» »

Hladilnik za XFX 6600GT

Hladilnik za XFX 6600GT

mikimisek ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima če pašejo hladilniki na mojo grafično XFX 6600GT AGP:
- ZALMAN VF700-AlCu ali Cu (koliko je razlike razen v ceni?)
- ZALMAN ZM80D-HP VGA + OP1
- Arctic-Cooling NV Silencer 5

Pa katerega se bolj splača če vsi slučajno pašejo?

LP

MEDENA ::

vse se preveri online

drugače pa VF700 je superca...med njima je 1000 SIT fore....

Climber ::

Jest bom tud enako kot ti naredil, zamenjal ventilator na moji XFX 6600GT in dal gor VF700 - CU, ker je ta ventilator ki je sedaj gor res mal preveč glasen.
VF700 - CU je najboljša odločitev!

mzidy ::

Zalman VF700-CU cool-pc 7k pa maš super zračno hlajenje>:D

MEDENA ::

Climber ::

VF700 Cu sem danes namestil na GF6600GT. Ventilator jes super nameščen, pa tudi SLI konektor je lepo zunaj in ga rebra od ventilatorja ne motijo tako da se brez problema lahko poveže kartici.
Kupil pri www.cool-pc.org

MEDENA ::

climber in kako hladi ?

Climber ::

Hladi odlično, je tud zelo tih.
Temperatura je okrog 27 stopinj (na namizju - noben program ni v zagonu), prej je bla pa na originalnem hladilniku 37 stopinj. Jaz sem zelo zadovoljen predvsem z tišino tega ventilatorja.
Vsekakor ventilator vreden nakupa.

mikimisek ::

Climber če sem jaz prav razbral iz tvojih postov imaš ti pci-e verzijo. Če se motim me popravi.

Mene pa zanima za AGP verzijo če sploh paše gor ker ima tisti pretvornik iz pci-e v agp in me zanima če gre sploh čezenj.

Climber ::

Ja mam PCI-e verzijo. Mislm pa da bi šel tud na AGP verzijo, ker so rebra oblikovana tako da so privzdignjena in bi pretvornik prišel pod VF700.
Najbolš da vprašaš še v kakšno rač. štacuno.

sile01 ::

Na AGP verzijo ne gre vem iz prve roke, ker bi mogla namesto mosta biti luknja da montiraš ventilator.

TommyLee ::

Hm... In zakaj pol tuki piše, da ima kompaktibilnost tudi z 6600?
www.dornik.si

Alexius Heristalski ::

Saj nikjer ne piše AGP. Serija 6600 je itak bila mišljena za pci-e, tako najbrž tudi hladilnik.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sile01 ::

Točno tako. Jaz ga bom nesel nazaj in upal da mi ga bodo zamenja za kaj drugega.

J.F.K. ::

Kateri pa pašejo na 6600GT AGP. Namreč je hudo preglasen in vsak predlog bi bil dobrodošel.

kroff ::

:-)
a je ze nasel kdo hladilnik ki pase na 6600gt AGP?
KroFF

------------------------------------------------------------------

kroff ::

Zalman forum

tuki je kao lepo razlozenokaksna je situacija z VF700 hladilnikom in 6600gt AGP ...
KroFF

------------------------------------------------------------------

Cranchi ::

sm pogledal tale link in me zanima ce je sticna ploskev 100 procentov pokrita z GPUjem namrec izredno je visoko hladilnik..

Urke ::

No, a je že kdo kaj ugotovil, se splača za N6600 GT (AGP) kupit zalmanov hladilnik VF700-cu??? Al kaj priporočate?

Prosm!:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: TribesMan ()

5pellfire ::

Ja, Zalmana se definitivno splača kupit pa če navijate ali ne. Meni je temperatura padla na jedru
za približno 10 stopinj, pa še dosti bolj tiho je ker ga mam vezanega na regulator na ~7V. Sicer
dobiš konektor da ga lahko vežeš na 12v ali pa na 5V - skoraj neslišno. Jaz si lastim Alcu verzijo;
Cu verzija je jurja dražja, hladi pa približno za eno stopinjo bolje pa še 90g težja je. Moraš pa
met dosti široko kišto, Zalman gleda kake 3cm čez grafično - jaz mam še en 92mm vent ki mi po
Zalmanu piha - Chieftec big tower.

