» »

Dnevno kopiranje mape...

Dnevno kopiranje mape...

anddrej ::

Živjo,

Rad bi dnevno delal kopijo mape z enega diska na drugega. To mora biti izvedeno tako, da se da tudi kopijo odpreti in brati. Drugi disk je zunanji landisk( direkt priključen na router) do katerega se dostopa enako, kot do ostalih diskov.Osnovna mapa je velika 5 GB, tako da vsakodnevno prepisovanje ne pride v upoštev, ker predolgo traja. Dobil sem navodila, da naj stvar izvedem na sledeči način: napisati batch datoteko in na jo dati v dnevna opravila. Napisana je takole:
xcopy D:\dokumenti\torba\*.* Z:\test\ /Y /E /D

zadeva se zalaufa, skopira se pa ne, pa tudi posodablja se ne.
Bil bi zelo vesel, če bi mi kdo lahko pomabal pri tem problemu. Sem zadevo probal izvesti z dvema programoma, ki sta namenjena za izdelovanje backupov, pa se nista obnesla zato, ker se je zadeva izvajala 2,5 ure.
Lp Andrej

BigWhale ::

Windows scheduler sl kaj je ze. Ali pa WinCron.

pirat ::

Xcopy procedura bo vseeno najboljša.
le v proceduro na koncu dodaj še switcha /H in /I pa bo

lp,

Highlag ::

Sam za točno isto potrebo uporabljam takšno kodo:
xcopy D:\dokumenti\torba z:\test\ /E /D /R /C /Y

Če mapa test ne obstaja boš moral ročno odgovorit naj jo naredi.
Never trust a computer you can't throw out a window

anddrej ::

Super...zadeva dela...imam pa še eno vprašanje...Ali je opcija, da se okno, ki se pokaže, nebi pokazalo?
Lp Andrej

Highlag ::

Žal na to nebi vedel odgovora. Mislim, da se ne da popolnoma. Poglej v eno sorodno temo tule na Slo-techu, nekdo sprašuje točno o tem.

V službi imam naštimano, da naredi backup vseh računalnikov v oddelku ko imamo malico, da ljudi ne motijo okna. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

adrian007 ::

Kak pa naj naredim, da mi bo delalo backupe vsak dan v mapo, ki datum? Torej mape so poimenovane po datumih: 25.6.2005 npr. Gre to?

Highlag ::

Tole izniči vse tiste natavitve, ki jih imaš, ker ti bo potem vsakič vse podatke kopiralo. Če je ime mape novo in je prazna potem boš kopiral vse podatke.
Never trust a computer you can't throw out a window

anddrej ::

OK...hvala za pomoč...bomo že preživel tist okn, ki se pokaže za 5 minut
Lp Andrej

K0K0 ::

Kako bi naredil da bi mi dnevno kopiralo vsebino nove mape v skupno mapo?
Primer: v mapi c:/koko imam več map poimenovanih po datumu. 2-3x na tedn dodam novo mapo v kateri je cca. 20 pdf dokumentov.
Sedaj pa bi rad da bi se vsi novi pdf-i iz teh map avtomatsko kopirali v skupno mapo.

Pa še neki sam xcopy tega verjetno ne podpira.
Pdf-i so poimenovani po vrsti dokumentov.
npr: 06-100-112--135, 06-180-112-120. 06 = letnica, 100 = tip dokumenta, 112--134 pomeni da si v tem pdfu dokumenti z zap. št. 112 do 134.
A bi lahko kako naredu da bi mi dokumente ki imajo 06-100... zlagalo v drugo mapo kot 06-180... ?

StratOS ::

Programska rešitev je easy, pa še oknov ne potrebuješ :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

K0K0 ::

Poslušam :D

BlaY0 ::

anddrej: OK...hvala za pomoč...bomo že preživel tist okn, ki se pokaže za 5 minut

Okno lahko odpreš minimizirano. To narediš tako, da ustvariš link (bližnjico) na x.cmd (se pravi x.cmd.lnk), temu linku pa pod properties nastaviš naj se poganja minimiziran. Editiraš obstoječi task v schedulerju in popraviš x.cmd na x.cmd.lnk. To preverjeno deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

robocopy

Oddelek: Programska oprema
242648 (2087) driver_x
»

MS-DOS/cmd xcopy

Oddelek: Operacijski sistemi
111546 (1408) DeeJay
»

BAT kopiranje mape

Oddelek: Pomoč in nasveti
101495 (1363) StratOS
»

Problem z programi za arhiviranje in backup

Oddelek: Programska oprema
52395 (2247) boula
»

backup preko omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6960 (844) romario

Več podobnih tem