» »

Plačilo po povzetju -> brez plačila

Plačilo po povzetju -> brez plačila

Mr_Globus ::

Danes sem dobil robo po povzetju. Pa je reku poštar da ni nič za plačat => vrjetno se je zbrkljalo kaj. A bom prišu skozi? :D

madmitch ::

Očitno je že pošiljalec plačal. Kolk so eni dobri.
Če ne, te bo pa že poklical.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Primoz78 ::

Mogoce posiljatelj ni napisal, da je odkupnine...se je kaj zaj*** ali pa se je postar kaj zaj***...ce se je postar bos dobil obvestilo v kaslc.

Lp Primoz

pirat ::

Ali pa se v paketu skriva kakšna položnica?

AndrejS ::

Ali pa bomba (to je dandanes moderno) :D

Mr_Globus ::

Heehe upam da pozabijo name :D Poleg tega na dobavnici piše 30k namesto 43. Tako da tudi če pridejo prišparam 13k. My lucky day >:D

Vanich ::

Mlacom skoz pozablja poslat naročeno robo z "plačilo po povzetju".
Ampak te na koncu ipak obvestijo/zatežijo z opominom/grožnjo pred sodiščem. Plačal boš, ipak.:D

Mr_Globus ::

Ah bala pole. Ampak vbistvu je njihova napaka :O kej sem jast kriv če pozabijo >:D

Tody ::

temu se reče kreditiranje nakupa :) Preden oni opazijo lahko ti že za novo zadevo zasluđiš :D

Tic ::

Tudi meni se je to zgodilo, prisparal 55k.
persona civitas ;>

Tody ::

kje to pri mlacou ? Bom prec naroču disk pa grafično pa še en mp3 player :D Še kdo rab kej ? >:D

Mr_Globus ::

Tic sej to je fora. Mislim da me sploh ne bojo dobili. Fora je v tem da sem čakal en teden, pol poslal mejl in rekli da je prišlo do napake v dostavi. tako da so sigurno kaj zbrklali... če ne rečejo 2 tedna nič negiram in basta. (poleg tega mam navado namesto podpisa dajat X. Dokazat mi ne morejo nič :D )

#000000 ::

poleg tega mam navado namesto podpisa dajat X. Dokazat mi ne morejo nič
Hja sej verjetno je res premala vsota (za zdaj) ampak če bi se ne daj bog zgodilo, da te pogruntajo, ti lahko 100% tud X dokažejo, da si ga ti načečkal (grafolog) Srečno LP

nokia6310 ::

Mr_Globus:
In na koncu si še tako neumen da greš dajat to na net misliš da oni tega ne berejo ali pa vsaj kdo ki je njihov simpatizer kot so včasih rekli in s tem povečuješ možnost da te dobijo?
Poleg tega se mi tak način ne zdi moralno pošten predstavljaj si da imaš podjetje in da ti četrtina strank naredi tako kam bi prišel?
Sploh pa se za male zneske ne splača svojega ugleda in poštenja nosit na prodaj.
Če ti je uspelo enkrat boš seveda še poskušal to je isto kot če greš tja pa jim ukradeš nekaj ko te nebi vidli samo na malo drugačen način da zgleda boll "pošteno"

Zgodovina sprememb…

NoUse4AName ::

To se je tudi meni zgodilo, ko sem naročil eno knjigo preko slovenske strani (mojaknjigarna.com). Čez pol leta so mi poslali na dom iztirjevalca. Seveda nisem pri njih nikoli več naročil knjige, če imajo takšen odnos do svojih strank čeprav so oni naredili napako jim nimam nobenega namena dajat denarja.

ferdo ::

kdor je naredil napako se ma interes pogodit, vsaka napaka nekaj košta.
Če je tebi poštar prnesu, ti si svoje obveznosti izpolnil do pošte, to kar so oni tebi dali in zahtevali ste uredili.

Zdaj pa, če si pošten, in nekdo prizna napako, in se opraviči, in prosi za razumevanje, je fer, ker "pošteni" ljudje smo zmotljivi, se to plača, in drugič boš mel sigurno ugodnosti pri njih!