Je pa res da na AGP verzijo ne moreš ram heatsinkov gor dat, ne da bi jih prej vredi porezal (upam
da se kaj vidi na slikah). Jaz sem porabil celo popoldne da sem jih corezal in popilo da so pasali pod
hladilnik, nekega blaznega učinka pa nisem opazil pri hlajenju - ram mi gre na 1200MHz brez artifaktov,
vendar pri frekvencah nad 1150 javlja v driverjih Silent Running: Stress test transition: L0 -> L0 error.



TribesMan ::

Bulldog vidim da maš NF7... dej mi povej ali je možno ob uporabi tega Zalmana vtakniti kakšno PCI kartico v prvi slot pod AGPjem... sprašujem, ker oklevam med nakupom tega zalmana ali pa vodnega bloka, pa se mi zdi da je zalman malo previsok za mojo "konfiguracijo". Hvala.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Urke ::

Bulldog.... tnx tastar... evo res dobr odgovor:D
Btw me pa še zanima kje se da dobit tovrstne hladilnike (ne na internetu)??

Pa kera asusova kartica je bolj stabilna 6600 gt al N6600 gt??? K mam možnost reklamacije (eni problemčki pri delovanju)

LP8-)

MEDENA ::

dej nared slike bolj od daleč :)

5pellfire ::

Medena, slike sem delal pri vžgani mašini (jeterca - kot je moj "superračunalnik" poimenoval Caligula v enem drugem postu>:D ) in pri zelo slabi svetlobi (mizo mam v kotu pa žaluzije so ble dol potegnjene). Evo par boljših, aja pa še
razlog zakaj mam in bom še nekaj cajta mel jeterco (Bartona2600+@2300MHz) :







Moja jeterca (NF7-S, Baron@2300MHz, 1GB Rama, Hitachi160GB, Leadtek6600GT):



in razlog da bo mogla jeterca še bit za nekaj cajta:D




Tribesman, evo slike. PCI slot je prost, vendar ma samo par milimetrov lufta. Pomojem bo boljše če daš
vodo gor, ker ne vem kak ti bo hladil Zalman, če bo kak kartica spodaj.




Urke, te plave RAM hatsinke zraven dobiš - 8 komadov. se pa dajo baje tudi posebej dobit, v MB se mi zdi
da jih comtron ma.

MEDENA ::

bulldog : čemu 3 moduli rama not ?

5pellfire ::

3 moduli rama not zato ker 2 moduli po 256 i en moduli po 512:D. PQI-ji na 200MHz pri 2.5-3-3-11.

Bom verjetno menjal za 2 moduli po 512 da bom mel malo nižje timinge, samo še ne vem katere -
sem gledal Corsair Value ali Geil Value ali pa kaj malo dražjega če bojo finance.

Jan987 ::

a pa se velik pozna 512 al pa 1giga rama

MEDENA ::

bulddog : kako samo 200FSB ? dej prodaj vse 3 module pa si vzem ene 2*512 twinmose...

ČIP 008 ::

2x256 + 1x512 na NF7-S je čisto vredo dual!

TribesMan ::

bulldog full hvala za slike... Očitno je veliko prostora... Sej pod grafično mam samo eno majhno PCI Wireless lan kartico, ki ne bo pokrila veliko, pa tud ventilator ma očitno več kot 5mm prostora, kar je popolnoma dovolj.

Sicer je vodni blok res bolj kul, sam pol pa RAMi na grafi niso nič hlajeni, kar mi pa ni prav posebej všeč... Zalman pa lepo hladi tako GPU kot RAM... pa še tih in dokaj poceni je, ker vodni blok te hitro da ob 10kSIT

Medena... kaj pa ti blodis spet? Konfiguracija RAMov je cist ql... sploh pa kje pise da vsi hocejo 250MHz FSB?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Urke ::

No a kdo ve koliko Amperov toka potrebuje GF 6600 GT (AGP) pri polni obremenitvi (recimo med kako najnovejšo igro pri max detajlih)...??

T-n-X:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje GeForca 6600GT AGP

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192623 (1835) m.i.h.a.
»

TT Big Typhoon ali TR XP-90C?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272114 (1325) mm46
»

Vodobrusni papir 1200

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
113393 (3147) 5pellfire
»

GF 6600GT AGP cooler?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282389 (1632) 5pellfire
»

Katere RAMe???

Oddelek: Kaj kupiti
352643 (1973) MEDENA

Več podobnih tem