» »

Ali je vrednost nepremičnine manjša zaradi bližine nove trase avtoceste

Ali je vrednost nepremičnine manjša zaradi bližine nove trase avtoceste

Maxtor ::

NOva trasa avtoceste bo šla 70 metrov od stanovanjske hiše. Zanima me, ali sem upravičen do kakšne odškodnine zaradi zmanjšane tržne vrednosti hiše oz. parcele. Je možno kje na internetu videti ta zakon ki govori o tem?

Hvala za odgovore v naprej.

LP

Stepni Volk ::

Odvisno od izvedbe same trase (zvočne bariere...). Kvaliteta življenja dejansko s takšno bližino AC pade:
- hrup
- onesnaženost

V vsakem primetu brez pravnika tu ne bo šlo. Kar nekaj odvetniških pisarn dela na procente, se pravi, da vzamejo določen procent od pridobljene odškodnine + stroški.
Če se noben odvetnik ne bo zanimal za tvoj primer, ima žal tudi tvoj primer manj možnosti za uspeh.

gzibret ::

A ni glih obratno, da se izven mest cene nepremičnin ob avtocestah, še posebej ob priključkih, večajo?
Vse je za neki dobr!

zed 5.0 ::

Kvaliteta zivljenja ze pade ja, sam cene nepremicnin gredo pa po mojem vseeno gor. Konkretno v Grosuplju; z avtocesto so sle cene v visave...

Stepni Volk ::

Motita se. Cena nepremični zraste v bližini priključkov na AC in ne ob neposredni bližini.
Kdo pri zdravi pameti bo plačal isto ceno za kvadratni meter 1400m stran od avtoceste ali pa 70m?

Pri tem je seveda potrebno upoštevati še konfiguracijo terena, poraščenost, veduto...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgradnja obvoznice mimo hiše, odškodnina?

Oddelek: Loža
475974 (3607) m0LN4r
»

Odvzem njive (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814868 (13059) gruntfürmich
»

Najemnina 400 evrov, plača pa ta čas resnična žalost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13826608 (22203) IceIceBaby
»

Iz travnika v parcelo. Cena

Oddelek: Loža
1511324 (10676) gzibret

Več podobnih tem