» »

težave z omrežjem...

težave z omrežjem...

drico ::

imam težave z domačim omrežjem... iz routerja sem napeljal dva cca. 20 metrska UTP kabla v dva različna prostora, ker sta bila malo prekratka sem na konce dodal še spojke in še cca 2-3 metre UTP-ja, ter nato v računalnik... na enem računalniku stvar deluje normalno, na drugem pa se pojavljajo težave... računalnik mi javi, da je priključen v omrežje z hitostjo 100 Mbps, prav tako mi router dodeli IP, ampak stvar pa ne dela... ne morem surfat in nič drugega... če pa v nastavitvah nastavim hitrost povezave le 10 Mbps pa stvar deluje normalno... poskušal sem z zamenjavo in dodal spojko iz računalnika ki deluje OK, vendar isto... prav tako sem poskusil 3 različne kable za ta končni del od spojke do računalnika, vendar isto... kabli so pri obeh računalnikih enaki... če pa priklopim računalnik direktno na mesto, kjer je drugače spojka, se pravi na tisti prvi kabel pa stvar deluje normalno 100 Mbps... a kdo ve, kje bi lahko bil problem??

aja pa še ena stvar... kadar imam ta računalnik tako "priključen" na omrežje, z drugega "delujočega" računalnika sploh ne morem dostopati do nastavitev routerja... kot kaže ga ta nedelujoči toliko obremeni al kaj...

prosim za vsakršno pomoč..

hvala
Time and again I sing your song...

PaJo ::

Predlagam odstrnitev vmesne spojke in napljat direkten kabel, verjetno bo to resilo vse probleme, kakor si ze sam ugotovil, ker te spojke so zmeraj problematicne, pri mrezah na sploh;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

drico ::

kaj pa če bi tam kjer je sedaj spojka dal en switch? a bi to delovalo?
Time and again I sing your song...

ToniT ::

V principu bi bre problema!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620425 (10812) ToniT
»

Težava s priklopom televizije v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
114079 (3724) broken/link
»

Dve različni omrežni 'aplikaciji' prek enega kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
305471 (4686) Invictus
»

Optični kabel, servis

Oddelek: Omrežja in internet
75186 (4915) Invictus
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404831 (4292) amigo_no1

Več podobnih tem