» »

Hladilnik od Zalmana in hlajenje gf600gt

Hladilnik od Zalmana in hlajenje gf600gt

T-Majo ::

Zanima me par stavri. Prej sem imel na CPU Zalmana ( http://www.mimovrste.com/katalog/produc... in se zlomiv vertrnico. Zdaj imam na navaden Intelov hladilnk gor. Ima kdo kakšno ideo, za ka bi lahk spoden del uporabil. Razmišljal sem da bi dal gor 8x8 ventilator pa ga dal na grafično sam se mi zdi da je pretežek. Zanima me pa tud glede grafične. Ali se bom pr bolšem hlajenju znebil artifactov. Zdaj mi pri 570/1150 pri nekaterih igrah začne tiste pink pa zelene pikice prikazvat. Pa men zanima, če bo katica hladnejša, če se bo pri istih frekvencah delala brez artifactov?? Prosil bi za odgovore, aja pa eno temo sem že opru pri navijanju vendar ni blo konkretnih odgovorov...pri nekaterih igrah ne morem zbrat večje resolucije kot 1024x768. Z r9600se pa sm. Mam Albatronovo grafo pa LCDja 17.

T-Majo ::

Aja pa glede cevovodov na gf6600gt...jo je možno odklenat na 12 pa kak?

sid911 ::

ne da se nič odklepat ker ima samo 8 cevovodov
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

T-Majo ::

Ka pa glede hlajenja?

MyName ::

Artefekti ti ratujejo zaradi previsoke frekvence rama. Če boš samo GPU bolj hladil ne bo nič bolše. Llahko pa da se boš znebil artefektov s bolšim hlajenjem rama na grafični (pokaži kako sliko kako je to sedaj rešeno). Sicer res nevem kak bi brez orenk krivljenja dobil Z7000 na grafično (pa čeprav mam jaz 6000 AlCu na svoji :P).
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MyName ()

sid911 ::

z bolšim hlajenjem GPU-ja se bolje hladijo tudi rami;)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

T-Majo ::

To je to...amm mislim kupit tole http://www.mimovrste.com/katalog/produc... + ventilator... Sam nevem al se splača...al ne. Vrjetn bi blo bolš da še kupim 512 rama za comp....sm mal v dvomih :D

sid911 ::

Hladilnik bo brezšumno in zanesljivo hladil večino sodobnih grafičnih kartic. Izvzete so kartice nVIDIA GeForce 6800 GT, 6800 Ultra, 6600 GT AGP, 6600 AGP in PCX 5*** serija

ne kupovat tega ker ti ne gre na grafično
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

T-Majo ::

Sm že naročiu...na mimovrste.com...pa je prepozn da bi sj mam Albatron GeForce 6600 AGP kak nebi gor pasala? tole mi pa ni jasn...rabu bi hiter odgovo :( r

T-Majo ::

Če sem natančet Albatron GeForce 6600GT 128 MB vodilo je pa AGP.... pa še link od grafe :


T-Majo ::

uuuuuuuuuuu kak sm zaJ :(

AndrewSmith ::

Ma na tej grafi bos tezko hladil rame.
So postevljeni kot na moji Leadtekovi 6600(non GT) okoli
GPU-ja in je to malo shit.Vsi coolerji so precej siroki
in zaradi tega ne mores dat na rame nobenih normalnih heatsinkov
da bi jih dobro shladil.

Edit://Sem komaj zdaj pogledal sliko na drugem linku in vidim
da mas kvadratne in ne pravokone rame.
V tem primeru si oglej Zalman VF700.. klik.
Mislim da bi mogu pasat na tvojo.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Death Paladin ::

Dobr saj rame mende ni treba glih hladit. Ene karte majo hlajene, ene nimajo (6600 GT). A kdo ve, a se ze da kje u Sloveniji dobit za Zalmanov VHS-1 hladilnik za AGP bridge ? Ker je mal nerodna zadeva in ce tega ne bi hladil, ali se zelo greje, ce das VF700 gor ? Ga ze prodajajo kje ?

Zgodovina sprememb…

T-Majo ::

Niam poima več...onga zalmana ju3 dobim pa ga morm nazaj poslat. Zj pa res nevem ka nj kupim. Škoda da V700 nima petenciometra...sicer pa mam enga od zalmana ko sm ga meu na cpu-ju...sam nevem kak s tem. A gdo mogoče ve potek vračanja artikla?

AndrewSmith ::

Uni VHS-1 mislim da ti ga v Funtech-u lahko zrihtajo....ma ce
je locen od GPU coolerja (kot je v njegovem primeru) to ni problem.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

T-Majo ::

Ja sej. Kr ne gre ceu kovinsko grog dol. On del naramih lahk ostane.

mzidy ::

A kdo ve, a se ze da kje u Sloveniji dobit za Zalmanov VHS-1 hladilnik za AGP bridge ?

