» »

Disk Error problem - preko 2000 bed sektorjev

Disk Error problem - preko 2000 bed sektorjev

cortez ::

Mam disk Maxtor, ki mi ne dela več. Neki je notr kliknilo in potem se je PC restartu in javu disk error.

Probu sm pogledat s Particion Magicom 8, ma me sploh ni pustu notr. Predvideval sem ,da je šla datotečna tabela diska po gobe.

Potem sm probu še s powermaxom, kjer mi je le ta javu po full testu :disk is failing.

Naredu sm še Quick Low level format : kjer nabije 0 samo na začetnih 300MB in zadnjih 100MB. Pri low lewelu je kr nekajkrat kliknilo.

Sedaj pridem v PM (hočem naredit partico, vendar mi na koncu javi napako).
Hočem se losat bad sektorjev, zato poženem HDD.Regenerator in se odpravim spat. Po 4h mi je pršu samo do 3000 sektorjev (pod 1MB) in mi naštel preko 2000 bad sektorjev.


Kaj zdej naredit s takim diskom? Moral bi bit še v garanciji, sam smo ga vn vzel in odprl nalepko. A še vedno lahko reklamiram disk ali kako drugače popravim disk?

Hvala za odgovore.

Gapi ::

Glede na to da si odtrgal nalepko si prekinil garancijski rok. Tak disk boš teško popravil, tako da ti ostane samo še hardware format in pot do kante v smeti. Hardware format pri meni pomeni da usekaš z macolo po njemu in se posloviš od njega in podatkov. Lahko se pa tudi motim , zato so pa na tem forumu mojstri ki ti pri tem problemu lahko pomagajo zato pridno čakaj na odgovor.

Edit: Kaj si ti mislil z tem da si odprl nalepko in kero nalepko to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

DCER ::

probaj se z spinrite-om :)

_max_ ::

Če bi rad naredil recovery podatkov pred predlaganim macola formatom, ga priklopi na usb vmesnik kakšnega zunanjega ohišja inu zaženi recovery program (www.ontrack.com npr).
Lasciate ogni speranza voi chi domandate

poweroff ::

Ne vem, če še ni prepozno, vendar včasih pomaga tole.

Disk daš zamrznit na -20.

Vzameš ga ven in zavišeš v vpojno papirnato brisačo (in okolje naj bo čim bolj suho) - zaradi kondenza.

Potem ga priklopiš in skušaš prekopirati podatke iz njega.

Včasih dela...
sudo poweroff

AndrejS ::

@Matthai: kako bo rešil podatke če je že dal low-level format pred tem ?

Disk je verjetno zanič. Probaj uveljavit garancijo.

gfighter ::

Če si odtrgal nalepko na ohišju računalnika, potem ni panike, disk je v garanciji zato ga pošlji na servis. Če si odtrgal nalepko z diska, potem pa....radostna destrukcija...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Gapi ::

Torej kaj se bo zgodilo z diskom? Če bo radostna destrukcija poslikaj malo in daj fotke na slo-tech. Drugače pa veliko sreče pri uveljavljanju garancije.

cortez ::

zamenju disk za večjega, ampak še vedno maxtor. Zaenkrat dela. Sam me čudi, zakaj mi je spet pršlo do nekega poka v disku.Enkrat je tud pc kr sam ugasnu, sem restartu, in je delal ok naprej. Sam tisti poki me skrbijo.

Kaako naj mam nastavljene nastavitve v biosu:?

Zdej imam auto in lba. Smart je disablet. Kaj je sploh funkcija tega smarta? prej je bil enabled, pa mi je šel disk fuč?

R33D3M33R ::

cortez: poka ti v disku? Bi lahko to morda posnel? Meni dela isto. Imam Excelstor (IBm/Hitachi) in mi isto poklja na določene čase. Sem enga že menjal pa je prejšnji delal isto kot ta. Zaj sumim, da je celotna serija zanič, ali pa je mogoče to pokljanje za vse te diske normalno. SMART status pravi da je ok, samo spinup time se mi je znižal na pod 99. Torej crkno mi bo :) , ampak ne še tak hitro.
Prejšnji disk se mi je pa na master začel celo ugašati med delovanjem :O , sem ga menjal. Tega imam že dolgo, pa razen klikanja nima težav...

P.S: Smart je uporabna reč, saj lahko preko njega izveš kdaj ti bo disk odpovedal. Rabiš en program za monitoring statusa in on ti zračuna TEC (datum ko naj bi disk crkno). Ne se pa preveč zanašat na to...
Meni dobro služi HDD Health, lahko pa si dobiš tudi plugin za Ati Tray Tools.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476320 (4653) Leprechaun
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404377 (3359) amigo_no1
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82130 (1869) Mr.B
»

Napaka na Fujicu disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
51116 (1033) PIAS
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221687 (1355) Alec999

Več podobnih tem