Če si pošten imaš več, kot pa če se skriješ in obdržiš recimo 50k v žepu, pa ti vseglih ne morejo nič.

odločitev je tvoja, tukaj obešat na velik zvon je breveze, pomeni se z pravnikom, ti bo na 1 2 3 obrazložil, bodi pošten državljan:)

borchi ::

če maš dokazilo, da si plačal, pol ti ne bo treba plačat. če ga nimaš, boš plačal (če si bo mlacom to dovolj močno želel in ima mlacom dokazilo, da si ti to stvar prevzel). i think.

drugač pa bod dec in plačej kar si dobil!
l'jga

msms ::

Ah jaz sem tudi naročil pekača pri kadarkoli.com po povzetju pa ni blo nič za plačat.
Kakšen teden je bil mir pol pa so me kontaktirali po mobitelu da je prišlo do napake, na strani dostavljalca. Hoteli so mi poslat kurirja pa sem se zmenu tako da mi pošlejo položnico na email, pa sem plačal, tak da prej al slej boš plačal. Je pa res da se zavleče lahko tudi kakšen mesec.

Yossarian ::

Sicer pa, Globus, kaj se ti ne zdi kljub vsemu pošteno, da bi to plačal? Takole, da imaš pri sebi mir? Veš, ker ti si namreč dobil nekaj zastonj, kar ne bi smel. Mogoče (pravzaprav sem skoraj prepričaan) bo zaradi tebe moral to plačati tisti pošiljatelj osebno, ki je lahko en čisto navaden uslužbenec, ki pa se je pač zmotil, tako da si nasral njega ne pa neko "vsemogočno firmo". Veš, eni imajo ta občutek, kaj je prav in kaj ni, eni pa pač ne.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mr_Globus ::

Eh sej mam namen plačat če pride položnica. Komplikacij nečem met. Ampak če ne pride pa se ne mislim silit.

borchi ::

no, mislim, da je to dokaj pošteno.

sem v študentskih letih mel priliko it domov tut z 10k sit minusa. od takrat naprej se ponavadi na blagajni s kako raztreseno trgovko skregam, da mi je dala narobe drobiž nazaj. najprej se razburja, da se ona že ni zmotla, pol ko pa ji povem, da se je zmotla v svojo škodo in ji vrnem denar se pa mal pomiri :-)
l'jga

BigWhale ::

Upaj, da ne pride poloznica cez pol leta, z obrestmi vred. :P

Mr_Globus ::

Kako lahko oni meni zaračunajo obresti če je pa njihova napaka. Kakšen zakon pa me že ščiti ane?

borchi ::

Kakšen zakon pa me že ščiti ane?

a vidiš! verjetno te kakšen zakon že ščiti. ampak ti ne veš. in boš mel same stroške in sitnosti, ko boš iskal nasvete kako spisat ugovor, pritožbo etc.

zdi se mi, da te nekak mineva navdušenje nad zastonj stvarjo. kaj boš zdej naredil glede tega?
l'jga

Yossarian ::

Ne vem ravno, če ga zakon ščiti. Takšna terjatev je, če se ne motim, prinosnina, kar pomeni, da si ti kot kupec sam dolžan paziti na to, da je pravočasno plačano. Trgovec je namreč svojo obveznost izpolnil, ti pa jo šele moraš.Ja, zdaj se pa sam odloči, kaj boš storil.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

BigWhale ::

Ena znanka se je po glavi tolkla, ker ni nasla ene poloznice od sveta knjige. Naj bi jo placala.

Sedaj ima doma knjigo, ki je stala 150 jurjev. ;>

NoUse4AName ::

Kaj je iz zlata?

|CyGNUS-x ::

Nasedete pa vse :D
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

BigWhale ::

Saj ni kaj nasedat.

Zalozba ni imela potrdila o placilu knjige, ona tudi ne, pa je sla stvar v tozbo in bila iztozena.

Kaufmann ::

"Založba" rada izgubi tako potrdilo in računa da si ga ti tudi. Je bilo nekaj takih primerov tudi pri S!
ni podatka

V-i-p ::

Da meni Mlacom & Co. pošlje nekaj kar bi moral plačati brez odkupnine, mojega denarja ne bi več videli. Jaz bi se izgovarjal, da sem grafično kupil pri njih, je bilo nekaj narobe, sem jo nesel nazaj in potem so mi oni popravljeno ali drugo poslali nazaj. Ker je bilo v okviru garancije, logično da brez odkupnine. Tako bi rekel. Jebe se mi za njih. Če oni ne znajo pazit na svoj denar, tudi jaz ne bom...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Nejc Pintar ::

Poslal si jim mail nazaj, tako da moralnost s tvoje strani je.
Sem pa prepričan da te varuje kakšen zakon o varstvu potrošnikov.
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo po povzetju

Oddelek: Loža
1525659 (25447) GupeM
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213997 (9050) darkolord
»

Mimovrste in Pošta Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017156 (9105) opeter
»

Pošta - provizija?

Oddelek: Loža
449745 (8774) amigo_no1
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910111 (9110) kitewing

Več podobnih tem