» »

montiranje vodnega bloka

montiranje vodnega bloka

Kaboom ::

imam doma narejen vodni sistem (Nuclear tower water cooling). in doma narejen vodni blok (hvala ti morphling1, ti si mi poslal 3d sliko, in sem vrtal, pa dosti svedrov polomil, ampak deluje).

zadeva :
vodni blok doseže, brez kakšne dovedene temperature 6°C pod okolico. če dam na njega vroč kos bakra, ga ohladi v nekaj sekundah. se pravi prenos toplote je dober.

če pa ga inštaliram na CPU (AMD Duron 800MHz, še ni navit) pa se cpu nekontroljivo greje, temperatura nič ne pada, samo raste. ko doseže pač neko (50°C) temperaturo sam izklopim računalnik. ampak to se zgodi komaj nekaj minut v windowsih. vodni blok je pa tako mrzel da se na njem nabira mala rosica...

sedaj ne razumem zakaj se mi to dogaja. verjetno zato ker imam za pritrdilni sistem pleksi steklo, ki je pritrjeno na ploščo pod matično ploščo s štirimi šraufi, med pleksijem in blokom pa so 4 gumidihtunge, na sredini, nad CPUjem, tako da na sredini tišči dol.

imam termalno pasto, imam zelo lepo sšmirglan blok, imam režo v bloku (tam kjer je socket višji od cpuja).

zato vas sprašujem, kakšen pritrdilni sistem si naj naredim ?
  • spremenil: Kaboom ()

mico ::

js in se en kolega mava oba isti pritrdilni sistem z pleksi ploscico prek 4 lukenj v plati in je super. Njegova temperatura na 1.2@1,5 GHz je mislim da okol 40C max, za svoje pa se ne vem ker cakam TBja

IceIceBaby ::

Preveri se 1x ce je stik res dober. Ce se na bloku kjer mas termalno pasto poyna kvadratek lep pol verjetno je. Drugega ti pa nemorem svetovat.

Zanima pa me tale tvoj cooling tower. Js mam en ror ze doma da si nardim samo me malo skrbi zarad glasnosti. A tebe ful mot. Kolk to res ropota (oziroma zubori :)

Kaboom ::

ok, imam pleksi steklo z možnostjo prišraufat na pleh pod matično, zdaj pa modifikacije... če sploh in kakšne fedrce, ali tudi tisti šrauf na sredino ? saj veste, da pritiskaš na sredini CPUja, da se ti blok ne nagne in dotakne externih kondenzatorjev na CPUju... podobne malenkosti prosim...

glasnost, pojdi sprobat kako tuš žubori če PADA (ne pršenje pod pritiskom) voda v malih curkih iz njega.

jaz imam 2 m dolgo bakreno cev, na njej v liniji zvrtane luknjice 1,2 mm vsake 5cm in cela cev zavrtena po notranji strani PVC cevi, stišal bom tako, da bom dal noter na stene gobo, tako da ulovi curke in ne ružijo, in na gladino vode plavajočo gobo, tako da ne prši+ruži...

kasneje ko bom usposobil, bom vse poslikal in dal na svojo stran. najmanj čez mesec dni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511500 (4984) sash
»

moj prvi vodni blok doma narejen...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
143455 (2679) morphling1
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557949 (6402) WinsuckeR
»

Temperatura P4 pri H2O hlajenju 55 stopinj???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261807 (1289) miroB
»

Novi vodni blok !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301615 (1128) morphling1

Več podobnih tem