Mislim, da ga ma/ga dobi po naročilo Cool-PC;)

Death Paladin ::

Ka ce dam js VF700 gor, AGP bridge pa ne hladim ? A je kaj sans da se mi grafa skuri, dok ne bo VHS-1 ?

5er--> ::

Glede vračanja: pač ne prevzameš, pa je.

AndrewSmith ::

Ka ce dam js VF700 gor, AGP bridge pa ne hladim ? A je kaj sans da se mi grafa skuri, dok ne bo VHS-1 ?

Jst nebi testiral tega :D :D :D
Uni hladilnik je verjetno z razlogom tam,se ti ne zdi???
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Jedi Master Yoda ::

Ce je pa med hladilnikom in med tem bridgom nek termalni trak vmes.. pomoje bi en od zalmanovih hladilnikov to mogu hladit..

sirotka ::

agp bridge se kreje k svina, tako da sploh ne razmišljaj, da bi kar dol vzel to. vf700 in en dodatni od talmana za bridge pa bo, mora nekaj pihat nanga.

simoni ::

Jst sm bil v isti dolemi... Sam imam 6600GT od gigabyta. Tam na zalmanovi strani lepo piše... Da se ta cooler lahko da gor, samo če imaš coler za procesor pa abg bridge ločen (ti mislim da ga maš). Drugi problem je, da ti bodo rebra gledala 3cm ven iz kartice... Tako d apoglej, da nimaš kakšnega slim ohišja, oz. da imaš dovolj placa pri strani. Jaz sem ga dal čisto normalno gor, le tiste hladilnike za rame sem moral mal pobrusit, saj so preblizu hladilnika. To je par minut dela. Jaz sem zelo zelo zadovoljen, več kot 57 stopinj sedaj grafična še ni imela... Ko je idle je tem tam 43-45. Pa imam na 5V priklopljenega, se pravi na zelo tiho. Še enkrat ponovim, stvar je super!:D

Če te pa še kaj zanima pa vprašaj:D

LP
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

T-Majo ::

Ohišje je dost široko, ubistvo mam tak stranico skoz dol tak da to ni problem. In tega use sklepam kar je tu napisan da bom lahk rame bol naviu, GPU bo pač bolše hlajen. Zdaj nism pru več kot na 76C pa še to pri iskanju artifactov z ATItool-om. Drgač pa napirmer most wanted dobrih 60C pr 2h urah igranja :D

simoni ::

Sej pravim, stvar ti bo šla gor. Jst sem najprej samo malo (brez paste) gor cooler prišraufal, potem sem pa lepo milimeter za milimetrom obusil tista rebra za ram. Ko je lepo pasalo, sem jih pa prilimal, potem šele cooler ornk gor dal. Pa slor čist neslišen je!:))
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

T-Majo ::

Sm gledu slike na zalmanovi domači strani. A ma kdo Albatronovo GeForce 6600GT? Kaka se vam zdi. Men se zdi da ne ne da neki preveč navijat, hlanjenje je pa dober...sam preveč glasn. Ko so aplikacije zaprte je temparatura (odvisn od temaparature v sobi) od 43 do 57 C. Mogoče ve kdo, če se da ventilator ugasna v biosih?

T-Majo ::

od 43-47. Zmotu sm se. Ka kdo ve, pasto dobiš zraven. Neki sm brau da tud dubiš neke male hladilneke za rame.

T-Majo ::

Garancija ostane?

simoni ::

Saj pravim... Tisti majhni hladilniki pridejo zravne. vendar pri agp karticah so rami zelo blizu jedra... zato jih moraš malo odščipnit al pa pobrusit.. Zato najprej samo tiliko namontiraj hladilnik da bo stal, potem pa tiste male hladilnike brusi pocasi. Šele ko jih pobrusiš, odlimaj tisto folijo in jih daj gor... Pasta pride zraven!:D Pa še Zalman nalepko dobiš za na kišto:D !

Garancija velja... pač preden neseš kartico nazaj daš original cooler gor:D

LP
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

T-Majo ::

Sm se odloču da bom nabau. Rezultate sporočim. Zj še sam zberem...cevga bakrenga pa al z led diodo al ne :D :D

simoni ::

Ja je fino če je iz bakra... sam za 6600 gt je tud alcu dost. Led pa mora bit:D !
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

T-Majo ::

Zaka pa ne morm met pr nekaterih špilih večje resolucije ko 1024x768 z R9600 sm pa lahk meu 1200x1024

toncek_95 ::

kakšno resolucijo ti pa monitor podpira?
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

T-Majo ::

1280x1024


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje GeForca 6600GT AGP

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192624 (1836) m.i.h.a.
»

Kateri ventilator/hladilnik za grafično kartico GeForce 6600GT AGP?

Oddelek: Kaj kupiti
162611 (2446) DMX
»

Hlajenje grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131613 (1362) Loaded
»

GF 6600GT AGP cooler?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282391 (1634) 5pellfire
»

S čim hladiti GF6600GT AGP

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212118 (1534) Saeed

Več podobnih tem