» »

težave z geslom v wordu

težave z geslom v wordu

d_dunka ::

zdravo!
ne bi vam težila s takimi problemčki, če me ne bi vse skupaj že pognalo v totalni bes :(
word mi namreč noče odpreti z geslom zaščitenega dokumenta. dokument je bil ustvarjen v wordu 2000 in vse je bilo ok, dokler nisem inštalirala worda 2003 (istočasno sem tudi imela nek virus, vendar ta dokument ni bil okužen), od takrat naprej mi javlja, da geslo ni pravilno. geslo seveda JE pravilno, brez dvoma! poskusila sem že z različnimi variacijami gesla in z večimi programi za krekanje gesel (npr. Advanced Office Password Recovery 3.02) - brez rezultata, oz. problem je v tem, da ima geslo 17 znakov in vseh kombinacij niti ne izračuna, se mi zdi.

prosim pomagajte, če ima kdo kakšno rešitev, ta dokument je zelo pomemben in (pametno :8) ) nimam rezervne kopije!

ToniT ::

So kaki šumniki v geslu?
Probaj s ascii kodami za šumnike...

d_dunka ::

nobenih sumnikov ni... anglesko besedilo...
pozna kdo kak program, ki deluje?

Han ::

Si poskusila dokument odpreti v starejšem Wordu (XP=2002, 2000, 97)?

d_dunka ::

poskusila odpret v wordu 2000, pa je vse isto - vpraša za geslo, pol pa reče, da geslo ni pravilno. tud na microsoftovi strani ni nobene rešitve, ker oni ne prevzemajo odgovornosti za 'pozabljena' ali izgubljena gesla.
to se ziher da odpret nekak... ;(

poweroff ::

Če je bil dokument v wordu 2000 zaščiten z geslom, bi ga moral word 2000 tudi odpreti.

Možno je, da imaš kakšen Z ali Y pa je tipkovnica druga.

Ali pa si geslo preprosto pozabila.

V tem primeru poiskusi geslo scrackat z Advanced Password Recoveryem (poišči preko Googla).
sudo poweroff

d_dunka ::

gesla nisem pozabila, tipkovnica ni problem :O
AOPR mam tazadnjo verzijo (razen če nimava istega programa v mislih - gl. prvi post), ampak je fora v tem, da mam 17 znakov (samo male črke in presledki) in programu se enostavno zblede, ker ima toliko kombinacij, da do konca mojega življenja ne bo izračunal vseh. ko recimo gledam kakšna gesla sproducira APR, so to vedno samo naključne kombinacije črk, dosedaj še nisem videla ene smiselne besede. ocitno ne razumem tovrstnih programov. mislila sem namreč, da gre to po principu 'ključavnice' - ko najde ustrezno prvo črko, se zaklene in gre na drugo, ko jo najde, gre naprej itd... ocitno to ni tako :8).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d_dunka ()

Vikking ::

preveč filme gledaš to je krivo.

V tem programu si lahko nastaviš ali ti išče kombinacije samo z črkami, potem lahko dodaš da tudi z velikimi črkami, pike vejice različni znaki. Zdaj če nas tule glih ne "flancaš" in si res mogoče pozabila kakšen presledek ali kaj podobnega potem veš npr. da si uporabila samo mal ečrke in presledke, se pravi da potem programu ni potrebno mleti kombinacij z velikimi črkami....

Sicer pa ključ dolg 17 znakov, lahko samo rečem da si butl da ga ni večjega.

d_dunka ::

vikking: vse to vem. program dela z malimi črkami in presledki, z obema opcijama - brute force attack in dictionary attack. tud če vpišem pol gesla in da naj sam nadaljuje naprej, ne najde nič, razen nekih pobluzenih neobstoječih besed. pa hvala za kompliment, verjetno mam razlog zakaj tako dolgo geslo, se ti ne zdi?

poweroff ::

Wordova enkripcija nikoli ni bila kaj dosti vredna. Zakaj ne uproabljas PGP?

Program, ki sem ga omenil naj bi znal delati pravo kriptoanalizo, ne dictionary attack.
sudo poweroff

Vikking ::

verjetno mam razlog zakaj tako dolgo geslo, se ti ne zdi?

paranoja????

Ne razumem neki, uporabiš 17 znakov dolgi key a lej ga zlomka uporabiš samo male črke ter presledke. Če bi te dajal paranoja u iber, da ti ukradejo 100mio dolarjev, potem bi bilo zadost polkrajše in z kakšno številko, poleg tega obstajajo popolnoma drugačne reštive, kot šibat geslo na wordov dokument, če se bojiš da ti bojo ukradli nevemkaj.

Malo pomisli, kako se poveča čas iskanja brute forca če dodaš da naj išče še številke kakšne črke, pike, vejice...

Lahko rečem le to da si nabaviš super comp, da se bo čas zmanjšu kakšnega z dual procesrojem, pa ne mi rečt da ni vredno nabave super računala, saj zakaj bi drugače dal geslo dolgo 17 znakov?

poweroff ::

Vikking - ne bluzi, ker o kriptoanalizi nimaš pojma.

