mobile isto?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TribesMan ::

Ne... Celeron M je oskubljena verzija Pentiuma M... Torej pravi mobilni procesor...

Celeron Mobile pa je oskubljena verzija Pentiuma 4 Mobile... Torej wannabe mobile procesor, ki je v resnici samo downclockan desktop CPU...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

WarpedGone ::

Mam Celeron M. To je direktno nategovanje kupcev.
Zadnjih 250 jurju ki jih je Intel zaslužu pr men. No more.
Zbogom in hvala za vse ribe

zile ::

A bi lahko malo bolj utemeljil ?

neoto ::

Zakaj pa je zdaj Intel kriv? Imam Pentium M in se nimam kaj za pritoževat. Pri 1,6 GHz sta z desktop mašino (Athlon XP 2400+) skoraj enako hitra.

mitjaje ::

@neoto:

Jaz sem testiral procesorje p4 3.2Ghz (512mb L2 casa) VS PM 1.7 (2MB L2 casa) in prišel do spoznanja, da p4, šibne pm 1.7 za zgolj 0-5%, odvisno s čim sem testiral. Testiral pa sem samo procesor, ker grafika v prenosniku naredi svoje... Tak da ne ne bi vedel, kje si prišel do teh spoznanj da je AMD 2400+ boljši od PM 1.6, kvečjemu da bi bil 2600+ boljši, pa še to dvomim... Se opravičujem, si napisal, da sta nekje enaka ... :)

LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

neoto ::

Opazil sem pri enem svojem programu, ki je bil precej procesorsko in pomnilniško požrešen in mi je na Athlonu komaj opazno hitreje delalo. Mogoče zaradi RAM-a.

mitjaje ::

ram pa vsekakor, v prenosnike ni moč zaenkrat dati dobrih in hitrih ramov. So pač takeršni kakeršni so... (popolnoma standardni)
www.ultrasplet.net

neoto ::

vsaj SDR ni... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dothan+adapter+plata

Oddelek: Kaj kupiti
241316 (1115) Spajky
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212128 (1759) nurmaln
»

powerbook ali sony

Oddelek: Kaj kupiti
191361 (1079) Keyser Soze
»

Kateri Notesnik je za 300 000 jurjov najblši??

Oddelek: Kaj kupiti
232302 (1725) CaqKa
»

Garancija za laptop

Oddelek: Kaj kupiti
121635 (1291) nurmaln

Več podobnih tem