Za brute force z dolžino (ali razširitvijo nabora znakov) čas narašča eksponentno.

Ampak brute force se ne dela. V praksi se naredi analizo kriptograma in se ga razbije z matematiko. Frekvenčna analiza je osnova, so pa še bolj zapleteni postopki...
sudo poweroff

d_dunka ::

Matthai: ene par reči mi ni čist jasnih... npr. o katerem programu govoriš - PGP = ?, najbrž pa ne o Advanced Office Password Recovery. namreč o kriptografiji pa res nic ne vem 8-O
torej, ce bi mi v tem primeru pomagal ... prosim ... tako da bo moja babica razumela :) ... - kako naj resim zagonetko ?

Highlag ::

Če ti geslo ne deluje, pa si sigurna, da je pravo potem je možno, da je datoteka poškodovana. Potem je seveda vprašanje, če se poškodovano datoteko sploh da še odkodirat.

Sem bral, da je sesutje word datotek menda kar "pogost" dogodek. Do menda njega lahko pride, če se datoteka normal.dot ne ujema z vsebino tvoje datoteke.

Meni se to sicer še ni zgodilo. :\
Never trust a computer you can't throw out a window

Vikking ::


Za brute force z dolžino (ali razširitvijo nabora znakov) čas narašča eksponentno.

Ampak brute force se ne dela. V praksi se naredi analizo kriptograma in se ga razbije z matematiko. Frekvenčna analiza je osnova, so pa še bolj zapleteni postopki...


vauu mathaii zgleda da obvladaš teorijo v nulo, ampak še vedno nisi pomagal d_dunki s tem tvojo kriptoanalizo. Teorijo ti tudi jaz lahko napišem, sej tud jst znam uporabit google in ti našemit par hudih teorij ki jih uporablja za mešat luft ena oseba... bla bla... KAPIŠ?

poweroff ::

Glej, poiskusi z Advanced Password Recovery. Mislim da imajo www.lostpassword.com domeno ali nekaj takega. Edini problem je, ker je ta program precej drag...

Če pa želiš svoje podatke dobro zaščititi pa uporabi PGP. www.pgpi.com (i = international). Lahko pa tudi v Googla vtipkaš "PGP site:ljudmila.org" in tam so navodila v slovenščini kako program uporabiti.
PGP sta dve verziji. Ameriška, ki jo kupiš na www.pgp.com, ter International free, ki je na www.pgpi.com.

Obstaja pa tudi GPG, ki je popolnoma free in obstaja za Windows, Linux in Maca ter je tudi kompatibilen s PGP-jem (edino z zadnjo verzijo komercialnega PGPja 9.0 ima težave, ČE PGP 9.0 uporablja SHA-2 hashe).

Hmmmm, vidim, da bom moral napisati en članek na to temo. 8-)

Ko bo čas...
sudo poweroff

d_dunka ::

jaz mam skrekan Advanced Office Password Recovery - to je ravno ta program, ki ga priporočaš... bom poskusla, ko pridem domov... še enkrat :(

darkolord ::

Advance Office Password Breaker - od iste firme, s tem da ta garantirano dobi geslo (oziroma dekodira ti dokument) v cca 14 dneh, lahko pa iskanje razporedis na vec masin

simonk ::

A nima word možno samo 15 znakov v geslu?
Lp

darkolord ::

Če je z geslom zaklenjen dokument kompatibilen z 2000/97, potem je lahko samo 15 znakov, drugače 2003 (XP?) podpira več

d_dunka ::

ojoj... in tud advanced office recovery lahko razbije samo 15 znakov, zato mi pa ne najde gesla ;(( !!!!!
in to sem odkrila, ko sem prebrala res cel help in noter je ENA vrstica v celem helpu kjer to piše. jest se pa j***m ze več kot en mesec.
geslo ima 17 znakov, sem že morala kaj pritisnit, če pravte, da jih je možno v wordu 2000 imet samo 15.
bom poskusla še z Advance Office Password Breaker. upam da bo delalo :))

d_dunka ::

poskusla z advanced office password breaker, ki mi sploh noče odpret fajla
"cannot open/read file"
očitno je file poškodovan .... :'( ne vem...

d_dunka ::

no, po dolgem času ... rešitev zagonetke je bila ZELO preprosta - odinštalirala sem word 2003 in naložila nazaj 2000 in vse dela. Pravzaprav mi ni jasno, kako da se nisem tega spomnila tega najprej!!! :8) :8) :8)
brez komentarja. :(
hvala vsem, ki ste mi pomagali 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AES 256-bit in pozabljeno geslo

Oddelek: Pomoč in nasveti
141890 (1717) technolog
»

Pomoč!!!-Word Dokument zaščiten z geslom

Oddelek: Programska oprema
101852 (1568) Pyr0Beast
»

Britanska vlada želi stranska vrata v Visto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
628590 (6697) Mr.B
»

word

Oddelek: Programska oprema
5928 (834) CWIZO
»

M$ ACCESS

Oddelek: Programska oprema
81011 (885) bloo screen

Več podobnih tem